Биде?

  • 28 643
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 391
Ползвате ли, имате ли, отживелица ли е, удобно ли е?
2 мивки в 1 баня?
Мнения

# 1
  • Мнения: 4 380
Две мивки има смисъл когато сте повече хора и сутрин се чакате на опашка, стига да имаш място в банята, но биде... Sick newsm11

Ненужна измишльотина и отживелица. Sick

# 2
  • Мнения: 22 427
Зависи какви са хигиенните навици на семейството, те ще определят и нуждата от биде.
Ако сте свикнали да се измивате след тоалетна, това е наистина добър вариант.
Но ако ще стои за красота, няма смисъл според мен.

# 3
  • Stara Zagora, Bulgaria
  • Мнения: 175
Аз си сложих както 2 мивки,така и биде и изобщо не мисля,че е отживелица

# 4
  • Мнения: 1 187
Зависи какви са хигиенните навици на семейството, те ще определят и нуждата от биде.
Ако сте свикнали да се измивате след тоалетна, това е наистина добър вариант.
Но ако ще стои за красота, няма смисъл според мен.

Така мисля и аз. Peace

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не мисля, че бидето е отживелица. Напротив- необходимост, както всичко останало в една тоалетна.
Аз лично имам 2 бани и тоалетни в къщата, която строим в момента и мисля да са с по една мивка.

# 6
  • София
  • Мнения: 983
"Отживелица"  #Crazy Откога измиването след тоалетна стана демоде  newsm78 Mr. Green
Може би откакто фармацефтиката напредна и има всякакви лекове за хемороиди  Laughing

Шегата настрана - имаме и си го ползваме усилено - намирам го за много удобно и практично  Peace

# 7
  • Мнения: 2 700
Когато бях малка имахме биде. Не помня да се е използвало често.
Ако мястото и финансите ми го позволяват, вероятно бих си сложила като екстра, но не и като задължителен атрибут.

# 8
  • Мнения: 4 380
"Отживелица"  #Crazy Откога измиването след тоалетна стана демоде  newsm78 Mr. Green
Може би откакто фармацефтиката напредна и има всякакви лекове за хемороиди  Laughing

Шегата настрана - имаме и си го ползваме усилено - намирам го за много удобно и практично  Peace

Измиване след тоалетна? #Crazy Shocked #Crazy Че кога е било "моде"? Laughing Това е традиция в някои арабски страни изключително. По простата причина че си нямат тоалетна хартия. Laughing За Иран ли, за Ирак ли четох... newsm78 В някои турски или помашки семейства също знам че е прието.
Вие след тоалетна миете ли се? Crazy

# 9
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
"Отживелица"  #Crazy Откога измиването след тоалетна стана демоде  newsm78 Mr. Green
Може би откакто фармацефтиката напредна и има всякакви лекове за хемороиди  Laughing

Шегата настрана - имаме и си го ползваме усилено - намирам го за много удобно и практично  Peace

Измиване след тоалетна? #Crazy Shocked #Crazy Че кога е било "моде"? Laughing Това е традиция в някои арабски страни изключително. По простата причина че си нямат тоалетна хартия. Laughing За Иран ли, за Ирак ли четох... newsm78 В някои турски или помашки семейства също знам че е прието.
Вие след тоалетна миете ли се? Crazy
Joy Joy Joy Да мием се и то задължително...

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ми душа отнема по-малко време от подмиването. Laughing

# 11
  • Мнения: 4 380
Ми душа отнема по-малко време от подмиването. Laughing

А подмиването може да става и под душа. Wink

# 12
  • Мнения: 4 380
Две мивки незаемащи много място Wink:




# 13
  • Мнения: 1 102
Абсолютно задължително е бидето в моята тоалетна, но си купих тоалетна чиния с вградено биде за да пестя от мястото.
Между другото много ми е интересно как тоалетната хартия обира всичката мръсотия след голяма нужда???
Бидето се използва за хигиена не от липсата на тоалетна хартия, която след подмиването пак се използва.

# 14
  • Мнения: 4 380
Цитат
Между другото много ми е интересно как тоалетната хартия обира всичката мръсотия след голяма нужда???
Бидето се използва за хигиена не от липсата на тоалетна хартия, която след подмиването пак се използва.

