Препоръчайте ми прахосмукачка

  • 8 154
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 11 701
Най-неочаквано прахосмукачката ми Bosch ме изостави  Cry!А е само на 4.6 години.Може би има шанс да се оправи,но не съм сигурна...
Затова взех да се замислям за нова.Поразрових темите назад,прочетох за такива с воден филтър и хепа филтър.Май не съм в час с новостите,но просто не мислех да я сменям тази скоро, поне този разход да спестя,но не съм познала.
Препоръчайте ми вид и марка,от които сте доволни,спешно е!Само да вметна,че 2000 евро за Rainbow няма да дам.
Благодаря! Hug

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 380
за съжаление на мога да ти препоръчам, но със сигурност недей да купуваш тази http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09000571

# 2
  • Мнения: 22 427
Нашата прахосмукачка е LG, отгоре също пише Turbo Alfa. Купувана е сигурно преди 7-8години но не е мръднала. Не мога да кажа точно какъв модел е, трябва да ровя в гаранцията. Но сега естествено има много по-нови модели.
Определено сме доволни, тъй като и предишната беше от тази марка и също изкара доста дълго време. А сега е в баба ми и продължават да си я ползват. )))

# 3
  • София
  • Мнения: 11 701
А какво предствалява HEPA филтъра?

# 4
  • Мнения: 4 970
Не разбрах дали търсиш прахосмука4ка с разните му филтри, но ако  ти трябва обиновена прахосмука4ка, бих ти препоръ4ала Самсунг Peace.Имам такава  ве4е 4 години и я ползвам безотказно. И на дизайн ми харесва Grinning.С метални телескопи4ни тръби, Допълнителен филтър( туистър система), която събира боклуците в една пластмасова кутия , преди да достигне постоянната торба.Управляват се оборотите плавно от дръжката.Не съм сигурна какъв то4но е моя модел , но на външен вид е такава http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=00001604.Цената беше 100 и няколко лева.

# 5
  • Мнения: 2 922
А какво предствалява HEPA филтъра?

ХЕПА филтър е един допълнителен филтър (в задната част на прахосмукачата), който пречиства допълнително и най-малките прашинки, може да се капне ароматизатор на него. Продават се резервни.
Ние си купихме прахосмукачка Филипс с такъв филтър - страшно съм доволна, чисти прекрасно, няма торбички, което е голямо улеснение.

# 6
  • София
  • Мнения: 11 701
Благодаря на всички включили се!Без да знам какво сте писали харесахме модела посочен от baby_doll и от 3 часа съм горд собственик на ето този модел http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020269.
Дано остана горда до край от избора си,а да не съжалявам за него!
На първо четене мога да кажа,че е доста безшумна и много хубаво чисти килимите /има специална приставка за тях/,а колко прах събра не е истина при положение,че не съм си занемарила къщата...
По-нататък ще дам отзиви,ако някой го интересува!

# 7
  • Мнения: 2 922
а колко прах събра не е истина при положение,че не съм си занемарила къщата...

И аз бях изумена от това, когато изчистих с нея за първи път  Rolling Eyes
Честито   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 11 701
Благодаря! Hug
Ентусиазирана от новата придобивка се юрнах да чистя,по-точно да мина с прахосмукачката. И нещо гордостта ми взе да се изпарява.
При работа ми се струва,че много се нагрява,сега се чудя дали и няма нещо.Като я купувахме ни уверяваха,че нама смисъл да я пробваме и всичко и е наред и трудно ще се прибере.Сега се питам защо ли  newsm78?
baby_doll при теб има ли го този момент?

# 9
  • Мнения: 2 922
Не съм забелязала  Thinking Като я купувахме я пробвахме в магазина.
Днес малко по-късно ще чистя и после ще пиша.

# 10
  • Мнения: 1 269
Благодаря на всички включили се!Без да знам какво сте писали харесахме модела посочен от baby_doll и от 3 часа съм горд собственик на ето този модел http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09020269.
Дано остана горда до край от избора си,а да не съжалявам за него!
На първо четене мога да кажа,че е доста безшумна и много хубаво чисти килимите /има специална приставка за тях/,а колко прах събра не е истина при положение,че не съм си занемарила къщата...
По-нататък ще дам отзиви,ако някой го интересува!

Честито! Аз също ще купувам прахосмукачка и следя подобни теми с интерес! Не ми се занимава вече с торбички, но и не искам перяща. В момента у нас е на майка ми Електролукса перяща. Голямо премеждие е докато и сглобя всичките маркучи и др. части. После при почистването пак е голяма хамалогия.

