Дрешник

  • 22 490
  • 97
  •   1
Отговори
Помогнете със съвети моля ви. Значи правим къща и по план исках и ще имам дрешник.Голям е 3,5м на 3,5м. Трябва да реша дали да има прозорец или не.Незнам как е по-добре. Вашите дрешници имат ли прозорци или сте с някаква вентилация?Не съм много наясно точно как трябва да станат нещата.
Помогнете и с идеи как да изглежда обзавеждането на дрешника в последствие. Аз си мисля за много голямо огледало,някакви стелажи с механизъм с помощта,на който да става разместване на два стелажа разположени един върху друг(много неразбрано го обясних),дано поне някои да ме разбере,също така си мисля и за някакво килимче по средата и някаква табуретка или де да знам и аз какво.Какъв цвят за стените и мебелите би бил подходящ за такова помещение?Помогнете ми моля ви със снимки,линкове и съвети.
Главния проблем на този етап обаче ми е вентилацията   bouquet

# 1
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 519
Не съм се замисляла за вентилация, защото стаята, която прежалих има прозорци. Какво имаш предвид под стилажи? Аз мисля да ми изработят гардероби, като предварително ще измисля в коя част, какво ще сложа. В тази стая ще ми е пералнята и гладачната маса.

# 2
Под стилажи имам тредвид такива кострукциите където има по магазините-пръчки на които могат да се закачат дрехи на закачалки.Мисля да имам и чекмеджета за бельо,както и рафтове за дрехи,които нямат нужда от закачалки.Дъската за гладене и прахосмукачката също мисля да са в тази стая,но да имат специален шкаф-да не се виждат.Пералнята ми ще е в друго помещение.
Мен прозореца ме притеснява малко от гледна точка на това,че си мисля като отварям за проветряване на помещението няма ли да се праши прекалено много всичко вътре?

# 3
  • Мнения: 98
Хубаво е да се проветрява , но помисли и за светлината. Има опасност да си съсипеш /избелиш/ дрехите. Аз направих тази поразия преди да се сетя да сложа щори.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако няма прозорец помисли за някакъв вентилатор, защото помещението се нуждае от вентилация, там ще са дрехите ви все пак. Peace
А ако има прозорец - направи го с мухарник и с щори - външни или вътрешни или и двете, за да не влизат много прах и хвърчащи буболинки. Tired

# 5
В голяма чуденка съм как да станат нещата.Но като чели клоня към някаква вентилация.Струва ми се,че по-малко прах ще се събира.
Някакви снимки на дрешници можете ли да ми покажете?

# 6
  • Мнения: 7 640
нашият дрешник е без прозорци, без специална вентилация и със прости стелажи- рафтове.
За какво ви е вентилация, да не би и на гардеробите да слагате отдушници Wink

# 7
нашият дрешник е без прозорци, без специална вентилация и със прости стелажи- рафтове.
За какво ви е вентилация, да не би и на гардеробите да слагате отдушници Wink

Не съм имала такава стая досега и затова не съм наясно изобщо с нещата.Ти вашият дрешник проветряваш ли го по някога и по какъв начин?

# 8
  • Мнения: 7 640
това е много малко помещение, в което се влиза всеки ден по няколко пъти, не виждам нуцда от друго проветряване. Мръсни дрехи там не слагаме.

# 9
  • Мнения: 1 174
Нашият дрешник ще представлява нещо като стая в стаята и ще се състои от три гардероба с плъзгащи врати, по един към всяка стена, а между тях коридорче към вход/изхода на помещението.В самия дрешник има изведен кабел за осветление, но не и вентилация. Нищо повече от гардероб-стая с едно огледало на вратата.Simple Smile

# 10
  • Мнения: 13 512
моят дрешник е около 20 квадрата. Има един прозорец/добре, че другия го зазидах/. Сложила съм щора и е винаги тъмно, защото иначе избеляват дрехите. на едната стена имам рафтове отгоре до долу, а на другите две- дрехите ми са на щендери на закачалки- около 8 м. общо.там е дъската ми за гладене ,която е постоянно отворена и също така прахосмукачката, но нямам шкафове, но смятам да сложа под най-долните рафтове, които са на около 1м. височина. не отварям прозорец , за да  проветрявам, но съм сложила влагоуловител, който бързичко се пълни, все пак се и глади с пара в тази стая.

# 11
  • на село
  • Мнения: 74
Нашия модел дрешник си харесахме от сайта на севролл,също имам прозорец със щора,но лошото при нас е, че не се отваря и ще се налага да проветрявам чрез спалнята ,която е преходна с него.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 866
Сложили сме само рафтове и лостове за закачалки. Има малък прозорец, който рядко отваряме. Вътре стоят само чисти дрехи, обувки и чанти. А, и една скъпа китара в калъф.
Пералнята, сушилнята, масата за гладене и прахосмукачката с в друго помещение - с много прозорци и телевизор  Wink

# 13
  • Мнения: 545
И ние планираме да си правим дрешник, смятаме да е помещение с гардероби, т.е. задължително всичко да е затворено с врати, като си има отделения с чекмеджета, рафтове и закачалки. Прозорец няма да има. За вентилацията - мисля, че е добре да се предвиди такава, но още не сме го обмислили. Но ние смятаме да ползваме дрешника основно за чисти неща, които не се ползват в момента (примерно за извънсезонни дрехи, играчки), нещо като склад, да не гладя вътре.

