Душ-кабина? Колко е голяма вашата и удобна ли Ви е?

  • 8 219
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 980
Ето от тези искам да си избера
http://www.polylux-bg.com/shop/index.php?cat_id=2
Обаче банята ни е в едната посока само 1 метър и незнам ще е достатъчно ли 1/1 метра или по-голяма да взема от несиметричните.
Един приятел каза че неможе да се наведе да си вземе сапуна а и си блъска лактите, и доста ме стресна.
При всички положения мисля да е с радио( или?  newsm78) а и задължително да е от тези с ваните за да мога да цамбуркам малката ,като това:

Благодаря на всички които се включат със съвети предварително   bouquet

Мисля да не слагам плочки по стените и теракот евентуално, коеот ми избива цената за кабината от цялото опаковане на стените с фаянс  newsm78 или си правя сметката без кръчмар?

Последна редакция: сб, 04 авг 2007, 17:41 от х_diabet_mama

# 1
  • София
  • Мнения: 980
Никой ли не няма такива?  Shocked Sad

# 2
  • Мнения: 264
Според мен е добре да имаш душ кабина, но хубавите са доста скъпички а ние искаме от тези на които вратите им се отварят навън не са плъзгащи а те са значително по-скъпи и засега не можем да си го позволим, може би по-нататък newsm78

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Ние имаме душ-кабина от най-простите, коритото не е дълбоко, определено е тясна едвам се събираме двама  Crossing Arms е не се удрям да си взимам сапуна, защото имаме рафтчета на нивото на очите. Определено тази, която си показала изглежда широка и удобна, но за новото ми жилище определено ще сложа вана  Naughty

# 4
  • Мнения: 497
Ако имаш толкова пари за харчене - купувай си я.
Едва ли ще ти трябват повечето от екстрите и, но знае ли човек  newsm78
И най-обикновена душ-кабина ще свърши работа.
Моите наблюдения са, че душ-кабините са удобни, но за един човек, за двама вече е тясно.

# 5
  • София
  • Мнения: 980
Е, ние с мъжо отдавна сме минали романтичният период когато се къпехме двама  Laughing За един ми е мисълта дали 1/1 м е достатъчно

А и нали се случва човек да си изпусне сапуна  Mr. Green

С радио никой ли няма? Чудя се дали се чува въобще от душа

На тази която съм показала цената е около 2000 лв. Като сметнах фаянс + теракот и майстори пак толкова ще дойде така че и двата варианта с кабина или не пак банята си е 2000 лева

# 6
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
А защо мислиш, че с кабина няма да ти трябват плочки?!  newsm78 Какво ще слагате -тапети, латекс...?! Не ми се струва практично...

# 7
  • София
  • Мнения: 980
ами каквото и да е, те парите се прихващат и има вентилатори всички си излиза през отдушник, и след като излезеш вентилаторите продължават да работят докато изсушат кабината, няма мухъл, няма търкане на плочки
по стените ще видим, иска ми се нещо тъмно но не и като в баня. Със голяма ваза нещо ала japanese, вишневи клони, черно бяло стилизирано, но като в стая, примерно като това

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Питай колко взимат за монтирането, дали не е толкова колкото цената?! А и аз мисля че радио е излишно, освен за абсолютни меломани и то ако има вана и време за релаксиране. Виж другите екстри са хубави  Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 2 952
На тази която съм показала цената е около 2000 лв. Като сметнах фаянс + теракот и майстори пак толкова ще дойде така че и двата варианта с кабина или не пак банята си е 2000 лева
Ще имаш и други разходи - хубавите бои за бани не са малко пари, сифоните на пода вероятно ще трябва да се местят и съответно да се нареди теракот на пода, мивки, батерии, лири, вентилатори - за толкова се сетих.
Иначе колкото по-голяма е кабината - толкова по-удобно - зависи и с какво място разполагаш. Екстрите в кабините на мен лично не са ми слабост, не ме влекат също като ваните, но това вече са си личните приоритети на всеки от нас.

