Сокоизтисквачка или колбасорезачка?

  • 3 138
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Кой уред е по-необходим в едно домакинство, според вас?
Знам, че зависи от нуждите на семейството, но досега не сме изпитали крайна необходимост нито от едното нито от другото.
Купуваме си нарязани колбаси в повечето случаи...
Има и готови сокове (които не са като пресните)...  Thinking
Но сега съм решила, че ще си купя едно от двете на този етап, пък по-нататък и другото...
Дайте идеи и препоръки, моля!
  bouquet

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Изобщо не бих се замислила да избера сокоизтисквачката.(имам си даже) Тайната ми мисъл е, че обикновено аз правя соковете, а мъжа ми реже колбасите.  Grinning А има и нарязани, както спомена. И още нещо: по-лесно ми се струва да се нарежат 300гр. колбас (точно 3 минути), отколкото да се изцедят 1 кг. портокали на ръка. Да не говорим за моркови или ябълки.

Но пък зависи на кои "витамини" наблягате. Laughing

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Сокоизтисквачка  Peace
В по-големите магазини, като си купиш колбас, те ти го нарязват

п.с. Логиката на AlexaS е желязна!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Фреша определено е с предимство във всички случаи поне при мен.От друга страна пък резачката реже не само колбаси,а и сирене,кашкавал,хляб и каквото се сетиш на идеални филии.Лично аз имам робот,който има и двата фреша/за цитруси и за твърди плодове/,а на ножа за чипс колбасите се режат перфектно.Така и не се сдобих с резачка-явно нямам крайна нужда Laughing

# 4
  • Мнения: 1 313
И аз бих избрала сокоизстисквачката. Но в интерес на истината нямам нито един от двата уреда. Пия предимно вода и чай, а любимия с удоволствие реже всичко, което го помоля  Wink

# 5
  • Мнения: 1 426
И двете, мила, и двете!

# 6
  • Мнения: 4 111
Сокоизтисквачка.

# 7
  • Мнения: 6 029
Сокоизтисквачка, разбира се. колбас можеш да нарежеш с нож, ама сок...

# 8
  • Мнения: 209
Благодаря за отговорите!  Heart Eyes
Ясно е, че ще си имаме сокоизтисквачка... пък колбасите ще продължим да си ги купуваме нарязани  Simple Smile

А сега ако ми помогнете и в точния избор на марка?   
От коя сте доволни? Каква минимална мощност трябва да има?  newsm78

# 9
  • Мнения: 1 172
Имам сокоизтисквачка, колбасорезачка и цитрус-преса. Най-често ползвам цитрус-пресата. Другите дори не знам къде из нас са подредени.
Сокоизтисквачката не ме кефи, защото правя 1 л сок, след това поне 10 минути разглобявам, почиствам и приготвям частите за пускане в съдомиялната. Като се измият, следва процедурата по сглобяването Sad В нашата сокоизтисквачка - мисля, че taurus e марката, ве съм 100% сигурна. - плодовете се слагат почистени, обелени, нарязани на малки парченца.
Със цитрус пресата само режа портокала на 2 и действам, няма белене, няма рязане, няма друга подготовка.
Колбасорезачката едва ли ще я държиш на кухненския плот и едва ли за всеки 2 резенчета саламче ще я пускаш. У нас мъжът ми я ползва само когато ще имаме гости и не е имал тъпрение да изчака в магазина да му нарежат колбасите.
Моят съвет е, ако наистина не са ти крещящо нужни, не си давай парите.  Само ще им търсиш място по шкафовете.

# 10
  • Мнения: 497
Вземи си кухненски робот Peace
Има и сокоизтисвачка и резачка и мноооооого други неща. Аз съм много доволна от моя, прави всичко, даже и тесто меси  hahaha

# 11
  • София
  • Мнения: 18 679
Моят съвет е, ако наистина не са ти крещящо нужни, не си давай парите.  Само ще им търсиш място по шкафовете.
Точно така мисля и аз Laughing Напълнила съм си къщата с всякаки джаджи, които ползвам веднъж месечно и разбирам, че са ми излишни, ама чак след като съм си начесала крастата да ги купя Crazy

# 12
  • Мнения: 1 313
Аз и миксера си не съм ползвала от месеци, но в никакъв случай не ми е излишен Wink Като ме хване настроението го ползвам редовно, а по Коледа откачам покрай темите за сладки, меденки и т.н.

За сокоизстисквачката -родителите ми имат 2 - на Braun за цитрусови плодове (Braun са доста безшумни уреди, това и е хубавото, иначе не мисля, че има нещо специално) и на Bosh, която става е от другия тип, майка ми си я взе за сок от моркови и я избра по това, че беше най-мощната в магазина Grinning

Общи условия

Активация на акаунт