Ако се каниш да го излизваш онова място, със сигурност няма да ти е достатъчно, но обикновенно тези неща не се правят преди душ.
Ако не си падаш по такива неща по всяко време на деня, тоалетната хартия за целта е напълно достатъчна. Тя обикновенно служи именно за тази цел, а за след подмиване има кърпи.

# 15
  • София
  • Мнения: 752
Мисля че ако имаш място е по-добре да сложиш 2 мивки, а за бидето какво толкова...мозе самите тоалетни чинии да са комбинирани с биде...нито заема пожецхе място нито пречи...аз нашето редовно го ползвам.

# 16
  • Мнения: 4 380
Абе аз не мога да разбера, защо не се подмивате с душа бе хора?  #CrazyМного по-удобно е.
Как пък не бих се чепила над тоалетна чиния? ooooh! Налагало ми се е на млади години- егати кошмара. ooooh! Това си е живо мъчение за ваши пари.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Щото с душа ти тече по краката...
Ама няма лошо и краката да си измие човек...

Ние сложихме две мивки в едната баня, голям кеф е.

# 18
  • Мнения: 834
Ние имаме биде и аз си го ползвам най-редовно. Друг е въпросът че сме имали и доста смешни ситуации с бидето.

# 19
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Бидето си е добра екстра, ако може да се нарече такава, но не изисква ли отделен бойлер(за топла вода), съответно по-голям разход на вода, а и мястот, което ще заема..(не съм привърженик на идеята комбинирано с тоалетна чиния-мое си мнение).
Аз лично също използвам душа след тоалет.
И все пак ако имах място и средства, вероятно нямаше да си го спестя  Peace

# 20
  • Мнения: 784
Само на мен ли ми се струва, че подмиването на биде е крайно нехигиенично - ако бидето е за индивидуална употреба - разбирам, но всички в къщата (а и гостите, предполага се) да си слагат оаканите дупета (с извинение) на едно и също място - това мога да го приема само ако бидето се почиства с дезинфектант след всяка употреба (и пак ще ме е гнус).

А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 


 

# 21
  • Мнения: 1 391
и на мен така ми се струва...

# 22
  • в семейството
  • Мнения: 404
В къщи имаме биде и смятам, че е много удобно. Дъщеря ми например сама си се мие и е много удобно за деца. А пък не смятам, че някой от гостите ще ползва биде на чуждо място  (както и аз  Naughty). Смятам, че е по-добре мивка и биде, отколкото две мивки.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда

Последна редакция: пт, 20 юли 2007, 14:29 от Горгона Meдуза

# 24
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда

Такова душче има в къщи и почти не се използва освен за миене на самата тоалетна. Не съм намерила начин за измиване с него без да стана цялата във вода и да не измокря наоколо, затова си ползвам направо душа, ако имах биде бих го ползвала. Определено по-удобно.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
аз много по ползвам и досега не съм ставала цялата във вода . Мен ме е гнус от биде независимо дали ще ползваме само аз и мъжа ми гадно ми е някак си

# 26
  • Мнения: 6 039
егати темата  Sick Sick Sick Sick

тъй като аз имам физиологични нужди повече от 5 пъти на ден, когато съм навън си нося пулверизатор, помпа и други принадлежности да ми заменят бидето

всъщност, нямам биде, не ми трябва. Гащите ми обикновено са нацапани, но какво от това.

този отговор в духа на темата



Collibri, ти с какво се занимаваш? Напоследък буквално бълваш теми в този подфорум. На момента мисля че си в сферата на мебелите, после, че си психолог - не мога да определя

# 27
  • Мнения: 1 391
нещо средно между двете  Grinning
има ли значение?

# 28
  • Мнения: 6 039
чисто любопитство
просто ми се наби на очи, затова

# 29
  • Мнения: 1 391
колежка съм ти  Grinning

# 30
  • Мнения: 6 039
архитект? не вярвам Joy

# 31
  • Мнения: 1 391
доста надменно ми прозвуча това
но няма значение
твое право

# 32
  • Мнения: 6 039
защо пък надменно, приеми го с намигване
не вярвам по простата причина, че ми е доста  странно, арх да пуска побобни теми, друго е ако се занимаваш или ти се иска да се занимаваш с интериори

# 33
  • София
  • Мнения: 752
абе хора много ми е любопитно като имате гости и отидете до тоалетна и се наложи да се измиете (особено ако имате втора тоалетна без душ в нея) докъто гостите са си на масата жие как се обличате и събличате и миете ....с душа не става без да се съблечеш поне до кръста (освен ако душчето не е супер малко, а не от тези които имат различни функции, и душа не е точно до тоалетната). И в карйна сметка нека всеки да каже какво мисли по въпроса без да си налагаме мнението. Аз едно време се смеех на идетата сега съжалявам че имам само при едната тоалетна...