# 10
  • София
  • Мнения: 980
Стаичката е само 1/1.5м и ще има само душ кабина така че няма нужда от всичко изброено, то ще е в друга стая вече с теракота....
Монтирането ще го направи един братовчед...но мерси, че помислихте и за това   bouquet но мисля, че видях цена 200 лева

# 11
  • София
  • Мнения: 2 952
Стаичката е само 1/1.5м и ще има само душ кабина така че няма нужда от всичко изброено, то ще е в друга стая вече с теракота....
Монтирането ще го направи един братовчед...но мерси, че помислихте и за това   bouquet но мисля, че видях цена 200 лева
От всичко изброено вероятно няма да има нужда, но от доста от изброените неща - да  Laughing Дотук установих, че баните ни ще струват 2 пъти повече от това, което мислех на етапа, когато бях избрала само плочки, мивки и тоалетни. Наложи се да се раазбие цялата замазка, преправихме цялата ВиК инсталация, тоците също, не знаех че материалите за лепене и фугиране също струват бая пари и още и още ... А си мислех, че съм подготвена  Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 980
точно всичко това искам да избегна с една душ кабина Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 555
Ние си купихме подобна парна паня като на първата снимка, но на Викард.



Пак има радио, телефон и т.н. Реших, че за къпане на дете по-късно ще е по-добре да е с по-дълбока ваничка. И всичко хубаво до тук, само че апартаментът ни се довърша и душ кабината е на склад още.  Така че повече от личен опит не мога да кажа:crazy:

За душ кабината, която си избрала - 1х1 е малко. Вземи си по-дълга от едната страна, ако е възможно. Съветвам те да обиколиш магазините и просто да разгледаш хубаво, да влезнеш в душ кабината, за да получиш представа за простраснството.

Цена от 2000лв. е даже доста добра за такъв вид душ кабина - парни бани, обикновено са доста  по-скъпи. Хубаво разпитай за гаранция, разгледай качеството на материалите   Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 980
Ивон благодаря   bouquet

много ми харесва и на мен в синьо

24 месеца гаранция е тази първата

А от тази дали има с по дълбоко корито? КОлко ви струваше ако не е тайна?

# 15
  • София
  • Мнения: 461
Ние с мъжа ми тепърва ще обзавеждаме къща и мислим за подобна душ - кабина. В стария апартамент на мъжа ми душ- кабината е 90/90см и никога не съм имала проблеми като съм се навеждала за сапуна Mr. Green Но пък като се замислих, тези имат доста джаджи вътре и не знам колко място остава. Ние гледахме подобна в Бриколаж, беше 1500 лева. Наистина няма нужда от плочки под и зад нея, направо се монтира и после на останалото мяасто си редиш каквото си си харесала. За съжаление това само мога да кажа за сега, не сме търсили още подробно

# 16
  • Мнения: 1 558
Нашата душкабина е 80х120, като след допълнително изградена стеничка ще стане 90х120 (такова ни е мястото). Според мен е достатъчно широка и удобна Wink

# 17
  • Мнения: 16
какво производство са тези кабини? Аз харесах една, но се оказа Китайска и малко се уплаших да я купя... те пак дават 12 месеца гаранция... доколкото разбрах, такава кабина с цена до около 2000 лева задължително е Китайска, или с китайско оборудване. Дали са надеждни? Колко време изкарва електрониката и парогенератора без да се развали?

# 18
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Нашата е такава, но не е монтирана още. Размерите и са 1,30 на ,90м. Цената е 3600лв, а монтажа отделно 200лв. Надявам се избора ни да е добър. Казаха че са италиански, но май всъщност всичко е китайско.
http://vicard.911.bg/vicard/pi/tt860.jpg

# 19
  • Мнения: 4 490
Моята е 90х90 и пак ми е напълно достатъчна.

# 20
  • Мнения: 16
Моята е 90х90 и пак ми е напълно достатъчна.

Търговска марка VICARD е марка на българска фирма Строимат Енджинееринг. Нищо общо с Италия... Уж те "произвеждат" кабините, но явно просто ги докарват от китай и ги сглобяват тук. Абсолютно същите кабини си ги продават по другите магазини, но си признават че са от китай. (за инфо, VICARD не излиза никъде по чуждите сайтове).
Така че май е по-добре да си взема китайска кабина от 1600 лв.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 4 128
Добре, а доволни ли сте от тези кабини с вана  newsm78
Аз съм чувала,  че е най-добре да се  изгради коритото, за да не се събира мухъл или греша  Embarassed
А в тази вана отдолу мога ли да къпя малко дете  Laughing
И последен въпрос - високи хора как се чувстват в тези кабинки - съпружеството е 2 м висок  Crazy

# 22
  • София
  • Мнения: 980
ми водиш съпружеството и чаавето и пробвате всички накуп, аз така направих, По-високите вани са супер височина за седящо дете.  Peace
Crown били с изнесено производство в китай но били UK   Joy, тъй му казват вече

Общи условия

Активация на акаунт