# 14
Аз също не мисля да гладя в дрешника.Просто мисля там да си съхранявам дъската за гладене и ютията.Там ще съхранявам само чисти дрехи.Като чета всичко,което сте написали май прозорец в тази стая е напълно излишен при положение,че рискувам ако не е тъмно в стаята да ми избелеят дрехите.Мисля да помислим за някаква вентилация все пак понеже ми се иска това помещение от време на време да се проветрява.Можете ли да ми покажете снимки с конструкции на дрешници?Колко големи са вашите дрешници?Мислите ли,че 3,5 на 3,5 м помещение е достатъчно.Имам възможност да го разширя малко затова питам,колко според вас е добре да бъде голямо помещението?Искам да питам и къде съхранявате дрехи които сте обличали веднъж например,но не са се изцапали и обличате повторно?

# 15
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
запис
 Някой ще се престраши ли със снимки, или поне линкове newsm78

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 47
Искам да питам и къде съхранявате дрехи които сте обличали веднъж например,но не са се изцапали и обличате повторно?
[/quote]
за целта имам едно отделно крило в гардероба - там са оборотни дрехи, които  в събота или неделя пера. А във връзка с вентилацията - не е необходим прозорец - може и от онези вентилаторчета, които се слагат на стените.

# 17
# 18
  • Мнения: 13 512
ако имаш възможност да го разшириш, направи го. Никога не  е достатъчно мястото ,да знаеп! Аз си държа извън сезонните дрехи в дрешник в друг апартамент, ама -хайде..да кажем,че аз съм извън пътя.Но съм сигурна, че ще съжаляваш, ако не го направиш. Дрехи, вече обличани- изпирам щом ги сваля- с изключение на палта и манта. Но тях пак  ги държа  в дрешника, но на отделен лост- за връхни дрехи.

# 19
  • Мнения: 647
..моят дрешник е около 20 квадрата...
Мечтата ми.....ах...
 Praynig

# 20
Представям си дрешника ми да изглежда ето така горе долу: http://sevrollbg.com/Furnitures.aspx?Galery=Wardroberooms&Pi … D=3&PicPage=1
По средата на стената точно срещу вратата мисля да имам голямо огледало.По средата на стаята пък си мисля да сложа някакво килимче,може би кръгло и табуретка.Какво ще кажете,мислите ли че ще е добре?Доста време има докато стигна до обзавеждането,но събирам идеи и си нареждам нещата.Искам да изпипам нещата.Давате ми много хубави идеи и ми помагате с мненията си.БЛАГОДАРЯ ВИ МНОГО!!!    bouquet

# 21
  • Мнения: 13 512
..моят дрешник е около 20 квадрата...
Мечтата ми.....ах...
 Praynig
Ами той си беше спалня и аз го направих на дрешник.

# 22
  • Мнения: 647
..моят дрешник е около 20 квадрата...
Мечтата ми.....ах...
 Praynig
Ами той си беше спалня и аз го направих на дрешник.
Ако си направя спалнята дрешник ще трябва да спя на терасата Joy Joy Joy

# 23
  • Мнения: 13 512
..моят дрешник е около 20 квадрата...
Мечтата ми.....ах...
 Praynig
Ами той си беше спалня и аз го направих на дрешник.
Ако си направя спалнята дрешник ще трябва да спя на терасата Joy Joy Joy
че колко място ти трябва за спане? 1-2 квадрата...ама за дрехите, чантите, обувките.... 20 не стигат Laughing

# 24
  • Мнения: 647
че колко място ти трябва за спане? 1-2 квадрата...ама за дрехите, чантите, обувките.... 20 не стигат Laughing
newsm10

# 25
  • София
  • Мнения: 169
Дами, ние сме в стандартен тристаен панелен апартамент, в който има всеизвестните сухо и мокро помещения. Понеже и аз, и половинката ми не сме фенове на гардеробите в спалните, та решихме " сухото" помещение да го направим на дрешник. За целта го боядисахме в слънчево жълто, сложихме на едната стена огледало, а за дрехите моят човек намери много просто решение. Изнамери от не знам къде тръба от автобус ( сещате се, там дето висим сутрин и вечер като шебеци при липса на празни седалки), отряза парче, което да отговаря на помещението и го сложи с дюбели и не знам там какви още неща, стана едно прекрасно мясно, на което да си държим дрехите на закачалки. Така всичко ми е пред очите. Сложихе и едни стари шкафчета, в които да държим не толкова оборотните дрешки. Сега мислия да си поръчвам нови шкафове и да махна старите. Мястото е много удобно.  Има достатъчно пространство да се преобличам там, а и с огледалото е голям кеф. Ако имате подобен на нашия апартамент, живо препоръчвам този вариант. Скоро ще приложа и снимков материал.

