изключвате ли климатиците в жегите

  • 4 530
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 546
нашия климатик, когато е на режим охлаждане, като си достигне зададената температура не се изключва, а продължава да върти на вентилатор - т.е. няма почивка, а и електромера се върти. притеснявам се да не се скапе като работи 24часа, а също и как ще се отрази на сметката за тока  Rolling Eyes
та вие изключвате ли от време на време изцяло или оставяте нон-стоп да работи?

# 1
  • Мнения: 1 877
Ааааа,изключваме ги,не работят нон-стоп

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Да, изключваме го.
Дори цял ден да работи, вечер го изключваме. Не спим на климатик лятото.

# 3
  • Мнения: 1 951
Ние не ги изключваме - всъщност нагласяваме ги да се изключат  към 4-5ч. сутринта, но като станем пак ги включваме.

# 4
  • Мнения: 6 958
Работи нон стоп и си поддържа градусите, като понякога се спира за 3-4 часа   Peace

# 5
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Работи нон стоп и си поддържа градусите, като понякога се спира за 3-4 часа   Peace

така  Peace

не мисля, че 24-часова работа ще го скапе, със сигурност ще има по-кратък живот, отколкото ако го пускаш от време на време, но ако ползваш всеки уред на този принцип...
колкото до сметката за ток, климатика не е направен, за да е енергоспестяващ - харчи си ток и тва си е, но като трябва да се охлаждаш...

# 6
  • Мнения: 98
Не се спират. Самия вентилатор не харчи повече от крушка. Икономично е да се поддържа постоянна температура.

# 7
  • Мнения: 4 546

не мисля, че 24-часова работа ще го скапе, със сигурност ще има по-кратък живот, отколкото ако го пускаш от време на време, но ако ползваш всеки уред на този принцип...
в какъв смисъл?  newsm78 всичките уреди си ги включвам като ми трябват, без хладилник и фризер май  Rolling Eyes нямах предвид да се изключва от контакта, а от режим на работа

# 8
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
На климатика това му е предназначението, няма да се развали ако работи 24 часа или повече.
Доколкото знам  от гледна точка на консумирането на ток- по добре е да поддържа една температура, отколкото да се спира и пуска.
Иначе конкретно на въпроса- в хола го спирам като тръгна да си лягам. Изложението на апартамента е такова, че до обяд няма нужда от климатик.
В спалнята го пускам да охлади и го спирам- от гледна точка, че не е добре  да спиш на климатик. Но тази нощ вървя  непрекъснато и тези дни ще е така- иначе темтературата се качва бързо и не можем да спим.
Също когато е на режим охлаждане - всеки климатик върти въздуха непрекъснато и не спира в този смисъл. Но външното тяло си изключва периодично.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не са включени постоянно.Изложението ни е такова че до обяд няма нужда от климатик.Нашите са инвертори и когато достигнат желаната Т също не им спират вентилаторите.

# 10
  • Мнения: 696
Не го изключваме. Обаче току-що си проверих сметката за тока... Shocked

# 11
  • Мнения: 4 546
Не го изключваме. Обаче току-що си проверих сметката за тока... Shocked
плашиш ме  Rolling Eyes

# 12
# 13
  • Мнения: 4 546
не е толкова зле  Grinning ние предния месец платихме толкова без да пускаме климатик

# 14
  • Мнения: 696
Ъ! Ние имаме 30-тина лв отгоре!

# 15
  • Мнения: 6 958

Лелеее аз откачих  Shocked (незнаех за уеб адреса) Shocked

Хора какъв ток плащате  Cry Cry Cry Изписа ми 120 лв.  Shocked Shocked Shocked

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Аз пък не си знам клиентския номер  smile3506

# 17
  • Мнения: 4 546
Аз пък не си знам клиентския номер  smile3506
на фактурите трябва да го пише  Peace
как 120, аз 60 видях. зимата 100, при положение, че сме пускали духалка само вечер за 2-3 часа и събота и неделя. туй по цените от тази зима  Tired

# 18
  • Мнения: 696
До сега сме плащали около 25-28лв, днес проверих последната - 57 и нещо

# 19
  • Мнения: 6 167
денем работи климатика долу в хола, нощем този горе в спалнята.
почти няма време, в което не работи.

# 20
  • Мнения: 223
Най-голямата ни сметка е била зимата-125 лв за тока,а сега лятото ги гасим през деня,когато не сме си вкъщи,настройваме ги следобяд да се включат икило 6 и нощно време  се гасят около 2..сега сметката за тока ни е около 60 лв

# 21
  • Мнения: 6 958
Аз пък не си знам клиентския номер  smile3506
на фактурите трябва да го пише  Peace
как 120, аз 60 видях. зимата 100, при положение, че сме пускали духалка само вечер за 2-3 часа и събота и неделя. туй по цените от тази зима  Tired

Имам в предвид, че нашият у дома е 120 лв.  #2gunfire

# 22
  • Мнения: 1 925
Климатиците ( 2 бр. ) работят постоянно в жегите или когато е студено. Сметките за ток най-много 100 лв. ни е била. Peace

# 23
  • Мнения: 1 313
Миналият месец си бях в къщи да уча и климатика работи почти непрекъснато - през нощта не го спираме. По принцип го ползваме за целия апартамент, а той не е предвиден за такъв обем. В упътването пише, че не е хубаво, но не искам да слагам и друг климатик. За сега е добре. Ако се скапе по-бъзро ще го сменим. Предпочитам така от колкото да сложа още един в спалнята.

За тока - нашата сметка е с около 15лв. по-висока от обикновено.

# 24
  • Мнения: 4 390
Денонощно работи, дори и когато не сме вкъщи.
Не са ни големи сметките за ток.

# 25
  • Мнения: 459
Денонощно работи, дори и когато не сме вкъщи.
Не са ни големи сметките за ток.


И при нас така, но само зимата.

Това лято сме го включили само веднъж. У нас по принцип е доста хладно.
Зимата ми замръзна едно цвете до вътрешната стена на спалнята  ooooh!

# 26
  • Мнения: 5 539
По принцип го спираме за през нощта, но сега от 3-4 дни не сме го изключвали. В спалнята не се стои от жега и временно спим в хола при климатика.
Сметките за май и юни са по 70 лв. Множко ми се види в сравнение със зимата и с предните лета Rolling Eyes

# 27
  • Smallville
  • Мнения: 994
Да,изключваме,когато не сме в къщи.Вечер го оставяме на по високи градуси и към 4- 5 призори се събуждам от схванатия си кръст и го изключвам и до към 9 е изключен.И после пак го включваме,нямат ли край тези жеги Tired

# 28
  • София
  • Мнения: 2 079
От време на време го изключвам и пускам или само на вентилатор или пускам другия вентилатор, защото иначе не се диша!

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Не ги изключвам, работят нон стоп. Зимата също. Почиват си рано напролет и късно наесен. Климата тук е такъв.

# 30
  • Мнения: 24 467
Нашият харчи повече, ако си играя да го цъкам по няколко пъти дневно, отколкото когато го оставя да си "влезе в режим".

# 31
  • Мнения: 4 390
Нашият харчи повече, ако си играя да го цъкам по няколко пъти дневно, отколкото когато го оставя да си "влезе в режим".

За всички е така.

# 32
  • Мнения: 24 467
Та затуй се чудя защо да го изключвам...

# 33
  • Мнения: 19
Нашият харчи повече, ако си играя да го цъкам по няколко пъти дневно, отколкото когато го оставя да си "влезе в режим".
Климатикът е най-икономичен, когато не се изключва. В първите няколко дни ще работи почти нон-стоп, защото трябва да охлади /затопли / и стените в помещението и т.н. и след това вече започва да работи оптимално  и тогава вече работи икономично.
Във всеки магазин препоръчват да не се изключва климатика.
Аз обаче също ги изключвам "понякога" - в тези жеги не съм ги изключвала.

Общи условия

Активация на акаунт