# 34
  • Мнения: 1 391
с намигване съм съгласна  Wink
интересно ми е, затова пускам, интересни са ми хорските мнения и възгледи - тук ти добре подсказа - нашата професия е не само създаване на неща, а и психологическото им осмисляне, нали?

Основно се занимавам с проектиране на сгради.

и забележи - аз само пуснах темата.... това, в което тя се превърна е плод на съвместни форумски усилия  Laughing

на това казвам от мухата - Joy слон

# 35
  • Мнения: 6 039
и нам ен са ми интересни някои неща, но от дълго време все не се нканвм да пусна една анкета, та наистина да проуча въпроса с къщите

# 36
  • София
  • Мнения: 752
Не бях видяла постинга за санитарното душче...изглежда готино, но не е ли по-нехигиенично всички да си завират един и същ душ между краката отколкото просто през една дупка, с която никой няма физически контакт, да излиза вода с която да се миеш?

# 37
  • Мнения: 1 391
за мен е много важно, как възприемат всички хора нещата, винаги се стремя клиента да хареса идеята и да я почувства своя -  а ние архитектите само да насочваме в правилната посока и да водим - най-добре е, клиента да се почувства щастлив от продукта и съпричастен - за това трябва доста психология ...
Мисля, че ние се самоизграждаме всяка една минута, в която сме посветени по какъвто и да е начин на професията си - която е най-прекрасната  Hug
Пускай тема - ще е интересно

Но да не отвличаме вниманието от забавната тема... с отвратителен привкус, която се получи  Sick Joy

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Нямам биде и никога не съм го ползвала (пробвала), а освен това нямам и желание за проби.
2 мивки също нямам, банята ми е малка, но сигурно е удобно.

# 39
  • Мнения: 4 380
Щото с душа ти тече по краката...
Ама няма лошо и краката да си измие човек...

Ние сложихме две мивки в едната баня, голям кеф е.

Не ми казвай, че при подмиване в биде не тече по краката. Laughing Това не е довод- с бидето е и още по-неприятно.

# 40
  • Мнения: 4 380
егати темата  Sick Sick Sick Sick

тъй като аз имам физиологични нужди повече от 5 пъти на ден, когато съм навън си нося пулверизатор, помпа и други принадлежности да ми заменят бидето

всъщност, нямам биде, не ми трябва. Гащите ми обикновено са нацапани, но какво от това.

този отговор в духа на темата


Мокри кърпички като бебетата, Малена. Laughing Ще заемат по-малко място в чантата от пулверизатора. Joy

# 41
  • Мнения: 6 167
като собственик на две бани с две бидета мога да споделя, че бих ги изкъртила с най-голямо удоволствие. Laughing
на мен ми напомня някакви ориенталски навици.... ...

Последна редакция: сб, 21 юли 2007, 09:05 от Lennie

# 42
# 43
  • Мнения: 1 187
Ха,страхотен вариант и красиво отмъщение..! Mr. Green

# 44
  • Мнения: 6 039
явно човекът е забегнал. гледам от дясно сапунът е розов Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ми душа отнема по-малко време от подмиването. Laughing

А подмиването може да става и под душа. Wink

Трябваше да уточня за подмиване в биде.  Wink

А иначе както и да го погледна се оказва, че душа е отдолу...там някъде.  Laughing

# 46
  • Мнения: 650
ДВЕ МИВКИ newsm10

БИДЕ newsm11

# 47
  • Мнения: 463
М?Не съм мислила за биде,но сега като се позамислих нямам нужда аз и семейството ми да си правим интимен душ с доместос или друг препарат за санитарно обзавеждане-имам навика да слагам такъв всяка вечер... Laughing

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Бидето не ми се нрави особено, макар че имам място. Обаче идеята за две мивки много ми харесва и мисля да са на различна височина. По простата причина, че което е удобно за моя мъж(190см) никога няма да бъде удобно за едно дете. Е, когато съберем пари за ремонт.....

