На канадската земя сме в очакване на много деца - 17

  • 19 318
  • 288
  •   1
Отговори
  • Мнения: 449

                           



ALBERTA

Kalida – Edmonton
HOLY – Calgary
mamamia – Calgary
Titina – Calgary
Бетко – Calgary


BRITISH COLUMBIA

dani – Vancouver
denzul – Vancouver
mamamasha – Vancouver
Г-жа Броненосец – Vancouver


MANITOBA

Kikito – Winnipeg


QUEBEC

biberon – Montreal
canadianmom – Montreal
cho4o – Montreal
dimple – Montreal
Eli= = = – Montreal
Фейчето – Montreal
heureuse – Montreal
kristie – Montreal
Mimcheto – Montreal
mama n – Montreal
mama Desislava – Montreal
МИНЕрВАта – Montreal
Мегито – около Montreal
nelson – Montreal
p4eli4ka – Montreal
petitepeste – Montreal
Rosemontia – Montreal
rosist – Montreal
shemet neveroiaten – Montreal
Сиси Боата – Montreal
thesara – Montreal
Тути Фрути – Montreal
Yoni bonboni – Montreal
dalаla – Quebec


ONTARIO

Rayan’s mom – Brampton
nevenska – Markham
croco1 – Mississauga
dany_ip – Mississauga
desie111 – Mississauga
Dot – Mississauga
Gery. R. – Mississauga
kivito – Mississauga
Sneji – Mississauga
SweetyP – Mississauga
Гаргамелчо – Newmarket
Emi w Ottawa – Ottawa
Poupon – Ottawa
Yanadark – Ottawa
Chrisimommy – Toronto
doreto – Toronto
Dunn – Toronto
Eli_c – Toronto
Kаролина – Toronto
nadi_n – Toronto
Pisanka – Toronto
rayaivanova – Toronto
sanja_2 – Toronto
silvia_alexis – Toronto
Sofi – Toronto
sylvi – Toronto
sunnyflower – Toronto
vanesamom – Toronto
Век, де – Toronto
niara – Waterloo


SASKATCHEWAN

peyka – Saskatoon



Очакваме ви в Канада:
a_tita, Diviana, ДИдка БГ БанДИТКа, lili, Millena, mimi2004, msbilt, grisha_81, Вери, Gata loca 

Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 13
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 14
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 15
Ех, Канада - бъдещи и настоящи родители - 16

Последна редакция: пт, 03 авг 2007, 20:17 от Каролина

# 1
  • Мнения: 912
Благодаря за хубавата тема, мили мами от Канада!  bouquet
Аз да си призная честно още не сме готови с документите  Embarassed
Имам стари дрехи и документи, които останаха в Торонто и които са вече в окаяно състояние, но не ми се иска да давам $200 да ми ги доставят тук, защото все се надявам, че аз ще се върна при тях някой скорошен ден...Нещо търсенето на работа от тук в Торонто или Квебек не върви много добре- едва ли ще ми се вържат толкова лесно Confused Успелите могат ли да се похвалят как е станало при тях, защото явно трябва да задействам връзките ми с фирми от предни години Rolling Eyes
Хубаво събуждане и прекрасен ден Ви желая  Hug

# 2
  • Мнения: 417
Както винаги, Каролина, справила си се повече от прекрасно  smile3501

# 3
  • Мнения: 1 199
Благодаря Каролинка  bouquet
МрК, сега ти си на ход Peace

# 4
  • Мнения: 109
Хей и аз съм тук. След вного ваканции  Grinning - пак вного работа  Sad.
Да не забравя да честитя на всички нови мами, нови бебета.  Ама това са най-хубавите неща, които се случват - красиви и слънчеви дечица - само радост да ви носят и много да се гордеете с тях.
Целувки и се пазете от слънцето  Laughing Laughing

# 5
  • Мнения: 274
Каролина наистина оформлението на темата ни е страхотно !!! Приятно ни изненада.
Браво на теб !!! smile3501

# 6
  • Мнения: 224
да се разпиша и аз в новата тема Wink
Момичета, предполагам 4е много се е писало по въпроса но сега е и мои ред да го задам, а нямам време да се ровя из старите теми...Проблема ми е, че искам малката да има и българско гражданство. Какво трябва да направя? Ще съм много благодарна за всяко инфо...   bouquet
Въпрос номер 2: предстои ни ходене до Щатите и искам да попитам къде мога да си направя здравна застраховка за времето ми на престои там? Тhx

# 7
  • Мнения: 625
Здравейте и от мен,много съм заинтригувана от магазина,който беше посочила p4eli4ka,та да попитам някой ходи ли тази седмица и кога ще са следващите намаления или ги има по всяко време?
Каролина,нещо си ме пропуснала в списъците(не,че съм обидена),но...