# 26
  • BG
  • Мнения: 793
Ето гомоят дрешник. Той е много мъничък, но като се има предвид, че живеем на 40 кв. м., цяло чудо е, че имаме такъв  Joy
Важното е, че нямаме гардероби. За дрешник използвам едната тераса. на прозореца има щори и проветрявам редовно. Ползвам го вече повече от година и нямам проблеми с него  Peace
http://img381.imageshack.us/img381/6063/picture005ge9.jpg
http://img461.imageshack.us/img461/1930/picture007vv0.jpg
http://img508.imageshack.us/img508/3234/picture006uu5.jpg

Пусках снимки някъде, извинете ме, ако вече сте ги виждали.

# 27
Как ви се струва на една от стените да има камък и какъв би бил походящ?

# 28
  • Мнения: 326
http://www.gruppofeg.it/fr_Ingresso_ITA.htm

Това е любимия ми сайт - има и няколко дрешника, трябва само да поровиш малко. Страшен е.

# 29
  • Мнения: 6 039
имаме стая, която превърнахме в дрешник. има си нормален прозорец и балкон. Мисля, че е задължително за проветрението на дрехите. в същата стая се  глади, така че наличието на естествена светлина е задължително. През деня има спуснати завеси, за да избеляват дрехите.
без вентилация има опасност да се вмиришат и мухлясат
през зимата не го отоплявам и влажността е висока

# 30
valeto благодаря ти за сайта   bouquet има страхотни неща
mallena страшно много харесвам дома ти и идеите,които имаш.Поздравявам те за това,което си постигнала.Ако не е твърде нахално искам да те помоля да сложиш снимки на твоя дрешник.Според теб горе долу колко голямо трябва да бъде помещението?Неразбрах само освен прозореца имаш и друга вентилация ли или само прозорец?Благодаря предварително   bouquet

# 31
  • Мнения: 6 039
ох, за дрешника и преди са ме молили, съжалявам, че не съм го снимала като нов, сега е прекалено зареден и прекалено личен.Просто ако пъсна снимка, изтипосвам всичко

нашия дрешник е около 15-18 квадрата
изцяло открит с една малка гардеробна част, в която държим прахосмукачка, и неща, които много рядко се ползват. този гардероб-шкаф е 45 см дълбок, а на 60 както е стандартно
останалата част са открити стелажи и скрин с чекмеджета за бельо
по средата има голяма и дълга табуретка са преобличане.
хубаво е ,че стелажите могат да се реорганизират във височина в зависимост от сезона

# 32
Благодаря ти mallena   bouquet
ох, за дрешника и преди са ме молили, съжалявам, че не съм го снимала като нов, сега е прекалено зареден и прекалено личен.Просто ако пъсна снимка, изтипосвам всичко

нашия дрешник е около 15-18 квадрата
изцяло открит с една малка гардеробна част, в която държим прахосмукачка, и неща, които много рядко се ползват. този гардероб-шкаф е 45 см дълбок, а на 60 както е стандартно
останалата част са открити стелажи и скрин с чекмеджета за бельо
по средата има голяма и дълга табуретка са преобличане.
хубаво е ,че стелажите могат да се реорганизират във височина в зависимост от сезона

За нещо такова си мисля и аз  newsm78

# 33
  • Мнения: 6 039
сега погледнах снимките, ето такъв е принципа на нашия, 99% същия


всяка полица се мърда по вертикалата, отзад между плоскостите има улеи в които се застопорява полицата и моде да се закачт закачалки или да се подреждат сгънати дрехи, спално бельо, хавлии и т.н.
скринът ни е на стандартна видочина - около 90 см, по цялата долна част има кутии с обурки, влизат съвсем точно

дап одчертая, че в такова помещение е много важно осветлението, не бива да е спотово или тип луни
трябва общо осветление, и то много добре осветено

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
 Не виждам правилно съчетание между хавлии и обувки. За мен дрешника може да е отделно помещение, в което обаче обувките нямат достъп, а последващ такъв след измиване, сушене...

Последна редакция: чт, 02 авг 2007, 01:42 от AlexaS

# 35
AlexaS ще те помоля,ако нямаш какво да кажеш по темата не се заяждаи с останалите потребители.Благодаря ти   bouquet
malenna благодаря много за обясненията   bouquet

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Имам какво да кажа, не задавай въпроси неподготвен.

# 37
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Алекса е права донякъде. Ако имате повече обувки и ги обувате веднъж в годината, може да се подреждат в гардероба, но ако са 5 чифта и се носят постоянно, мисля че нямат място в гардероба при чистите дрехи. А пък ако са на мъжа - още по-малко.

Някъде се каза за хавлиите, че нямата място в дрешника - всичко зависи от размера на жилището. Ако имате огромна баня, няма пречка да си стоят там например, но ако нямате, естествено е да бъдат в дрешника. И чаршафите също.

# 38
  • Мнения: 6 039
Не виждам правилно съчетание между хавлии и обувки. За мен дрешника може да е отделно помещение, в което обаче обувките нямат достъп, а последващ такъв след измиване, сушене...

на пода държа сезонни обувки в кутии, на 160 височина държа хавлии. Да ти кажа още не сме посетили ХЕИ, заразени от неизлечима болест.

# 39
# 40
  • Мнения: 7 640
сега погледнах снимките, ето такъв е принципа на нашия, 99% същия




това дрешник ли се води Shocked

# 41
# 42
  • Мнения: 7 640

бе с тия пердета, масички за кафе и телевизор, малко ми е далеч от представата, но пък ако домът ми е на 3-4 етажа, защо не...

# 43
  • Мнения: 326
Този дрешник е и в моите мечти , ама с тези панелки....... само мечтите ми остават  Simple Smile  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 6 039
този дрешник е подреден в някой шоурум
нашия е същия, но вместо масичка, върх килима има голяма правоъгълна табуретка
и пердета си има Mr. Green

# 45
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ама как, без врати ли?

# 46
  • Мнения: 6 039
Ама как, без врати ли?


да, разбира се че без врати
това са щендери - не гардероби

# 47
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Моят дрешник е около 2кв.м, но се намира зад гардероба в спалнята ни, проектирах гардероба така, че едната му врата е врата към дрешника.В него държа всички връхни дрехи, костюми на мъжа ми /той много рядко слага/, всичките ни обувки подредени и надписани в кутии - без сезонните, те са в коридора в шкаф, пархосмукачката, дъската за гладене, сакове....абе бая неща съм събрала  newsm78
От така направеният проект се получи и една ниша между гардероба и стената на дрешника, която запълнихме с шакфче с чекмаджета - тип скрин, а нагоре рафтове. На рафтовете съм подрфедила чаршафите, чантите ми, ютия, сешоар и чекмаджетата и те са пълни.
Нямам нито вентилация, нито прозорец, досега съм нямала проблеми, сложила съм абсорбатори за миризми и ароматизатори за дрехи, но определно мисля, че ако има възможност е хубаво да има начин за проветряване на помещението.

# 48
  • Мнения: 53
http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=13171&AlbumId=85575
това са снимки от нашия дрешник пускала съм ги в някоя друга тема
дано не са ви досадили

# 49
# 50
  • Мнения: 22 719
нашият дрешник е без прозорци, без специална вентилация и със прости стелажи- рафтове.
За какво ви е вентилация, да не би и на гардеробите да слагате отдушници Wink
И в нашия няма такива неща,проблем ,засега,не е имало.

# 51
  • Мнения: 6 039
нашият дрешник е без прозорци, без специална вентилация и със прости стелажи- рафтове.
За какво ви е вентилация, да не би и на гардеробите да слагате отдушници Wink
И в нашия няма такива неща,проблем ,засега,не е имало.

да, но когато един дрешник не е просто гардеробно, а по-голямо помещение, където се глади, наложително е да има проветряемост
в противен случай, всичко ще се вмирише

# 52
Имам нова възможност пред себе си-да имам само дрешник или освен него да имам и стая,в която да има дъска за гладене,място за закачане на изгладените дрехи-ще седят там само докато изгладя,пералнята да ми е там,кош за мръсни дрехи и такива неща.Бихте ли си направили такава стая?В момента сме на етап на доуточняване на всичко и искам да изпипаме нещата.

# 53
  • Мнения: 326
Аз лично ако имах такава възможност бих си направила и дрешник и тази стая с пералня, дъска за гладене и т.н. Убедена съм че това ще е невероятно удобство. Щом имаш възможност - не се двоуми ами действай. Малена ще ти даде страхотни идеи - питай я.... Peace  Peace

# 54
Аз лично ако имах такава възможност бих си направила и дрешник и тази стая с пералня, дъска за гладене и т.н. Убедена съм че това ще е невероятно удобство. Щом имаш възможност - не се двоуми ами действай. Малена ще ти даде страхотни идеи - питай я.... Peace  Peace


И аз така си мисля,че сигурно би било удобно.Благодаря ти за мнението   bouquet
Malenna моля те помагаи и ти  Praynig

# 55
  • Варна
  • Мнения: 25 229
..моят дрешник е около 20 квадрата...
Мечтата ми.....ах...
 Praynig

Аха, и моята също Laughing На нас спалнята ни е почти 2 пъти и половина по малка Confused Пък дрешника ни е около 4 квадрата, с мъничко прозорче, колкото да може да се проветрява и да е светло. Има един голям двукрилен гардероб на едната къса страна, останалото мисля да го направя с открити стелажи и може би лост за закачалки, както и някакъв шкаф за обувки.

