Испанска кухня

  • 63 861
  • 167
  •   1
Отговори
# 105
# 106
# 107
gaby_s, твоето готвене си е направо ИЗКУСТВО! Готвиш, подреждаш, снимаш естетично. Точно по мой вкус! Заслужаваш бурни аплодисменти.  smile3501

# 108
  • Мнения: 492
gabi neveroqtna si, pozdravleniq!!! ot vchera ti razglejdam retseptite, vazhitena sam ot vsichko, koeto si publikuvala i nachina po koito si go predstavila. Avtentichna ispanska kuhnq, nqma nikakvo "pobalgarqvane" na qstiqta, koeto smqtam za mnogo vajno.

# 109
  • Мнения: 1 818
Благодаря,момичета!  Hug

# 110
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ПИЛЕ  AL CHILINDRON

съставки
1пиле,
4 добре узрели домата ,
2 големи 4у6ки ,
1 лук ,
скилидка 4есън,
120 гр хамон серано(шунков салам ),
1/2 4ашка бяло вино (50 -100гр), зехтин ,
 сол и 4ерен пипер


изпържваме пилето (нарязано на пар4ета )в тиган , да порозовее от вси4ки страни . в друг тиган запържваме 4есъна и лука , когато лука стане прозра4ен се добавя шунковия салам нарязан на  малки куб4ета и 4у6ките нарязани на тънки ленти4ки  .след около 10 мин се добавят нарязаните домати и половината 4ашка вино. след малко се добавя запе4еното пиле  и се оставя да клокне на бавен огън за около 15 мин .
това е оригибална рецепта за пиле ал 4илиндрон която съм взела от този сайт
http://www.sabormediterraneo.com/recetasmes/r19.htm

правила съм го няколко пъти , но обикновено го правя с по- малко домати ,за по -малко сос.

# 111
  • Мнения: 1 818
Фидеуа /  Fideuá

С напъдствията на Ауро





Продукти за  6 порции:
1 голяма сепия или калмар
2 пакета фиде/при мен 1 пакет от 500 гр. едро фиде...Nº4/
1/2 кг.риба за приготвянето на бульона
скариди/при мен 200 гр. сварени и обелени/
4 домата
1 глава лук
3 скилидки чесън -цели
1 скилидка чесън и магданоз-нарязани на ситно
зехтин

Приготвяне на бульона:
В тенджера загряваме зехтин.Прибавяме 3 домата,разрязани на две,скилидките чесън,разрязани също на две ,главата лук,разрязана на две и сол на вкус.Когато сместта започне да се оцветява,прибавяме рибата и наливаме вода,докато се покрие.Оставяме на слаб огън около 45 мин.

Приготвяне на Фидеуа-та:
В голяма плоска тава/пайелера,в която се приготвя и паея/на среден огън слагаме зехтин/при мен 5-6 лъжици/ .Запържваме нарязаната на парченца сепия или калмар,прибавяме нарязаната скилидка чесън ,нарязания магданоз и настъргания останал домат.Идва ред на скаридите ,ако са сурови,ги готвим до промяна на цвета им.Прибавяме фидето и когато се зачерви малко,наливаме бульона...малко по малко./при мен около две водни чаши/При сервиране фидето трябва да е сухо...не прекалявайте с варенето.

Може да сложите тавата в силна фурна за няколко минути.../да се поизсуши фидето ако е необходимо/ ...Сервираме ястието с нарязан магданоз и лимон.


# 112
  • Мнения: 1 818
Hug ЛаАда,това пиленце изглежда много апетитно...ще се пробва  непременно!

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 13:13 от gaby_s

# 113
  • Мнения: 13
здравейте !
да се отбележа и тук. Габи, чувала ли си за оия хитана. мисля, че е мурсиянско ястие. ако те интересува ще я пусна. любимото ми испанско ядене е. страхотно е!

# 114
  • Мнения: 1 818
Парабол,НЕ...никога не съм чувала за това ястие .Ще се радвам да споделиш рецептата с нас.С удоволствие ще я изпробвам ...ако не е трудна . Hug

# 115
  • Мнения: 1 818
Торрихас-Torrijas



Традиционни сладки пържени филийки за Испания! Имат много варианти,но класическата рецепта е тази:

Продукти: 2 франзели/в Испания има специални франзели за торрихас,но може да ги приготвите и от вчерашни обикновени/,1л. пр.мляко,6 яйца,6 с.л. захар,2 пръчици канела,кората на един лимон.

Приготвяне: Сваряваме млякото със захарта,канелата и настърганата на ситно лимонова кора.Изчакваме го да поизтине.През това време нарязваме франзелите на филийки по 2 см. и разбиваме яйцата в отделен съд.Потапяме филийките първо в млякото/трябва хубаво да ги напоим,но без да прекаляваме/,след това в яйцата и пържим до златисто в сгорещена мазнина.Могат да се консумират топли или студени със сладко или поръсени със захар.




# 116
  • Мнения: 13
ойя хитана
за 4 човека

1 буркан гарванцо
1 буркан боб
3-4 картофа
10-15 бр. зелен боб
2 средни домата
1 парче тиква
1 круша   
1 глава лук
3 скилидки чесън
зехтин
бяло вино или оцет
джоджен, сол, червен пипер, колоранте

слага се да заври вода. в нея се поставят измития и нарязан зелен боб, обеления лук (цял) и доматите, също измити, почистени и цели, като им се надупчва люспата на няколко места. оставят се да поврат малко. междувременно се подготвят картофите, обелени и нарязани на парчета като за яхния и тиквата, която трябва да се почисти от кората и раздели на две половинки. едната половинка се нарязва на малки парченца, а другата се дели на две големи. първо в тенджерата се слагат големите парчета тиква за да поврат останалите продукти за около 10 минути. после се прибавят останалата тиква, картофите и крушата (оригиналната рецепта е с едни малки круши, които се продават тук през лятото, подобно на тези нашите за ракия, но може и да се направи с каква да е сладка круша, стига тя да се нареже на парчета). прибавя се колоранта, червения пипер, солата и джоджена на стръкче, ако е пресен и стрит, ако е сух. към края се прибавят консервите от боб и гарванцо. следващата стъпка е сгъстяването на манджата. за целта се счуква  едната скилидка чесън в хаванчето и също там се вадят единия домат, лука, малко картофи, малко тиква и се правят на каша, която се връща обратно в тенджерата. и за последно се приготвя нещо като крем, което придружава всяка порция по подобен начин: счуква се чесън, прибавят се големите парчета тиква, другия домат и по малко от всичко. отново се стрива на пюре и се сипва в салсера. може да се направи с по - силен вкус на чесън по желание. хубаво е да не става много рядка, за това се слага вода като за яхния долу горе.
да вие сладко!
ps публикувам без снимки, защото от три часа се мъча и нещо не мога. друг път снимките  Wink

# 117
  • Мнения: 6 390
запис  Blush

# 118
  • Мнения: 13
продуктите



процеса



резултата

# 119
  • Мнения: 1 818
Парабол,направих ястието...стана превъзходно,но късно видях чудесните ти снимки,поради липса на Нет/предвидливо си записах рецептата обаче/ .Ти ще кажеш дали съм се справила добре...Благодаря !   bouquet


Общи условия

Активация на акаунт