помощ за избор на перде

  • 8 547
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Най-после послушах мъжа си и си сложихме корниз в хола. Сега трябва да избера перде, но съм малко в размисъл и за цвета, и за вида/дебелината/, и за начина му на ушиване. Хола е свързан с кухнята и цветовете са светло розово /в хола/ и малко по-тъмнорозово /в кухнята/. Корниза е от тези металните пръчки съвсем тънък и имам и щори /вътрешни/ . За сега съм решила да е органза и май до тук се изчерпвам с идеите:) Embarassed
Ще се радвам за всякакви предложения Simple Smile

# 1
  • Мнения: 583
Контрастен цвят сложи, и според мен не купувай органза. Колкото и да е на мода не е трайна и не е практична. Има други материи които са много по- хубави .Според мен не слагай две пердета - отживелица е.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, интересно, кое й е непрактичното на органзата Thinking Всъщност какво означава практично перде newsm78

# 3
  • Мнения: 88
Извинявайте за невежеството но какво е това перде органза newsm78
и аз съм на тази вълна и сте следя темата
мерси  bouquet

# 4
  • Мнения: 583
Първо не е здрава като материя, и второ стои като все едно си в харем- лъскаво и прозрачно. Сега е на мода но след година или две няма да е. Но всеки си има вкус.

# 5
  • Мнения: 326
Първо не е здрава като материя, и второ стои като все едно си в харем- лъскаво и прозрачно. Сега е на мода но след година или две няма да е. Но всеки си има вкус.

Какво значи едно перде да е от здрава материя........ да седи като в харем не съм забелязала, да е лъскаво също, обаче е прозрачно и седи много добре  в спалнята ми  Peace  Peace  Peace

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 09:17 от valeto

# 6
  • Мнения: 1 187
dida 76 зависи колко светло искаш да е в помещението, щом имаш вътрешни щори...
С по-плътно перде ще е по-уютно в кухнята според мен.Все пак това е работно помещение и прекалено натруфено ще стои органза там.Представям си някяква лека завеса,дори не е задължително да е до края на прозореца.
Беше хубаво да пуснеш по една-две снимки да се видят помещенията..
Органзата сама по себе си е много красива,но е капризен плат.За вечерни рокли е идеална. Mr. Green
Сега всеки се е юрнал и слага органза,но от това което съм виждала по форуми и познати,малко са успели да я съчетаят с интериора,не говоря само цветово.Най-лесно е да се търси контраста-на оранжева стая хоп сини завески..не е достатъчно.Съобрази се и с общия дух на стаята.Помисли подхождат ли си цветове,материи..Една стая трябва да има стил-от пръв поглед!Не да го търсиш в детайлите,те са завъшека на този стил.

На мен също ми предстои да избирам пердета/за цялата къща/ и съм в голяма чуденка.. newsm78

# 7
  • Мнения: 3 360
Всъщност-какво те притеснява толкова?Сега има толкова богат избор...Влизаш в един магазин,гледаш и..избираш-кое му е трудното!Сред такова богатство на материи и цветове,не би трябвало да се затрудняваш!От хубави, по- хубави.... PeaceУспех!

# 8
  • Мнения: 497
Едва ли има перде,  което да е на мода постоянно  newsm78, те затова не са скъпи, за да може човек да си ги сменя. Аз съм с органза и не бих казала, че е лоша  материя - пера си я в пералня без проблем и закачам - нищо особено.
Ако си си харесала такъв тип - купувай смело  Peace

# 9
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Първо не е здрава като материя, и второ стои като все едно си в харем- лъскаво и прозрачно. Сега е на мода но след година или две няма да е. Но всеки си има вкус.

Това за харема много ме разсмя  Joy Joy Joy. Ама на розова кухня е спалня може и да отива.

Сега съм влюбена в едни неща дето ги изработват "Гершман", наричат се австрийски щори и се изработват точно от органза, наистина са много хубави.. Ако ги има в сайта им, ще ви ги покажа.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 005
   А някой да е чувал нещо за пердета ,които не задържат прах?! Една приятелка ми говореше за такива,но не можа да ми каже нищо по-конкретно-каква е тази материя?

# 11
  • Мнения: 326
Това за харема много ме разсмя  Joy Joy Joy. Ама на розова кухня е спалня може и да отива.

Сега съм влюбена в едни неща дето ги изработват "Гершман", наричат се австрийски щори и се изработват точно от органза, наистина са много хубави.. Ако ги има в сайта им, ще ви ги покажа.
[/quote]



Тези австрийските щори са супер красиви, и аз исках да си направя такива, но тъй като ще имам щори се отказах, мисля че ще им се развали страхотната визия като има щори......много жалко....страхотни са.....в сайта им мисля че ги няма още   Peace

# 12
  • Мнения: 60
http://www.snimka.bg/profile.php?view_album&album_id=161473


ami приблизително така изглеждат нещата, само че сега мебелите са светли /светложълт диван и фотьоил/ и стените са малко по-светли.
 освен органза по магазините има едни дебели пердета и разни воалчета, които са още по-грозни.
а и не мисля, че 100 лв. за корниз и   100-150 лв. за перде е евтино?! или поне не за мен не е и за това искам да съм по-прецизна в избора си, и най-вече да е красиво.

# 13
  • Мнения: 583
Ако сте виждали пердетата в СОМО сигурно ще харесате някои от моделите там. Поне няма много модели органза и цветовете са пастелни, и могат да се съчетаят с всичко. Не са претрупани и натруфени, а семпли.

# 14
  • София
  • Мнения: 4 005
  Valeto, къде могат да се видят тези "австрийски щори"? На сайта на Гершман няма такива. Въобще ,може ли някой да намери и пусне снимка, много ме интересуват!

Общи условия

Активация на акаунт