# 56
  • Мнения: 650
Отиди на

spaces>bedrooms>walk-in

http://www.californiaclosets.com/

Прозорец може но не е задължително защото ти изяжда от пространство за шкафчета, рафтове и каквото там искате да се нарече. Осветление е задължително и веднъжкато е организирано нищо не се праши. Вие говорите за доста големи помещения и може би е добре да има вентилация.

# 57
  • Мнения: 19
задължително трябва да имаш вентилация или прозорец и чисто и просто ще ти кажа защо - живея в ново жилище, лято е, а дрехите в гардероба са ми влажни. Стените, въздуха и всичко останало е мокро и дрехите ми направо се скапаха.
Задължително трябва да имаш някакви шкафове или чекмеджета, където да стои бельото, за да не се праши и мърля покрай другите дрехи. Така или иначе, един костюм или дънки като ги облечеш веднъж не ги мяташ за пране , а ги прибираш.

# 58
  • Мнения: 650
аз мятам за пране всичко след като е обличано:)
Гост 1 аз бих имам стая където ми е пералнята и сушилнята -не мога без нея Simple Smileи също можеш да си сложиш мивка, шкафчета за прах и подобни,  кошовете за дрехи за пране и дъска за гладене-на мен примерно това ми харесва:)

http://www.costco.com/Browse/Product.aspx?Prodid=28376&whse= … 00000&eCat=BC

Последна редакция: ср, 08 авг 2007, 22:32 от SG1

# 59
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Нямам помещение за дрешник и може би мнението ми е погрешно, но ако имах, то в никакъв случай не бих слагала там пералня, сушилня или още по-малко коша с мръсните дрехи.  А за гладенето - не знам newsm78, ако е риза или панталон, може, но при огромните количества дрехи, които аз гладя, няма да е удачно без добро проветрение.
И освен това, като знам как се праши затвореният ми гардероб, представям си какво ще се случи с дрехите, ако са на щендери и на открито.

И още нещо, ако аз мятам за пране всичко, което е обличано, така ли прави мъжът ми  newsm78, защото предполагам, че и неговите дрехи ще стоят там.

# 60
  • Мнения: 13 512
недопустимо е в дрешника да има мокри процеси. Това е дрешник- не трябва да има влага. Пералните помещения се правят с фаянс и теракота, не с латекс и паркет. Дори и гладенето с пара не е препоръчително, но - може да се направи компромис. Аз аради изпаренията от парната ютия съм сложила влагоулловител в  дрешника и се пълни средно с по литър на месец.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 866
И още нещо, ако аз мятам за пране всичко, което е обличано, така ли прави мъжът ми  newsm78, защото предполагам, че и неговите дрехи ще стоят там.

Е, сигурно знаеш какво прави мъжът ти с обличаните дрехи. Пък и двама души като поживеят заедно обикновено стигат до уеднаквяване на хигиенните навици. Едва ли единият ходи чист и изгладен, а по дрехите на другия можеш да познаеш къде е бил и какво е ял през последната седмица.

marieta 82, проблемът при теб е, че жилището е ново и стените не са добре изсъхнали. След няколко години отопляване и проветряване влагата ще намалее драстично.

При мен пералнята, сушилнята и масата за гладене са в отделно помещение, където един от прозорците е винаги отворен.

# 62
  • Мнения: 13 731
Момичета, а не се ли прашат дрехите по тези открити рафтове и лостове за закачалки?

# 63
  • Мнения: 6 039
Момичета, а не се ли прашат дрехите по тези открити рафтове и лостове за закачалки?

принципно, всички дрешници са открити- нямат врати
гардеробите са друго нещо - те са за стая, където е логично нещата да са скрити от чужди погледи

нямам никакви- ама никакви грижи с прашенето на дрехите - това просто е мит!

# 64
  • Мнения: 650
аз започвах трих и мислих че съм си оправила изреченията ама не Embarassed
Имах предвид дрешник отделно и отделно перално помещение и там дъската за гладене и подобни. Аз имам и двете и това беше едно от нещата на които държах като купувахме къщата
И моите дрехи не се прашат, но моя дрешник има врата. Ако отворя вратата и прозореца към другото помещение не разбирам за какви митове говорим-просто е физика и ще влиза каквото си искаш и да ще събира прах. Не мисля че само висшето обществоSimple Smile с домашните помощници имат дрешници. Ние, обикновените хора като отворим вратата и дрехите ще се прашат.

# 65
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Момичета, а не се ли прашат дрехите по тези открити рафтове и лостове за закачалки?

Не, не се прашат!
Гардеробите в стаята се прашат отвътре, защото в стаята се влиза за много неща или поне ние у дома ползваме стаята не само за спане!Малката се разхожда навсякъде, играе навсякъде.Мъжът ми редовно гледа там телевизия и ако и аз се завъртя там и малката веднага идва и всички се свираме там.Аз простирам на терасата, за която се минава пак през нашата стая, гладя пак там, поради липса на помещение за целта и т.н...и затова мога да кажа, че дрешника ми /той е отделен с врата в спалята ни/ е доста чистичък! Но там се влиза само за да си вземеш дреха.
Естествено, че ако цяла година не пипна нищо там и не забърша щендерите ще има прах, но определно в дрешника се праши доста по-малко.

