Ламинат върху мокет

  • 14 507
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 100
Живеем в панелно жилище. Искаме да сложим ламинат в хола, който е доста голям. Мокетът, обаче, е безумно залепен и за да го изчагъртаме ще ни трябва сигурно по един месец отпуск (който го е правил сигурно ще ме разбере Confused ) Чела съм, че е възможно подобно поставяне, но незнам кои фирми се занимават с подобно нещо.
Ако някой от вас ми помогне в тази насока, ще съм много благодарна, отворена съм за всякакви мнения и отзиви   bouquet

Последна редакция: нд, 05 авг 2007, 10:13 от Marleen

# 1
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Ламинат в/у паркет или мокет?  Simple Smile

# 2
  • BG
  • Мнения: 390
Според мен няма значение дали е върху паркет или мокет - става. Тъкмо изолацията ще е по-добра, че тези панели  Sad

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 569
Важното е пода да е равен.

# 4
  • Мнения: 1 313
От фирмата, която ни слага ламината казаха, че много добре се реди върху паркет. Ако става въпрос за мокет не знам. Но трябва да имаш предвид, че ще има разлика в нивото на пода на стаята и коридора.

# 5
  • Мнения: 4 965
Паркетът ни в хола е слаган върху мокета, а в детската - махнахме мокета.
По принцип, за фирмите няма начение върху какво ще редят ламината - не съм чула някой да отказва заради покритието отдолу.
Дори вариантът с мокета е по-добър. Мокетът изолира допълнително, "обира" неравностите по пода и се избягва измазване. С подходяща подложка нивото не с вдига.
При махането на мокета - обикновено подът отдолу е доста неравен и при заравняването му отива много материал, нерви, че и пари /най-добре е със самонивелираща се замазка/, а и нивото се вдига повече. Ние трябваше да режем вратата на детската - добре, че още не сме сложили интериорни врати, както планирахме, че трябваше да правим нова.
От фирмата, която ни слага паркета и 2-та пъти, твърдят обаче, че мокетът с времето "хлътва" и паркетът може да започне да "пружинира", но пък затова вече повечето ламинати са на двустранен "клик" и лесно се наместват в изходна позиция /дори без да викаш майстори/.

# 6
  • Мнения: 8 999
В стария апартамент сложихме ламинат върху мокет в детската. Монтажът беше безплатен /промоция при закупуването на ламината/. Мокетът беше ужасен - много пухкав /дебел/, но на доста места беше съвсем изпомачкан, а явно и замазката отдолу не беше съвсем равна, защото малко стоеше на бабуни. Определено ламинатът поддаваше, особено когато мъжът ми се движеше из стаята /той е към 120 кила/. Така че, преценете дали мокетът ви няма да създаде една прекалено мека подложка за ламината и дали нямате големи неравности отдолу, които да изпъкват прекалено много /когато се сложи ламелата, не трябва да има денивелация повече от 3мм. от единия до другия й край/.
Но във всички случаи ще стане много по-приятно, чисто и лесно за поддръжка, отколкото със стария мокет.

# 7
  • Мнения: 4 965
Подсетена от Байбиби, да кажа и аз - мокетът е добра основа, ако е с къс косъм и е от по-твърд материал. Наистина, ако е мек или не "обира" неравностите, по-добре опитайте да го махнете или подберете по-плътна подложка.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 100
ейй, ама съвсем съм изтрещяла ooooh!
ламинат върху мокет имах предвид...
та въпросният мокет е просто невъзможно да го махнеш, казват, че едно време мокетът е слаган по следния начин- лиснат когата с лепилото и сложат отгоре мокета
комшията отдолу трябваше да го маха с къртачка, та после замазка на пода прави човека Tired
сърдечно благодаря за всички отговори Hug

azaf, baibibi,
дали бихте могли да ми дадете координатите на фирмите, които са ви слагали ламината?

# 9
  • Мнения: 4 965
Ще ти кажа на лични коя е фирмата - известни са и имат офиси на много места - подбери най-близкия и единственото, за което трябва да настояваш, е майсторите да са точни /че позакуъсняват с някой и дрг час  Confused, но пък са много добри/.

# 10
  • Мнения: 5 178
Свекитата имат точно таквази панелка, преди да поставят ламината върху мокета обаче извикаха фирма да го изчисти. Определено се обират неравностите ако мокета с в трърд и  къс косъм.
До момента не са имали проблеми

# 11
  • София
  • Мнения: 2 100
azaf, мерси за инфото
  bouquet

# 12
  • Мнения: 8 999
Купувала съм ламинат от две фирми, и от двете съм много доволна. Едното място е Практис, а другият магазин се намира на бул. Стамболийски, след кръстовището със Скобелев, в посока К.Величков - в ляво, огромен е, няма как да не го забележиш /там има страхотно разнообразие от цветове, качества и цени/. И от двете места монтажниците бяха много точни - в уречения ден и час запретнаха ръкави и за броени часове сътвориха чудеса.
Едно нещо мога да те посъветвам - ъгълчетата, които свързват первазите, са ужасно гадно нещо - от най-лекия допир отхвръкват като тапи и непрекъснато трябва да се наместват. Затова опитай да убедиш монтажниците да ти сложат первазите без външни ъгли, а само като срежат под 45 градуса лайсната /много по-здраво и по-красиво е, защото ъгълчета точно с цвета на перваза много трудно се окомплектоват, а и самите ъгълчета се купуват отделно, така че все нещо ще спестиш/.

# 13
  • Мнения: 4 965
...
Едно нещо мога да те посъветвам - ъгълчетата, които свързват первазите, са ужасно гадно нещо - от най-лекия допир отхвръкват като тапи и непрекъснато трябва да се наместват. Затова опитай да убедиш монтажниците да ти сложат первазите без външни ъгли, а само като срежат под 45 градуса лайсната /много по-здраво и по-красиво е, защото ъгълчета точно с цвета на перваза много трудно се окомплектоват, а и самите ъгълчета се купуват отделно, така че все нещо ще спестиш/.

Ооо, никакви ъгълчета - така или иначе ще трябва слд няколко откачания да ги махнеш /а не са евтини - за едно "нищо" - излизат около 5-6 лв. на ъгълче; т.е. ще хвърлиш минимум 20-30 лв. без нужда/.
Същото важи и за самите первази - по-тънките се откачат по-лесно /също така, ако са само закачени с клипс/. Най-добре вземете по-широки первази /преценте дали са ви прави стените - ако не са съвсем равни - на по-широките первази ще личи/ и искайте да ви ги залепят. Някои фирми поставят само тънки - за поставянето на по-широки первази искат допълнително заплащане или изобщо не го предлагат /на детската, например, ние искахме максимално широки и отказаха да ни сложат, но пък мъжът ми ги залепи сам - лесно и бързо е, ако паркетът е нареден добре/. Питай ги.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 1 452
Ламината ми е сложен точно върху мокет. Идеално стана  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт