Вградена фурна-на високо или ниско?

  • 11 984
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Здравейте, имам нов апартамент, за който умувам как точно да бъде проектирана кухнята. Винаги съм харесвала вградените фурни на нивото на очите. По принцип така и планирам да направя, фурната да е малко по на ниско от стандартното,а над нея да сложа микровълновата фурна.
Баща ми ме разубеди до някъде с аргумента,че има конденз при готвенето и нямало къде да отиде този конденз. Шкафа с фурната и микровълновата се пада точно до аспиратора, под който ще е плота с котлоните.
Въпроса ми е към тези от вас, които имат вградена на високо фурна в страни от аспиратора-има ли толкова много конденз при използването на фурните или не?
Благодаря предварително за отговорите и съветите, които бихте ми дали!

# 1
  • София
  • Мнения: 752
Нашата е ниско но по ред причини нямаме аспиратор и всичко си е ОК. Конденз има повече при  варенето на каквото и да било отколкото при готвене във фурната. Когато стигнем до ремонт в кухнята планирам да вдигна фурната на нивото на очите.

# 2
  • София
  • Мнения: 430
Не мисля, че ще е голям проблем специално за конденза, ако аспиратора е до фурната. Всъщност фурната изкарва миризми..а пара има само, когато се отвори по време на работа. В този случай аз винаги пускам абсорбатора на макс и той каквото може издърпва. Най-важното е наистина котлоните да са под абсорбатора. Успех   bouquet

# 3
  • Мнения: 982
Нямам проблем с фурната,която е вградена на нивото на очите.Може би е от значение и какъв аспиратор ще сложите.
С малко дете,което пипа навсякъде,за миг не съжалявам,че направихме фурната недостижима за него. Simple Smile

# 4
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Един майстор пък ми каза, че ако така се сложи фурната, абсорбатора нямало да изсмуква миризмите. newsm78

# 5
  • Мнения: 8 999
Абсорбаторът няма да изсмуква дори и да е над самата фурна. Моята е разположена стандартно - под плота, но е за вграждане, и не съм забелязала да има конденз. Абсорбатор пускам само, когато готвя на котлоните. Фурните за вграждане са проектирани така, че да няма значение къде е поставена фурната. По много списания съм гледала котлони под аспиратор, а фурна - във висок шкаф на другия край на помещението.

# 6
  • Мнения: 5 178
Вдигни си фърната смело, всеки път като се нагъзя (сори за израза, но е 100% истина) да вядя яденето или да разбърам .. си помечтавам за фурна нависочко. За миризмите са ти казали, вече до абсорбатора не е проблем

# 7
  • Мнения: 1 925
По-удобно ще ти е фурната да е на високо.  Peace И като готвиш и като чистиш фурната.

# 8
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ако имаш възможност направо си я направи високо ,ако знаеш как ме е яд специално за фурната ,че няма да ми е на височко Peace

# 9
  • Мнения: 769
И аз си мисля, че фурна на нивото на очите е по-удобно. При нас не беше удачен вариант обаче.

# 10
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И аз мисля моята да в сложа на нивото на очите поради ред причини,по-лесно за чистене,няма да я пускат без причина децата и пр......

# 11
  • Мнения: 3 153
На високо. Няма никаква причина да се дупиш пред фурната, за да гледаш какво готвиш.....За мен мястото на фурната е горе, несравнимо удобно.

# 12
  • Мнения: 5 362
Още един глас да е по-на височко PeaceПо-удобно е.

# 13
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Вдигни си фърната смело, всеки път като се нагъзя (сори за израза, но е 100% истина) да вядя яденето или да разбърам .. си помечтавам за фурна нависочко. За миризмите са ти казали, вече до абсорбатора не е проблем
И аз това се чудя, нашата кухня е тъмен бокс без прозорец в дъното на дневната и много се притеснявам ако сложа фурната на високо да не мирише  ooooh! че няма прозорец откъде да се проветри, и ще мирише цялата дневна ooooh! имам отдушник в кухнята, надявам се да върши някаква работа  Tired

# 14
  • Мнения: 264
И аз мисля, че отгоре е по-добре но при нас просто няма как newsm12
Ако имаш такава възможност прави я на високо newsm10

# 15
  • Мнения: 1 733
На по-високо е по-удобно. Аз нашата също така ще я направя.

# 16
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Моята съм решила да е на високо. По-удобно е. Peace

# 17
  • Мнения: 208
И аз исках фурна нависоко, но основния ми довод против е, че по този начин губя ценно пространство от плота... А това да имам повече плотово пространство в малката ми кухня ми се струва много по- важно от това дали ще се навеждам повечко. Поне до сега никога не съм се оплаквала от навеждането....  Но виж липсата на място...