# 66
Ето такова помеюение си представям освен дршника: http://www.birex.it/ita/complements/lavarello.htm
Тук има няколко идеи

# 67
  • Мнения: 326
Ето такова помеюение си представям освен дршника: http://www.birex.it/ita/complements/lavarello.htm
Тук има няколко идеи

Давай смело, сега е момента да го направиш щом ти се предоставя такава възможност.  Peace Невероятно удобно ще ти е, а има някакъв много приятен стил в тези стаички-мокри помещения им казвам аз. Не говоря от опит за съжаление нямам такова в къщи, но ако имах тази възможност щях да си направя и дрешник и мокро помещение. Не го умувай много , ами действай  Peace  Hug   bouquet

# 68
  • Мнения: 650
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечта:)

# 69
  • Мнения: 6 039
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечта:)

ама кога съм събирала заено мокро помещение с дрешник - това са 2 съсвсе различни неща

# 70
  • Мнения: 650
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечта:)

ама кога съм събирала заено мокро помещение с дрешник - това са 2 съсвсе различни неща

чети подред..кога съм казала че си събирала newsm78 Харесва ми това което съветваш но понякога имам проблем колко е функционално.   bouquet

# 71
  • Мнения: 6 167
аз разбирам дрешника като стая за дрехи, по-удобно нещо от гардероба, но в крайна сметка със същата функция.
събира дрехи. та, струва ми се нелогично да правя нещо друго там, освен да се обличам/събличам.
с др. думи това, че в един гардероб има място за дъска за гладене прави ли го място, където може да се глади  Laughing

мокрото помещение е мокро, защото там има вода. и мястото за гладене, ако има място е пак там, евентуално.

аз не гладя, а в редките случаи когато го правя си мъкна дъската за гладене в хола, разполагам се пред телевизора и процеса сякаш тече по-бързо  Laughing

# 72
  • Мнения: 6 039
аз бих ти казала от опит и функционалност не от позицията на интериорен дизаинер като маллена-две различни стаички-колкото по големи толкова по добре-дрешника си има нужда от врата и осветление и вътре си го подреждаш както искаш-аз мисля че ти показах това www.californiaclosets.com, а мократа стаичка-мивка и прозорец малък, рафтове, шкафове(да събират каквото може)-бих ти показала моето но нямам снимка Embarassed-задължително предвиди кранове за мокрото помещение за мивката, пералнята и специален отвод за сушилнята. Аз поне там имам специални кошове за прането-там мога да гладя-там мога да гладя-там си събирам праховете и почистващите препарати-ами просто ми беше мечтаSimple Smile

ама кога съм събирала заено мокро помещение с дрешник - това са 2 съсвсе различни неща

чети подред..кога съм казала че си събирала newsm78 Харесва ми това което съветваш но понякога имам проблем колко е функционално.   bouquet



това да си гладиш дрехите в помещението, в което ги подреждаш - не виждам нищо странно
напротив - абсолютно логично
гладенето не е мокър процес, изискващ сифон на пода все пак. Единственото условие е да има естествена светлина. От което следва , че има и естествена вентлация.
Просто в стая - дрешник, винаги има прозорци. Но в килер-дрешник - няма. Така, че там ,разбира се, не е подходящо , а и едва ли ще има място за дъска за гладене.
вече 15 години живея в такава къща. Така, че давам съвети само след проверени обстоятелства.

интериорен дизайнер  - не съм.

Последна редакция: нд, 12 авг 2007, 15:11 от Malenna

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Не виждам правилно съчетание между хавлии и обувки. За мен дрешника може да е отделно помещение, в което обаче обувките нямат достъп, а последващ такъв след измиване, сушене...

на пода държа сезонни обувки в кутии, на 160 височина държа хавлии. Да ти кажа още не сме посетили ХЕИ, заразени от неизлечима болест.

ХЕИ няма как и да го посетиш доброволно, на всички е ясно. Да не говорим за антирекламата. А оборотните  обувки какво ги правим? С все мравките и кучешките акита ги пъхаме в гардеробното ли? Душчета в предверието? Или като гардеробно помещение смяташ склада за обувки, който в следващия сезон не е актуален?

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 11:27 от AlexaS

# 74
  • Мнения: 13 512
Ами в дрешника си има шкаф за обувки.  Там се обличам, там се и събувам. Къде иначе бих могла да побера всичките си обувки, че и да са подредени? Вие .които имате дрешници, къде ги държите? Аз нямам друго място за дрехи и обувки, освен в тази стая-дрешник. Шкафът с обувки е  затворен, нито се виждат, нито се чуват!

