Душ кабина-стъкло или пластмаса?

  • 3 983
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 593
От известно време съм си наумила да си сложим душ кабина, за да не им се мокри цялата баня. Разглудах по магазините - има доста варианти на приемливи цени - и стъкло и пластмаса. Чуденката ми е кое от двете се поддържа по-лесно. От една страна мисля, че стъклото няма да задържа толкова мухъл, но пластмасата ми се струва по-нечуплива. И изобщо как се поддържа това нещо?

# 1
  • София
  • Мнения: 11 658
Мен са ме съветвали да не си слагам душ кабина с прозрачно стъкло,защото всяка пръска личи и по-трудно се поддържа.

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Стъклото на душкабините не е от чупливите, споко. А пластмасата пожълтявала, така съм чувала, не е от личен опит. Поддръжката не е нищо особено - веднъж седмично с препарат за прозорци и домакинска хартия. Ако някой има по-добър начин, отворена съм за всякакви предложения Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 11 658
Айде Белинда казвай като ти е от стъкло кабината след къпане не засъхват ли пръските по стъклото?

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Айде Белинда казвай като ти е от стъкло кабината след къпане не засъхват ли пръските по стъклото?
Засъхват, но не е нещо кой знае колко фатално. Аз като свърша с душа, обливам стъклата отвътре със студена вода и предполагам това доняъде спасява положението Confused Има пръски някакви винаги де...не мога да отрека, че леко ме дразнят...Дали верно на опушеното стъкло по-малко личат?

# 5
  • София
  • Мнения: 375
има препарат на цилит, само че непомня май се казваше дуо, на два цвята е прозрачен и син в прозрачна бутилка и червена капачка, идеален е за такива неща и за банята и за батериите и за стъклата забърсваш и след това изплакваш с душа направо, нама капки цяла седмица, много е добър аз не го заменям за нищо на света, а батериите стават като нови Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 11 658
има препарат на цилит, само че непомня май се казваше дуо, на два цвята е прозрачен и син в прозрачна бутилка и червена капачка, идеален е за такива неща и за банята и за батериите и за стъклата забърсваш и след това изплакваш с душа направо, нама капки цяла седмица, много е добър аз не го заменям за нищо на света, а батериите стават като нови Peace
Предполагам няма капки цяла седмица,ако не ползваш душ-кабината цяла седмица...
Питам защото сем харесали една затворена кабина,която обаче е с прозрачно стъкло,а не искам да и ставам роб.
Сори за офф-а ама ако имате и мнение дали кабината да е отворена или затворена отгоре ще съм благодарна.
Извинявам се на авторката,че позлвам темата и,ама да не пускам нова...

# 7
  • София
  • Мнения: 375
не, ползваш я, моя приятелка има от стъкло прозрачно, стои по порсторно в банята като не е мат стъклото, а препарата не позволява на варовика и водата да остават по повърхостта пробвай на кухненската мивка и на батериите и ще видиш резултата, създава слой който предпазва от замърсяване, и аз ще слагам душ кабина по натам имам корито от плочки и ще взема само стъклата, мойта ще е прозрачна харесва ми повече как стои

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
стои по просторно в банята като не е мат стъклото,
Е  за това не взех матирано. С кристалното банята някак си "свети" Flutter А този препарат ще си го купя моментално за проба!
За затвотената - предполагам е по-добрият вариант, защото парата ще си остава вътре, пък и сигурно има разни екстри като масажче, парна баня, ала-бала. Земи си я и ще идваме у вас на СПА Flutter Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 11 658
Имам Cilit Gel с показана батерия на картинката и червена капачка и след малко ще пробвам на мивката.А този препарат е Cilit Duo така ли?
Белинда,wellcome  Hug и без това сме на близо,ама чакай първо да си я купим.Че от много кумене накрая само един душ ще си сложим.

# 10
  • София
  • Мнения: 375
[quote author=Ali&Meli link=topic=207816.msg4487658#msg4487658 date=1184762886
Имам Cilit Gel с показана батерия на картинката и червена капачка и след малко ще пробвам на мивката.А този препарат е Cilit Duo така ли?


http://bevasarloszolgalat.hu/index.php?p=book&tipusid=276&am … &id=161923004
ето това е препарата

# 11
  • Мнения: 326
Аз преди я чистех с един препарат който намерих във Фантастико. LEX ако не се лъжа, в светло зелена опаковка-пръскалка. Супер лесно се чистят капките от сапун по стъклото на душ кабината. Сега откакто ползвам препаратите на Дионис я чистя със санитарния гел и е много добре. Лесно и бързо, ефектно без "обгазяване" на дробовете ми Simple Smile Simple Smile Също и сами я душ светва с този препарат.

# 12
  • Мнения: 22 343
Когато купувахме нашата душ кабина беше преди доста години и тъкмо излизаха на пазара. Всички бяха с пластмаса и взехме такава, като няма човек избор. )))) Е, имаше и със стъкло, но те бяха около 10-20пъти по-скъпи. )
Поддръжката и не е проблем, пластмасата за 13г не е пожълтяла.

Общи условия

Активация на акаунт