# 11
  • Мнения: 29
Благодаря! Hug
Ентусиазирана от новата придобивка се юрнах да чистя,по-точно да мина с прахосмукачката. И нещо гордостта ми взе да се изпарява.
При работа ми се струва,че много се нагрява,сега се чудя дали и няма нещо.Като я купувахме ни уверяваха,че нама смисъл да я пробваме и всичко и е наред и трудно ще се прибере.Сега се питам защо ли  newsm78?
baby_doll при теб има ли го този момент?
Всички прахосмукачки на този принцип загряват доста бързо и е необходимо да се изключват периодично за да се охладят.В противен случай,  изключва вътршна защита, ако тази има такава. В ръководството за работа сигурно пише за това.

# 12
  • София
  • Мнения: 11 701
Благодаря,но няма кой да чете...след обед ще взема ръководствово да попрочета.
Дори мислех вееч да се обадя в сервиза,но реших преди това да изчистя малко,но по стечение на обстоятелствата я спирам за малко и така.
Иначе ако не е насочена към мен не и усещам топлината.

# 13
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
запис за темата.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
И моята умря безславно миналата седмица, след като чистихме с нея прах от шпакловка Blush Милата...Беше Зелмер, съвсем обикновена, но беше оса Twisted Evil
Пак купихме Зелмер, само че по нов модел, с воден и хепа филтър. Много хубаво чисти и е с добра мощност. Действително след водния филтър чистотата на въздуха е съвсем различна, вижда се с просто око на пряка слънчева светлина. Единствената ми забележка е почистването на контейнера след това...егати мизерията Sick
Искам да питам какъв ароматизатор купувате за хепа филтъра? Искам и аз!!!

# 15
  • Мнения: 4 202
И моята умря безславно миналата седмица, след като чистихме с нея прах от шпакловка Blush Милата...Беше Зелмер, съвсем обикновена, но беше оса Twisted Evil
Пак купихме Зелмер, само че по нов модел, с воден и хепа филтър. Много хубаво чисти и е с добра мощност. Действително след водния филтър чистотата на въздуха е съвсем различна, вижда се с просто око на пряка слънчева светлина. Единствената ми забележка е почистването на контейнера след това...егати мизерията Sick
Искам да питам какъв ароматизатор купувате за хепа филтъра? Искам и аз!!!


А колко струва една такава прахосмукачка?

# 16
  • София
  • Мнения: 18 679
Миии, честно казано не обърнах много внимание, но струва ми се че беше към 250-280 лева. Дано не те лъжа Embarassed Просто купувахме тогава и кафе-машина, и разни други неща и не помня въобще кое колко струваше Embarassed

# 17
  • София
  • Мнения: 11 701
И аз се чудех за Зелмер,но мъжът ми не беше много ентусиазиран.Нашата е само с Хепа филтри-два.Обаче така чисти килимите,че грешка няма,само дето трябва постоянно да сменям накрайниците.
Но сега е нова и още ми е кеф.След две седмици ще ми се е отщяло вече.
Цената на Зелмера май беше до 350 лева.
А за ароматизатор и аз щях да питам какъв и къде го слагате?Че моята машинка е съвсем нова има-няма 24 часа и дори не съм и изчела ръководството.

# 18
  • София
  • Мнения: 18 679
само дето трябва постоянно да сменям накрайниците.
я снимай накрайника за килими да видя аз имам ли такъв newsm78
Божкеее, аз килими още нямам, з анкарайника съм се замислила hahaha

# 19
  • София
  • Мнения: 11 701
Ето тук е даден макар да не е снимка http://www.technomarket.bg/pdf/09020269.pdf. Съвсем обикновен накрайник,който обаче отдолу има четки,разположени спираловидно около една тръба и когато се пусне прахосмукачката разрошват килима и чистят в дълбочина уж  Wink.
Обаче като гледам колко мои коси са се вплели в тези четки не е истина просто,трябва да се чисти вече.

# 20
  • Мнения: 2 922
При работа ми се струва,че много се нагрява,сега се чудя дали и няма нещо.Като я купувахме ни уверяваха,че нама смисъл да я пробваме и всичко и е наред и трудно ще се прибере.Сега се питам защо ли  newsm78?
baby_doll при теб има ли го този момент?

Забравих да отговоря  ooooh!
Нагрява се, но не повече от други прахосмукачки, които съм имала  Thinking


Ароматизатор и аз не съм пробвала още, но скоро ще потърся.

# 21
  • Мнения: 511

Eто тази си купихме преди година, засега съм доволна.
Но се сещам като трябваше да избирам ми се завъртя главата от модели, филтри, накрайници, системи  Crazy, препоръчаха ми тази защото  е силвър нано и била подходяща за къща с бебе  Thinking
Много е мъничка и ми е доста удобна за честото използване.

Общи условия

Активация на акаунт