# 49
  • софия
  • Мнения: 25 446
Ние имаме дъска-биде. Малка ни е къщата и банята. Едно от най-практичните неща вкъщи. За някои може да съм демоде, но по-удобно нещо за тоалетна хигиена (не говоря за къпане) от това не мога да си представя.

# 50
  • Мнения: 46 508
Излишно ми се струва.
Вкъщи моноблокът е м/у подвижен душ и мивка, на който, каквото му е удобно  Grinning

# 51
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
От както имаме биде, смятам че това е много важен атрибут за моята тоалетна. За едно или двукратния душ на цялото тяло отделно. Но сега не мога след голяма нужда да не се измия. Отделно е страшно удобно за ежемесечните периоди на жената  Crazy, на всяко сменяне на превръзка се и подмивам, което ако нямах биде щеше да е доста неудобно - всеки път в банята и разсъблечена от кръста надолу. Въпрос на навик е според мен. Иначе спокойно може да си правите тоалета с едно шишенце  Mr. Green, няма да ви е нужно нито биде, нито душче  Joy

# 52
  • Мнения: 650
може ли снимка на  моноблок Embarassed

# 53
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
може ли снимка на  моноблок Embarassed
google

# 54
  • Мнения: 569
Страшно удобно и практично нещо е това- биде. С две ръце  newsm10 newsm10

# 55
  • Мнения: 10 599
Никога не съм ползвала - моля някой да ми обясни как точно работи и се използва! Embarassed

Снощи една съседка ми каза, че са си сложили и била много доволна, но ме досрамя да й задам горния въпрос. Embarassed

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Никога не съм ползвала - моля някой да ми обясни как точно работи и се използва! Embarassed

Снощи една съседка ми каза, че са си сложили и била много доволна, но ме досрамя да й задам горния въпрос. Embarassed
Гъзуриш се над него и вода ти полива интимните части - с едно изречение е това Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 752
Никога не съм ползвала - моля някой да ми обясни как точно работи и се използва! Embarassed

Снощи една съседка ми каза, че са си сложили и била много доволна, но ме досрамя да й задам горния въпрос. Embarassed
Гъзуриш се над него и вода ти полива интимните части - с едно изречение е това Simple Smile

Е чак пък да се гъзуриш Grinning сядаш си като на обикновена тоалетна. Аз мислех, че е пълна глупост преди да пробвам, а сега не си и помислям за вариант да го нямаме (и както писах по-напред) много ме е яд че и в банята не можем да сложим (просто няма как до тоалетната да се изкара топла вода без да се разкърти половината баня). Поради тази причина даже бих посъветвала всички да си изкарат и топла и студена вода до тоалетните пък после и да не си сложат биде няма какво да стане

# 58
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Понякога искам, понякога- не  Rolling Eyes Със сигурност ако сложим един ден, няма да стои за красота, а ще се ползва по предназначение. За сега се справяме перфектно и с подвижния душ  Wink
Само не мога да разбера за какви отживелици и ориенталски навици говорим...

# 59
  • Мнения: 46 508
Е чак пък да се гъзуриш Grinning сядаш си като на обикновена тоалетна ...

Може и да съм в грешка, но не съм виждала биде с дъска, а като седна без да искам на тоалетната чиния без дъска е ужасно  Mr. Green

# 60
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Имаме комбиниран моноблок в банята, много ми е удобно и практично /имаме още една много малка баня, където душа за къпане служи и за подмиване/. Ползвам бидето след всяка нужда, по време на месечните неразположения и в тези случай винаги ползвам банята точно заради бидето. С душ ме дразни факта, че винаги остава вода в слушалката и тя изтича на пода веднага щом я поставя на мястото й на стената. Освен това да се разсъбличам всеки път за да се подмия, ми то става цяло къпане. Но определно е въпрос на навик, ние преди това не сме имали и си се миехме с душа. За мен сега е много по-удобно.
Относно мивките - няма лошо да са две - стига да има място и желание за поддръжка. Ние в къщи се справяме без проблем с по една и в двете бани.

