Кана Брита в съдомиялна?

  • 3 160
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Мили ли сте кана Брита в съдомиялна? Купихме съдомиялната доста след каната и съответно не пазя никакви инструкции на втората. А този варовик, който се отлага отгоре по ръбовете ме вбесява, а съдомиялната ще ми го изчисти с няколко пускания.

# 1
  • Мнения: 1 800
Накара ме да се замисля, и се разрових из нета. Според техния сайт, пише да не се почистват в миялни машини.

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
самата кана, може би става да се мие в миялната. Но капака с ел. дисплея - не. Категорично.
Аз лично не рискувам да си съсипя каната в миялника. Мия си го на ръка. Има си препарати и четки... става като нова.

# 3
  • София
  • Мнения: 8 272
Манго, може да я почистиш с оцет. Пълниш я и я оставяш да стои. Аз так си чистя кошничката на Авент-стерилизатора. Според мен е ефтино. Измиваш го, проветкряваш го и няма проблеми

# 4
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами няма да пробвам тогава в съдомиялната, не ми е за изхвърляне още каната  Wink. Иначе също става и с топла вода с разтворено лимонтозу. Аз я бях позарязала малко и вчера я мих с препарат за варовик и после няколко пъти с веро и мнооооооого вода.

# 5
  • София
  • Мнения: 752
Варовика най-лесно се почиства със силен разтвор на лимонтузо (лимонена киселина). Ние нямаме такава кана, но роднина ме посъветва, че за да почистя контейнера за вода и цялата система на кафемашината найдобре и най-лесно е да сложа в пълния контейнер пакетче лимонтузо...така да престои една нощ и после да изкарам водата все едно пускам кафе (т.е. разтвора да мине по цялата система) и накрая хубаво се изплаква, за да не е кисело кафето Twisted Evil. А скоро превеждах инструкции за душ кабина, която е със сауна и т.н. и вътре също пишеше че отложилия се варовик по системата се чисти с прясно изцеден лимонов сок (не знам кое е по- силно сока или лимонтузото)

# 6
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Аз пък си мия каната Брита в миялната - нищо и няма.
Пускам я обикновенно когато сменям филтъра.
Само дето каната ми е от доста години , а миялната нова, та варовика не се измива перфектно .

Общи условия

Активация на акаунт