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
monda, твоите деца са вече усъвършенствани с обувъчната част. На теб ти е по-лесно. Аз за сега сондирам мнения, за да избегна недоразумения..

# 76
  • Мнения: 6 039
AlexaS, не мога да разбера, какво толкова те изумява в това, в едно помещение да стоят обувки и дрехи и бельо

не си въргалям хавлиите по земята и не си нареждам обувките между хавлиите
дрешникът е най- чистото място в дома ни - там влизаме само аз и мъжа ми

сезонните обувки ги подреждам в шкаф-стена за обувки, доста голям, който е в един от коридорите. Ако нямах възможност за такъв, пак в дрешника щях да ги държа
всеки ден плащам на чистачка да чисти следите от обувките ми от чаршафите Mr. Green

# 77
  • Мнения: 4 300
Аз пък си имам няколко чифта обувки, които държа в шкаф в коридора- тези, които най често нося през съответния сезон. Останалите- в кутии в дрешника ( който не е точно стая, а по скоро нещо като вграден гардероб). Най отдолу си имам специално предвидено място за кутии с обувки, над него рафт и оттам нататък дрехи, нищо нехигиенично не виждам, защото не ги прибирам мръсни в кутиите. А и са в кутии все пак, не увивам всяка обувка в гащи примерно Laughing

Какво се има предвид под сезонни обувки? Тези, които се носят през настоящия сезон, или тези за останалото време от годината newsm78

# 78
  • Мнения: 13 731
Наскоро пак гледах "Войната на семейство Роуз" За n-ти път, де, но си припомних стената с обувките на мацката Mr. Green
Монде, и при теб ли е така Laughing

# 79
  • Мнения: 13 512
Наскоро пак гледах "Войната на семейство Роуз" За n-ти път, де, но си припомних стената с обувките на мацката Mr. Green
Монде, и при теб ли е така Laughing
А-не...чак така не- аз съм по парфюми,козметика и чанти. Досега не съм намрила начин как да подредя всички чанти , но не преставам да търся.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Malenna, съвсем не съм изумена. Подпитвах, за да си направя извода за най-практичния дрешник, както за "родителската" част, така и към детската стая.

# 81
  • Мнения: 13 731
Шегата настрана, но това с обувките е голям проблем вкъщи. Никой от домашните не ... шкафовете за пътъци и събува и хвърля където намери. Случвало ми се е да заваря нахвърляни по десетина чифта в антрето. Цял ден обували, събували и хвърляли ooooh! Вярно, антре голямо, но като се прибера и заваря подобна "подредба" и настава #2gunfire

# 82
  • Мнения: 4 300
Там е проблемът, в голямото антре. В нашето преди беше така. Но откак сложих шкафа ако има обувки извън него вратата не се отваря. И така проблемът се реши от само себе си Mr. Green.

# 83
  • Мнения: 13 731
Значи си си решила проблема Joy

От друга страна, как да прибереш мокри и кални обувки в шкаф!? Аз уж съм приспособила нещо като ниска поличка/пейка, под която да се пъхат току що носените и събути обувки, но и това не помага. Под въпросната поличка обикновено е празно, а наоколо й - в няколко реда или направо накуп... Тясна е пейката за техните души Mr. Green Пък и трябва да се наведат! Колко по-лесно е да подпреш петата с пръсти и да изхлузиш обувката с шут. И после да я оставиш там, където е кацнала bowuu

# 84
  • да има едно лесно - на мотора
  • Мнения: 2 419
Това все едно аз съм го писала  Confused Не една, три полички има ( от тези една над друга ) , ама не би ... Кутии в килера - да, но на баба ми , а тя има 30 ( тридесет - вчера ги броих -  вярно не от скъпите , но все пак  ) , купувани за всеки случай  Close

# 85
  • Мнения: 13 512
поздрави на бабата, и аз ще съм такава баба сигурно, ама ще имат да вземат да ми ги размествват, аааааааааааааа! #Cussing out

# 86
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Значи си си решила проблема Joy

От друга страна, как да прибереш мокри и кални обувки в шкаф!? Аз уж съм приспособила нещо като ниска поличка/пейка, под която да се пъхат току що носените и събути обувки, но и това не помага. Под въпросната поличка обикновено е празно, а наоколо й - в няколко реда или направо накуп... Тясна е пейката за техните души Mr. Green Пък и трябва да се наведат! Колко по-лесно е да подпреш петата с пръсти и да изхлузиш обувката с шут. И после да я оставиш там, където е кацнала bowuu
Само бой по тиквата, да се научат къде да слагат обувките. Създала съм всякакви удобства, само някой да посмее да не си подреди обувките  Twisted Evil Sick Twisted Evil Аз на моя такъв скандал му вдигам, като видя, че не си е подредил обувките, и веднага му връчвам метлата, а-а-а.

Само за протокола - неговите обувки са два пъти повече от моите.