# 61
  • София
  • Мнения: 2 896
"Отживелица"  #Crazy Откога измиването след тоалетна стана демоде  newsm78 Mr. Green
Може би откакто фармацефтиката напредна и има всякакви лекове за хемороиди  Laughing

Шегата настрана - имаме и си го ползваме усилено - намирам го за много удобно и практично  Peace

Измиване след тоалетна? #Crazy Shocked #Crazy Че кога е било "моде"? Laughing Това е традиция в някои арабски страни изключително. По простата причина че си нямат тоалетна хартия. Laughing За Иран ли, за Ирак ли четох... newsm78 В някои турски или помашки семейства също знам че е прието.
Вие след тоалетна миете ли се? Crazy

А ти не се ли миеш?  Shocked   Sick
Случвало ми се е да разбера за някой мъж, че не се мие след тоалетна и съм се отвръщавала яко, а нали уж жените сме по-чисти...явно не.


По темата - в момента, където живеем сме под наем и банята е правена без биде, но при майка ми си имаме /тя го мие с белина всяка сутрин, защото се ползва от повече от 1 човек/. След време ще си сложим задължително, далеч по-необходимо ми е от втора мивка.

# 62
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В проекта за новата къща сме предвидили биде.
Сега у дома всички бягаме до банята, а това не е много удобно, ако има външен човек вкъщи.

# 63
  • Мнения: 46 508
В проекта за новата къща сме предвидили биде.
Сега у дома всички бягаме до банята, а това не е много удобно, ако има външен човек вкъщи.

Няма ли мивка в тоалетната?

Въпреки, че имам едни приятели без даже канал няма, ак имаше поне можеха да носят вода и да мият, сега забърсват с мокри кърпи, но винаги мирише  Sick

# 64
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В проекта за новата къща сме предвидили биде.
Сега у дома всички бягаме до банята, а това не е много удобно, ако има външен човек вкъщи.
Няма ли мивка в тоалетната?
Има, но няма топла вода, а и тоалетната не е удобна за миене, остава варианта за носене предварително на съд с вода, но пак не е много удобно.

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Няма ли мивка в тоалетната?

На много места съм попадала, където няма мивки в тоалетната. За мен лично това е адски непрактично, но има и такива тоалетни.
Аз предпочитам в пъти баня и тоалетна на едно място, отколкото тоалетната да е без мивка.

# 66
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
На много места съм попадала, където няма мивки в тоалетната. За мен лично това е адски непрактично, но има и такива тоалетни.
Аз предпочитам в пъти баня и тоалетна на едно място, отколкото тоалетната да е без мивка.
Така са проектирани жилищата преди време. Тоалетните малки, колкото да влезе един човек, няма сифон на пода, а какво остава за биде. Много  е неприятно да се ходи до банята всеки път.

# 67
  • Мнения: 1 174
Нямаме биде вкъщи, понеже нямаме място за такова, както и за втора мивка.Но майка ми си сложи комбинирана тоалетна чиния с чучур за подмиване, както при бидето и е много удобно, по-удобно от ползването на ръчния душ.

Ние имаме биде и аз си го ползвам най-редовно. Друг е въпросът че сме имали и доста смешни ситуации с бидето.
Laughing
Да не би някой гост да го е ползвал по голяма нужда? Wink

# 68
  • Мнения: 13 512
Винаги съм имала и ползвала биде- от ранното ми детство -в чужбина, след това  в апартамента на родителите ми, сега и в моя. Ползвам го, научила съм и децата ми  да го ползват. Но след последния ремонт, в моята баня нямаше място з биде и си остана само тоалет и много се дразня- ползвам от мокрите кърпи на Нивеа,които се разтварят и могат да се пускат в канализацията. При следващия ремонт, ще си сложа дъска-биде.
Този душ,койот е на снимката няма нищо общо с удобството на бидето.Наистина се оливаш с него или трябва да се съблечеш гол, за да се подмиеш-  Naughty
Не мисля,че е отживелица, защото не знам някога да е било модерно.Просто е въпрос на навик  .