# 8
  • Мнения: 319
Мамо  Вени, това не е магазин. По-скоро е нещо като склад. Отворено е само на датите, обявени в брошурата, т.е. следващия път ще работи на 18-ти, 19-ти и 25-ти август. Казва се Vente d'entrepot,  което означава Разпродажба на производителя. За сравнение мога да ви кажа, че аз купих от там зимен гащеризон (космонавт) за 20$. На едно магазинче до нас видях същия за 38$. Купих и един гащеризон без ръкави в комплект с блузка за 5$. Същия на ToysRus беше намален от 30 на 20$ Shocked Има разбира се и по-скъпички неща, ама има и евтинки Peace

# 9
  • Мнения: 449
Каролина,нещо си ме пропуснала в списъците(не,че съм обидена),но...

Да, сега като каза се усетих, че си копирах стария списък, който имах от преди, а не новия, който е дописала Шеметка в старата тема. Липсват и още няколко мами, но за съжаление вече не мога да редактирам съобщението си. В следващата тема непременно ще ви добавя. Много съжалявам за грешката.

Момичета, радвам се, че ви харесва темата. Давайте предложения за нови заглавия, защото това ми хрумна ей така ...

# 10
  • Мнения: 3 034
здравейте мами  Simple Smile аз съм в 10 седмица, също като Пейка съм в Саск, но аз съм в Реджайна. ние заедно бременеехме виртуално, но тя замина за БГ. аз съм мъничко по-напред, термина още не си го знам със сигурност. на 16-ти имам преглед за някакви тестове, единият е ПААП, не знам за какво е, нищо не ми обясняват и май се дразнят като питам  Shocked ама аз пак си питам, де  Laughing надявам се тогава да разбера и термина... иначе сутринта имах много силни болки, като менструални, но минаха... погледнах, няма петънце или кръв, реших че не е опасно, но ако нещо трябва да правя, казвайте  Simple Smile поздрави от мъничка Реджайна  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 417
Добре довла на simplyaven !
Леко и безпроблемно бременеене!

Dot, застраховка можете да наравите във всяка травел агенция.

Аз също съм пред момента, където трябва да извадя бг гражданство.
Има ли някой който го е правил в бг и какви документи носихте?

# 12
  • Мнения: 270
Здравейте! Ние вадихме българско гражданство и български паспорт на малкия през 2005 год. Ще споделя с вас това, което направихме тогава:
1. След като получихме канадския акт да раждане на детето, му направихме обикновено ксерокопие, което съпругът ми занесе при т.нар. Commissaire a l assermentation, който го завери. Заверката се състои в поставянето на мокър печат и релефен печат, с които въпросното лице удостоверява, че подписът на съпруга ми е поставен в негово присъствие. От своя страна съпругът ми е трябвало да напише на същото това копие, че с подписа си потвърждава, че направеното от него ксерокопие на този документ е вярно и се подписва в присъствието на оторизираното лице. Услугата тогава струваше 5 канадски долара.
2. Това заварено копие се изпраща или се отива на място в Министерството на Външните работи на Канада в Отава. Съпругът ми отиде на място. Ако имате до 10 документа ви обслужват веднага. Министерството легализира копието като се поставят два печата в червен цвят.
3. Отива се в българското посолство в Отава и там българският консул прави заверка на обратната страна на замереното вече копие  от Commissaire a l assermentationна и  Министерството на Външните работи на Канада  на акта за раждане. Поставят се два печата в син цвят. Таксата беше 12 канадски долара. В същия този момент се издава и български  акт за раждане на детето, съобразно българските закони, но в него няма ЕГН и се нарича временен акт за раждане, който също бива заверен от консула.
4. С всички тези документи и българските документи за самоличност на родителите се отива в специален отдел в София, но в момента не мога да се сетя как се казва, но се намира до бившата обредна зала Лиляна Димитрова. Тя е една единствена госпожа, която се занимава с това. След около две седмици Българският акт за раждане се получава в общината по местоживеене на майката. След още две седмици ЕГН-то се вписва в системата и можете да му извадите български паспорт.
Възможно е да съм пропуснала някоя подробност, но беше доста отдавна и съм забравила вече. Успех на всички!!!

# 13
  • Мнения: 224
Дензъл и Мама Деси, благодаря за отговорите.. Мама Деси, Commissaire a l assermentation- това нотар ли означва? След него  предполагам 4е няма да е проблем процедурата да продължи по пощата, а не да се ходи на място..А за издаването на ЕГН, може ли примерно маика ми да се погрижи, защото аз нямам планове скоро да пътувам за БГ?

# 14
  • Мнения: 7 430



ей...канадска банда как сте Hug Hug Hug
доста отдавна не съм писала тук..

Каролинка....видях и моето име в първия ти пост, че ме очаквате в Канада Wink
Очаровах се - наистина... Hug

Пращам ви много целувки от Сливен и от Родината  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

До скоро  bouquet

П.С. Абе Монреалки много малко пишат newsm78
Ето ви тук снимчици да познаете с кого се видяхме на Родна земя Hug

Общи условия

Активация на акаунт