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Вече сте го измислили, браво. Аз тепърва ще досаждам и провокирам, но за мен това е основното в едно жилище: дрешник-спалня. Останалото си е притурка.  Grinning

# 88
  • Мнения: 650
аз пък не знам как точно обувките са вътре-обикновено съм от нас в гаража и после кола-работа-обратно-почти не стъпвам на улица и не става обувки вътре-откакто ги преместихме в гаража се родих Peace Външно едни рафтове до вратата до тавана- ехе всичко там. Освен това не притежавам някакви скъпи обувки от по не знам си кои измислени марки че да ги държа в сейфа Laughing

# 89
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
аз пък не знам как точно обувките са вътре-обикновено съм от нас в гаража и после кола-работа-обратно-почти не стъпвам на улица и не става обувки вътре-откакто ги преместихме в гаража се родих Peace Външно едни рафтове до вратата до тавана- ехе всичко там. Освен това не притежавам някакви скъпи обувки от по не знам си кои измислени марки че да ги държа в сейфа Laughing


Малко липсват препинателните знаци, но идеята стана ясна.
И аз навремето живеех в къща и всички си събуваха обувките долу, до входната врата на стълбището, обуваха си чехли по желание и чак тогава се качваха до жилището. Самото стълбище беше застлано с тъкани пътеки.
А сега живея в малък апартамент и трябва да си държа вмирисаните обувки вътре в жилището, и да ги прескачам всеки път когато минавам по коридора.

Май темата съвсем я изместихме.

# 90
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Нашият така наречен "дрешник" го направихме на единия от трите ни балкона.Въпросния балкон е пред спалнята ни ,а също се излиза на него и от детската стая.Мъжът ми направи двукрилен гардероб.Едната част е с лост за закачалки,там си държим връхните дрехи -палта, якета ,костюми на мъжа ми и др. опаковани в пликове за тази цел от онези с цип.В надстройката държим сакове за пътуване.Другото крило на гардероба е на рафтове.В най-горната част са обувки(извън сезона),ботуши ,всичко това прибрано в кутии.На по-долните нива има инструменти на мъжа ми,вентилатор през зимата и вентилаторна печка през лятото. Laughing
Един от рафтовете е т.нар. ми килер-олио,захар,консерви т.н.Там ги държа поради липса на достатъчно шкафове в кухнята.Не се стряскайте просто сега чак си правим кухня.Много съм доволна ,че намерихме и идеално място за фризера .

# 91
  • Мнения: 4 300
Ще използвам темата с един тъп въпрос- откъде мога да си купя закачалки за поли, от тези с по 2 щипки в краищата?
В крайна сметка се оказа че половината ми са изпочупени, а в някои магазини вече не дават такива закачалки и сега си премятам полите на обикновени закачалки и се дразня ужасно.
Давайте идеи, за София или Варна по възможност.

# 92
  • Мнения: 13 731
И аз търся такива закачалки. Дори питах в един магазин, но казаха, че не знаят. Шефката знаела, но шефката я нямаше. Гледах и в Практикер, но и там не видях. Имаше само от обикновените дървени закачалки.

Така че и аз чакам информация.

# 93
  • София
  • Мнения: 752
Ще използвам темата с един тъп въпрос- откъде мога да си купя закачалки за поли, от тези с по 2 щипки в краищата?
В крайна сметка се оказа че половината ми са изпочупени, а в някои магазини вече не дават такива закачалки и сега си премятам полите на обикновени закачалки и се дразня ужасно.
Давайте идеи, за София или Варна по възможност.

Аз преди време съм купувала от МЕТРО и хубавото им е, че щипките се местяат на каквато ширина ти трябва. В Бриколаж също гледах, че има голям избор от закачалки, но не знам имаше ли с щипки

# 94
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ще използвам темата с един тъп въпрос- откъде мога да си купя закачалки за поли, от тези с по 2 щипки в краищата?
В крайна сметка се оказа че половината ми са изпочупени, а в някои магазини вече не дават такива закачалки и сега си премятам полите на обикновени закачалки и се дразня ужасно.
Давайте идеи, за София или Варна по възможност.

Аз преди време съм купувала от МЕТРО и хубавото им е, че щипките се местяат на каквато ширина ти трябва. В Бриколаж също гледах, че има голям избор от закачалки, но не знам имаше ли с щипки

И в Практикер

# 95
  • Мнения: 4 300
Мерси, момичета, ще хвърля по едно око в МЕтро и в Практикер. Досега не съм виждала такива закачалки там, но ще погледна специално.

# 96
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
токива закачалки съм срещала в китайските магазини - има ги в два варианта. Едните се местят щипките и те са по 1лв., а другите са по-тесни и не се местят щипките и са по 0,50лв.
 В Пловдив последно ги видях в Евромагазина на центъра.

# 97
  • Мнения: 13 731
Ехооо, търсите ли още закачалки Laughing

В китайския магазин на Красно село, по 60 ст. едната Peace

Общи условия

Активация на акаунт