# 69
  • Мнения: 1 715


А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 


 
  Peace

# 70
  • Мнения: 13 512


А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 


 
  Peace
не съм се замисляла за това,гадно си звучи.  Sick

# 71
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727


А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната!
Малий-й, съвсем извратено ми прозвуча!!!!  Shocked


 
  Peace

# 72
  • Мнения: 6 390
Биде-то е голямо удобство, въпрос на навик, а не на мода е да ползваш биде!
Въпросния душ ми се струва в пъти по неудобен от биде-то.
човек не ползвал никога биде, не мисля че може разумно да коментира темата Grinning
А за гостите и биде-то - голяма фантасмагория ми се вижда Wink
На гости никога не бих ползвала биде, минимално защото не си нося кърпа за бърсане в дамската си чанта  Wink

Последна редакция: ср, 26 сеп 2007, 15:10 от Eli_cz

# 73
  • Мнения: 13 512
А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 

 
 
Не съм съгласна. На вилата в две тоалетни сложихме такива дъски. Е, каквито и упражнения да правя, няма как да го  о****.  Чучура е в основата на дъската и не виждам как може да се изцапа. Говоря от личен опит.
Сега и в апартамента си махнах бидето от банята на децата и ще сложа такава дъска. Много практи4на я намирам.

# 74
  • Мнения: 8 999
"Отживелица"  #Crazy Откога измиването след тоалетна стана демоде  newsm78 Mr. Green
Може би откакто фармацефтиката напредна и има всякакви лекове за хемороиди  Laughing

Шегата настрана - имаме и си го ползваме усилено - намирам го за много удобно и практично  Peace

Измиване след тоалетна? #Crazy Shocked #Crazy Че кога е било "моде"? Laughing Това е традиция в някои арабски страни изключително. По простата причина че си нямат тоалетна хартия. Laughing За Иран ли, за Ирак ли четох... newsm78 В някои турски или помашки семейства също знам че е прието.
Вие след тоалетна миете ли се? Crazy

Да, аз се мия задължително. Ползвам каничка, малко шише с мин. вода, просто с шепа си наливам от близкостояща чешма. С тоал. хартия си бърша мокрото измито дупе. Независимо какъв продукт съм сътворила - винаги се мия. Не ползвам мокри салфетки. И винаги намирам начин да го направя.
За мен бидето не е върха на хигиената, честно казано, още повече, че се измокряш много повече, отколкото ако си полееш с някакъв подходящ съд, така че е почти невъзможно да се използва без да се съблечеш изцяло от кръста надолу. А щом веднъж си се съблякъл, какво пречи просто да се мушнеш под душа.
На всичкото отгоре е още едно нещо, което трябва да се мие често!

# 75
  • Мнения: 730
Много удобно нещо е бидето , стига да има място в банята за такова.

# 76
# 77
  • Мнения: 13 512
кое ти е толкова смешно? Такива мнения се трият, не се хаби.

# 78
  • Мнения: 6 206
А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 

 
 
Не съм съгласна. На вилата в две тоалетни сложихме такива дъски. Е, каквито и упражнения да правя, няма как да го  о****.  Чучура е в основата на дъската и не виждам как може да се изцапа. Говоря от личен опит.
Сега и в апартамента си махнах бидето от банята на децата и ще сложа такава дъска. Много практи4на я намирам.
И аз не съм много съгласна. Този филм не съм го гледала по този начин.
Ние също в момента слагаме дъска биде, но само в едната тоалетна. Сега като се замислих ще трябва и в другата....

# 79
  • Мнения: 784
А пък тоалетна чиния с вградено биде или пък капак за тоалетна с чучурче за подмиване - това направо трябва да се забрани от санитарните органи! Само който никога не е мил тоалетна не може да си представи на какви невероятни места прониква мръсотията. Няма просто такъв вариант хората да си ползват тоалетната по предназначение и чучурчето за вода да остане чисто! А пък да се миеш с водата от него е все едно да се миеш с водата, дето е вътре в тоалетната! 

 
 
Не съм съгласна. На вилата в две тоалетни сложихме такива дъски. Е, каквито и упражнения да правя, няма как да го  о****.  Чучура е в основата на дъската и не виждам как може да се изцапа. Говоря от личен опит.
Сега и в апартамента си махнах бидето от банята на децата и ще сложа такава дъска. Много практи4на я намирам.