# 18
  • София
  • Мнения: 3 816
Аз също съм на мнение,че варианта да е по-високо фурната е много добър.Бих искала и при мен да е така,но за сега не става. Tired

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз исках фурна нависоко, но основния ми довод против е, че по този начин губя ценно пространство от плота... А това да имам повече плотово пространство в малката ми кухня ми се струва много по- важно от това дали ще се навеждам повечко. Поне до сега никога не съм се оплаквала от навеждането....  Но виж липсата на място...

Да и при мен плотовото пространство беше проблема, но направихме остров и плотна буквата Г ( снимките са в албума в подписа ми )

# 20
  • София
  • Мнения: 2 845
веднага отговарям!

преди си казвах, че като вляза в новото си жилище ще си взема фурна за вграждане и ще си я сложа на нивото на очите, за да ми е удобно и т.н. с една дума кухня по списание
направих го  Tired сега всеки път е "опитвам" да си разбия слепоочието в дръжката на фурната...

това е най-прозаичната и скучна причина "против" слагането на фурна горе... но е факт  Embarassed

# 21
  • Мнения: 326
Още един глас за фурна на по-висок  Peace Невероятно удобство е. Ако мястото ви позволява не се двоумете  Peace  Единственото лошо е че миризмата от печене във фурната не се поема от абсорбатора - той е далече. Това е което мога да кажа от опит. С риск да стана досадна с моята кухня ето снимки. Wink
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=152671

# 22
  • Мнения: 326
веднага отговарям!

преди си казвах, че като вляза в новото си жилище ще си взема фурна за вграждане и ще си я сложа на нивото на очите, за да ми е удобно и т.н. с една дума кухня по списание
направих го  Tired сега всеки път е "опитвам" да си разбия слепоочието в дръжката на фурната...

това е най-прозаичната и скучна причина "против" слагането на фурна горе... но е факт  Embarassed

Наистина ли дръжката ти е на нивото на очите?   #Crazy    Как толкова високо.......... Моята е на нивото на гърдите или малко по-надолу........ аз съм ниска - 155 см........ newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 2 845
твоята е на малко над земята, видях ти снимките
моята фурна започва от плота на мифката  Laughing мдам, наистина е там
но все пак аз съм 175 жена  Crazy
удобно ми е но....
точно на спепоочието ми е  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 326
твоята е на малко над земята, видях ти снимките
моята фурна започва от плота на мифката  Laughing мдам, наистина е там
но все пак аз съм 175 жена  Crazy
удобно ми е но....
точно на спепоочието ми е  Rolling Eyes

 Hug  Grinning  Peace  щом е удобно няма проблем  Grinning

# 25
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Е, и аз съм 174 см, но и мисля да не е съвсем като поставена върху плота, а малко под нивото на плота понеже от горе искам да нередя и микровълновата, а иначе плот и място за работа ще ми остане достатъчно.
Имоето пространство , предвидено за кухня, е обособено като бокс в дъното на голяма стая.
Благодаря на всички за отговорите, определено се убедих-на високо ще е
  bouquet

# 26
  • Мнения: 139
по-удобно ще ти бъде ако е по-високо. По този начин ще избегнеш навеждането всеки път

# 27
  • Мнения: 22 781
Фурните за вграждане се вентилират/затова мирише от тях/ ,няма конденз,поне при мен никога не е имало.Някои производители на кухненски мебели слагат една декоративна решетка отдолу,на цокъла,за допълнителна вентилация.Аз имам такава за хладилника.

# 28
  • Мнения: 22 781
веднага отговарям!

преди си казвах, че като вляза в новото си жилище ще си взема фурна за вграждане и ще си я сложа на нивото на очите, за да ми е удобно и т.н. с една дума кухня по списание
направих го  Tired сега всеки път е "опитвам" да си разбия слепоочието в дръжката на фурната...

това е най-прозаичната и скучна причина "против" слагането на фурна горе... но е факт  Embarassed
Твоята фурна е сложена много високо,щом започва от плота.По принцип фурните за вграждане в колона/тези,които се слагат високо/ започват под плота,горе-долу колкото едно чекмедже разтояние.Ето виж моята:
http://home-and-garden.webshots.com/photo/2451513200044858392MmQOtx

# 29
  • Мнения: 47
Моята също е на високо много е удобно и за готвене и за чистене а пък сам и спокойна че детето няма да направи беля,НО имам проблем когато готвя имам кондез и отгоре шкафа става целият на капки. Майстора на кухнята каза че така се вграждат печките и това е и не знам какво да те посъветвам.

Общи условия

Активация на акаунт