Забулени яйца със сос от сирене

  • 4 588
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 375
В тиган с мазнина (олио, зехтин или масло) се слага натрошено сирене "Дунавия", бърка се, прибавя се вода и се бърка, докато стане сос. Чукват се яйцата  и като се забулят, се поръсват с червен пипер. Сол не се слага. Време за приготвяне - 10 мин.

# 1
  • Мнения: 2 591
майка ми и баба ми ги правеха много често! вкусни са  Peace

червеният пипер може и да се запържи с олио

# 2
  • Мнения: 375
И аз го знам от мама, но отдавна не бях го правила. Снощи това приготвих за вечеря, много бяха доволни, е, за месоядите ми мъже бяха като гарнитура към шунка. Laughing

# 3
  • Мнения: 4 546
не загаря л исосо, докато се забулват яйцата?  newsm78 и става ли с обикновено сирене?
иначе аз забулените яйца ги сервирам  счеснов сос.за олиото -  загрявам малко олио в МВ и добавям червен пипер. поливама мъничко върху яйцата - по скоро е за красота, отколкото за вкус  Grinning

# 4
  • Мнения: 375
Не загаря - в него няма брашно, а с обикновено сирене не знам дали ще стане, то не се разтваря така, по-скоро може да стане с крема сирене.

# 5
  • Мнения: 22 867
не загаря л исосо, докато се забулват яйцата?  newsm78 и става ли с обикновено сирене?
иначе аз забулените яйца ги сервирам  счеснов сос.за олиото -  загрявам малко олио в МВ и добавям червен пипер. поливама мъничко върху яйцата - по скоро е за красота, отколкото за вкус  Grinning

Става и с обикновено сирене, но сосчето не е гладко, а зърнесто, на бучици,но пак е вкусно.

# 6
# 7
  • Мнения: X
Днес по план -скица ще ядем яйца.Ще пробвам тази рецепта.

# 8
  • Мнения: 422
Колко е количеството на дунавията и яйцата?

# 9
  • Мнения: 7 474
Ще ги пробвам и така, аз ги слагам върху настъргано сирене, но предполагам и така няма да е лошо  Rolling Eyes  забулени яйца

# 10
  • Мнения: X
Да се отчета сега.
Снощи ги направих и много ги харесахме.
Уж традиционно ястие,но не съвсем.Уж яйца ,ама вкусът различен.И сосчето става вкусно.А бе,  с две думи,който не ги е пробвал, няма какво да чака.

# 11
  • Мнения: 22 867
Направих ги със сос от краве масло + бяло саламурено сирене + топено пушено. Пасирах с пасатора, получи се много вкусно гладко сосче.

# 12
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Лесно и вкусно  smile3501

# 13
  • Мнения: 375
Аз лично предпочитам да сложа повече сиренце и водичка, защото сосчето много ми харесва.

# 14
  • Мнения: 2 726
Ще се пробва.А забулените яйца,които аз правя са следните: в тиган сипвам олио,слагам брашно да се поизпече и след това наливам хладка вода до получаване на нужната от мен гъстота(леко гъста каша),добавям червен пипер.После чуквам яйцата,леко посолявам и оставям да се забулят в кашичката.Малко преди да дръпна от котлона натрошавам сирене,леко да се поразтопи вътре.Много е вкусно.

Общи условия

Активация на акаунт