Ами и аз много културно си седя на тоалетната чиния, обаче когато мия тоалетната винаги се налага да измивам дъската и от долната й страна ...... За мъжете обаче не остава вариант за културно поведение - или върху дъската, или да я вдигнат и тогава върху чучурчето .....

Пък и хората научно го доказаха - по "Дискавъри" правиха експеримент с лабораторни анализи и се оказа, че в една нормално поддържана баня има солидно количество фекални бактерии  по всички повърхности, включително и по четките за зъби !!!!! Какво ли пък остава за дъската на тоалетната ........

 

# 80
  • Мнения: 13 512
Пък и хората научно го доказаха - по "Дискавъри" правиха експеримент с лабораторни анализи и се оказа, че в една нормално поддържана баня има солидно количество фекални бактерии  по всички повърхности, включително и по четките за зъби !!!!! Какво ли пък остава за дъската на тоалетната ........

Абе пак ще са по-малко, отколкото по един замазан с хартия задник.

# 81
за незнаещите - прави се отпред назад Simple Smile

# 82
  • Мнения: 13 512
за незнаещите - прави се отпред назад Simple Smile
е то и това остава- да не знаеш как да си избършеш ****! Е. догадня  ми темата вече.

# 83
  • Мнения: 784
Всеки си е сайбия на задника (народна поговорка)

# 84
  • Мнения: 22 842
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда

Такова душче има в къщи и почти не се използва освен за миене на самата тоалетна. Не съм намерила начин за измиване с него без да стана цялата във вода и да не измокря наоколо, затова си ползвам направо душа, ако имах биде бих го ползвала. Определено по-удобно.
Peace..Имаме и ние такъв душ и никой не го използва,всичко става във вода.Бидето е голямо удобство.Преди имахме такова и го полвахме редовно,но то беше само в банята към нашата стая.Аз бих си сложила мивка и биде.

# 85
Абсолютно задължително е бидето в моята тоалетна, но си купих тоалетна чиния с вградено биде за да пестя от мястото.
Между другото много ми е интересно как тоалетната хартия обира всичката мръсотия след голяма нужда???
Бидето се използва за хигиена не от липсата на тоалетна хартия, която след подмиването пак се използва.
Това с бидето ми е много странно.Как се местиш тук-там.А това с комбинацията просто ми е трудно да си го представя как се ползва, мен ще ми е гадно.Говоря за себе си , де, не са всички като мене Blush
  Ние измислихме друго нещо.Тоалетната чиния е до ваната и нарочно/ освен душа на отсрещната стена/ поставихме батерия със слушалка и откъм страната с тоалетната.Винаги имаш вода на разположение без да ставаш и да се местиш, и без да ти заема място бидето.

http://images21.snimka.bg/004101008.jpg
http://images21.snimka.bg/004101006.jpg

Аз пък не се мокря, много ми е удобно, няма нищо сложно в използването на такова душче.В родителите ми имаха такова, а там тоалетната е възтясна и без сифон.Никога не е било мокро.А може би си зависи  и от самата батерия, де да зная.

Последна редакция: чт, 27 сеп 2007, 23:22 от gerik

# 86
Биде вече никой не слага, а малки санитарни душчета. Така няма да се притесняваш дали чужди хора го изпозлват. Много е удобно за бързо подмиване на дупе изплакване на краката дори банята се чисти лесно

ето така изглежда
Peace Peace Peace

# 87
  • France
  • Мнения: 726
След тоалетната чиния, бидето е чудесно изобретение. От малка ползвам, научих и детето (жалко, че в сегашната баня няма, т.к. сме под наем), но в Сф се "раждам". Няма събличане и мокрене.
Спомних си,как преди 30г, улових рибки от канала на бул. "България" и ги сложих в бидето. Наште стоически издържаха, докато рибките не умряха Grinning

# 88
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Аз харесвам биде и според мен е удобство,
Ако аз мога да влезна и да си тегла един бърз душ, то някой, който ми е нагости няма как да го направи и затова може да ползва бидето.
Не съм сложила в къщи, понеже тоалетната ни е доста малка.

Общи условия

Активация на акаунт