Испанска кухня

  • 63 880
  • 167
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
Благодаря ти скъпа, съдрах се да я търся!!!

# 46
  • Мнения: 331
Виждам, че тук има много запознати с испанската кухня. През март бях в Сантяго. Влюбих се в испанските кроасани . Дали има кой да ми помогне с рецепта и въобще могат ли да се приготвят в домашни условия?

# 47
  • Мнения: 1 818
Валя,никога не см правила кроасани у дома  Confused

# 48
  • Мнения: 1 818
По молба на tuna6404 и  magiq27 превеждам тези две рецепти thumbsup

Tortilla "del cura"  -  Попска тортия



Необходими ни са две по-тънки тортии и пълнеж по избор...хамон/шунка и кашкавал или печени чушки със сирене или кашкавал.

Вземаме едната тортия,върху нея слагаме пълнежа...аз бих сложила печени чушки със сирене...покриваме със втората тортия и заливаме с две разбити посолени яйца,хубаво да се покрият тортиите...аз бих сложила и кашкавалче...запичаме във средно загрята фурна. Получава се една дебела тортия,но със изненада...

ТУК съм описала как се приготвя тортията,като в случая чушките в сместта могат да не се слагат....



Lomo Relleno Пълнена свинска рибица



*1 kg свинска рибица (с дължина около  25cm)
*50 gr  зелени маслини,пълнени с чушка
*100 ml концентрирано мляко Идеал -за Испания
*2 или  3 сварени яйца
*2 печени червени чушки
*1 глава лук
*1 скилидка чесън
*1 твърд домат
*1 чашка коняк (по-добре плодов)
*1 дафинов лист,  мазнина , черен пипер

Приготовление:

1.Нарязваме рибицата на тънки парчета...като гребен... Нарязваме  и яцата на 8 парчета всяко едно от тях,а печените чушки  на ивички.Започваме да нареждаме между парченцата месо чушка ,парче айце и 2-3 маслини. Посоляваме рулото и го завързваме стегнато в мрежа или с кана
п.



2.Ако няма да приготвяме рулото същия ден,го завиваме в кесия .



3. Готвим на силен огън в мазнина с ,в която сме прибавили домата,чесъна и главата лук,разрязана на две.Напръскваме рулото с коняк,прибавяме кондензираното мляко,дафиновия лист...намаляваме огъня и така готвим до готовност,като покриваме съда с капак,за да се запази аромата на коняка..

 

4.Нарязваме месото след като отстраним мрежичката.Соса от готвенето смиламе с миксер,след като отстраним дафиновия лист .Сервираме го горещ в отделен съд.





Последна редакция: пн, 03 сеп 2007, 21:49 от gaby_s

# 49
  • Мнения: 1 818
Molde de pollo      Пиле във форма или Руло Алисиа 2






продукти
пилешки гърди,бекон,кашкавал на тънки парчета,хамон Йорк или Серано( в България...не знам с какво може да се замени.Това е сушен свински бут.И шунка ще свърши работа в краен случай)
за соса 1 вариант-натурален доматен сок
            2 вариант-сос със Bovril...един малък брик течна сметана за готвене,1 лъжица Bovril(месен концентрат) в Испания се продава в El Corte Ingles и Carrefour

приготовление
Намазваме кексова продълговата форма с мазнина.Покриваме дъното и стените с бекон.Започваме да редим на пластове-пилешки гърди,хамон,кашкавал...пил.гърди,хамон,кашкавал...Трябва да завършим с пилешките гърди.Притискаме добре с ръка.Покриваме с крайчетата бекон,които излизат от формата и печем на 200 градуса около 20-30 мин.
След опичането,обръщаме руото в плоска чиния и сервираме нарязано на парчета с гарнитура от зеленчуци или доматен сос.По желание може да се припече само на горен реотан,за да се зачерви леко бекона...Това ястие е вкусно както топло,така и студено.

Може да проверяваме дали е опечено с помоща на голяма игла...ако сока,който излиза е розов,значи все още е сурово месото.Печем до избистряне на сока...

Може да приготвите и този сос: Смила се задушен лук ,прибавя се течната сметана и лъжицата Борвил,малко черен пипер и сол и бъкваме малко на огъня.




източник :  http://canekositas-saladas.blogspot.com/2006_12_01_archive.html

# 50
  • Мнения: 5 873
Момичета,страхотни сте. HugЗаписвам се ,за да следя темата.
Благодаря ви за чудесните рецепти.  bouquet

# 51
  • London, baby
  • Мнения: 800
 gaby_s , последните ти 2 рецепти са много интересни и оригинални. Със сигурност ще са вкусни, не се съмнявам!! Браво   bouquet, продължавай да ни изненадваш с хубави рецепти!!!

# 52
  • Мнения: 1 909
Леле, Gaby_s, какви красоти и вкусотии..

Чак ме е срам да се отчета докъде стигнах с упражненията си в испанската кухня.  Embarassed Blush Ама все пак да си кажа, защото съм много горда най-вече с моя първи.... ОКТОПОД Grinning

Направих го според подробните инструкции на Teya и стана много вкусно - огромно благодаря на Тея Heart Eyes Само не ми беше много ясно какво точно трябва да  се изчисти, но махнах всичко, което пускаше черно, плюс едно нещо като костица, което намерих някъде. Това, което остана, беше наистина супер - даже и петгодишния ми злоядко го одобри! Е, нямах галицийско вино, но и с Кот де Прованс не беше зле  Grinning

Gaby_s, още не съм намерила същите чушици тук, но запържих по твоя съвет с чесън едни други зелени чушки - също стана много добре!  Hug

Испанските ми експерименти завършиха с това, че направих бисквитите Polvorones и то доста успешни, може би ще напиша тук рецептата, която използувах  и ще питам дали нещо не може да се подобри - прекалено лесно се разпадат (но затова пък бързо свършват  Laughing)

И накрая - успях да снимам последната останала бисквитка Pameles с надеждата някой да я разпознае и да знае как се правят. На консистенция са като пуричките за сладолед - хрупкави, а вътре има някакъв пълнеж като с орехи може би newsm78 .


До скоро

# 53
  • Мнения: 1 818
chumbi,не съм виждала такива бисквитки,но ще се заглеждам където мина...


Аз днес  направих Руло Алисиа с пилешки гърди...невероятно стана...вече така ще го правя...пилешкото става крехко и вкусно...мммм...излапаха го моите...а мислех,че ще остане за вечеря.Направих малки промени.Не ми стигнаха гърдите,а не ми се режеше друго пиле...затова покрих формата с разбити яйца,чушки и сиренце...по идея на Гого...и печена чушка сложих вместо хамон/шунка...и не съжалявам







# 54
  • Мнения: 5 873
Габи,благодаря ти за вкусната рецепта  Пълнени червени чушки със сос от зелени чушкиbouquetМъжът ми си облиза пръстите. Party

# 55
  • Мнения: 1 818
Ванчето,радвам се ! Изглеждар апетитно!   bouquet

# 56
  • Мнения: 5 873
Ванчето,радвам се ! Изглеждар апетитно!   bouquet

Благодаря ти отново.  bouquetЧакам с нетърпение нови рецепти. Hug
А сега не мога да реша коя да направя утре. Crazy

Страхотна тема,момичета.  bouquet

# 57
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
valia b,кроасаните,които си яла за съжаление не могат да се правят в домашни условия,или поне няма да е същия резултатът.Знам,защото мъжът ми работи в тази област.Произвеждат се промишлено,а в кафетериите и пастелериите само ги изпичат(даставят се замразени).За мен е едно голямо удоволствие закуска съставена от кроасан "а ла планча" с конфитюр и испанско кафе с мляко Peace

# 58
  • Мнения: 62
Здравеите моми4ета!!!!!

Габи поздравления за страхотната тема.Следя всяко твое ново предложение,защото е истинско удоволствие да се 4ерпя опит от теб.Не се престрашавам да предложа някоя своя рецепта,но може и това да стане  Blush.Сега имам конкретен въпрос към теб.
Решила съм да се  пробвам с пълнената рибица и рулото Алисия.Предстои ни празник и ще се събираме цялото семеиство,никак не искам да се изложа нещо.
Зна4и въпросът ми е следния,рибицата пе4е ли се във фурна или се приготвия на котлона,и мога ли да заменя млякото Идеал с друго кондензирано мляко,защото то4но такова като на снимката не намерих.Те са доста разновидности,но то4но такова нямаше newsm78.
Благодаря ти предварително  Heart Eyes   bouquet
Целувки и лека ве4ер

# 59
  • Мнения: 1 818
mama ma deni,рибицата не съм я правила...преведох я по молба на едни мами...  това е линка към оригиналната рецепта   http://www.mundorecetas.com/recetas-de-cocina/postlite43616-relleno.html+sussi     ,прочети я на испански,може да ти стане по-ясно как се приготвя.Аз лично бих го опекла във фурната , млякото е концентрирано-evaporada,не кондензирано...Мисля,че марката не е от значение толкова.
Руло Алисия го препоръчвам и в двата варианта-и с кайма,и с пилешки гърди/моите го харесаха повече това с гърдите/
Успех!А когато го направиш показвай снимки   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт