Абсорбатор-каминен тип или за вграждане

  • 13 443
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
е по удачният вариант според вас.С мъжът ми сме на противоположни мнения и реших да се допитам до компетентните съфорумки. Grinning
Другото ми питане е когато фурната и плота са разделени и съответно абсорбатора е далеч от фурната какво се случва с миризмата при готвене.

# 1
  • Мнения: 4 546
под каминен тип имаш предвид като фуния ли? ако е това - на мен не ми допадат. предпочитам да е по-скрит. за техническата страна на въпроса янмам представа.
ако е отдалечен от печката ще е по-малко ефективен.

# 2
  • София
  • Мнения: 375
тип фуния е доста по безшумен Peace другият е по скрит но за сметка на това не чуваш нищо останало освен него #Cussing out
а за отдалечената фурна незнам може би ще ти трябва доста по-мощен от необходимото за кубатурата ти

# 3
  • София
  • Мнения: 11 703
Нашия абсорбатор е Т-образен,но все още не живеем в жилището и отзиви не мога да дам. Това,което аз знам е че свободно стоящите абсорбатори са по-мощни от вградените.Но може пък някой да ме обори.
За отдалечената фурна не мога да дам мнение,понеже при мен ще е под абсорбатора.

# 4
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Мъжът ми харесва вградения тип поради тази причина,по-прибран му се виждал и все ми изтъква и ползата от шкафа, под който се монтира.Но аз като погледнах в едни наши приятели то кой знае какво не можеш да си сложиш в този шкаф.
Та аз съм за фуния,но се чудя дали не е много трудоемко нейното почистване.Нали все гледаме да си пестим труда. Grinning

# 5
  • Мнения: 4 546
за почистването незнам, но съм виждала на снимки аспиратор-фуния и скрит със шкаф. в смисъл - тръбата му нагоре. в шкафа май нищо не можеш да сложиш, но пак по-прибрано стои. ако наестина са по-безшумни си струва. моя е много шумен и много ме дразни.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 867
Много исках голям открит абсорбатор, но ми се видя ужасно непрактичен - заема място, оптически стеснява кухнята, отнема повече време за чистене... Сложихме си: вграден", "скрит" или като там се нарича, когато е монтиран под шкафа. В същия този шкаф стоят пластмасови чашки и прибори за еднократна употреба (винаги имаме такива у дома), салфетки, тематични форми за сладки, които използвам рядко (напр. коледни).

# 7
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Имам Фабер каминен тип. Аз си го исках и си го харесвам. Има два свалящи се филтъра, които вече мия в миялната. Освен прах няма какво друго да се почиства и от време на време следи от пръсти около бутоните.
Само не виждам смисъл от аспиратор, ако не е над котлоните и фурната, но ако няма друга възможност...
И колкото да е мощен аспиратора си остава миризма, няма спасение  на 100 %.

# 8
  • София
  • Мнения: 11 703
Имам Фабер каминен тип. Аз си го исках и си го харесвам. Има два свалящи се филтъра, които вече мия в миялната. Освен прах няма какво друго да се почиства и от време на време следи от пръсти около бутоните.
Само не виждам смисъл от аспиратор, ако не е над котлоните и фурната, но ако няма друга възможност...
И колкото да е мощен аспиратора си остава миризма, няма спасение  на 100 %.
Би ли споделила кой модел е аспиратора и доволна ли си като работа?Сори за оффа!

# 9
  • Мнения: 497
Ние сме с тип - каминен. Много съм доволна. Почиства се лесно и обира парите отплично.
Това за шкафа, при другия тип аспиратор не е вярно, защото така или иначе през шкафа минава тръбата на аспиратора и пак ще ползваш много малка част от пространството в него.
Аз съм за коминен тип.  Peace

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Каминните на мен лично ми създават някакъв уют, затова ги харесвам. Освен това са с турбинни двигатели, които са по-добри от другите. По-голямата част от телескопичните и тези за вграждане май не са на турбинен принцип, което е минус за тях.

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Имам Фабер каминен тип. Аз си го исках и си го харесвам. Има два свалящи се филтъра, които вече мия в миялната. Освен прах няма какво друго да се почиства и от време на време следи от пръсти около бутоните.
Само не виждам смисъл от аспиратор, ако не е над котлоните и фурната, но ако няма друга възможност...
И колкото да е мощен аспиратора си остава миризма, няма спасение  на 100 %.
Би ли споделила кой модел е аспиратора и доволна ли си като работа?Сори за оффа!

Аз също съм любопитна да споделиш модела на твоя абсорбатор. Grinning

# 12
  • София
  • Мнения: 11 703
Ето го моя:

http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=11945

Май въпроса не беше към мен,но си го показах без бой.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
И ние след дълго чудене и маене, се отказахме от вградения в полза на тип "фуния". Готин е, но е ужасно шумен и го лъскам през ден. Мразя иноксови повърхност с прашинки и пръсти Embarassed Не знам защот така се получава, но като го пусна и направо мислите не си чувам Laughing Ей го добичето:

http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=11998

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 806
аз съм си харесала ето този http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=6263  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
Надявам се, няма да ми се разсърдиш, но този не е ли крайно нефункционален? При ширина 45 см. какъв котлон трябва да имаш отдолу, че да не отива половината пара извън абсорбера newsm78 Дори плот двойка да сложиш, според мен тръбата ще е непрекъснато в конденз Confused Имам предвид факта, че за плотове от по 60 см. препоръчват 90-сантиметров абсорбатор. Което според мен означава, че под 45-сантиметров ще можеш да събереш максимум едно джезве Rolling Eyes

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 806
Не се сърдя  Peace но ако не е функционален този трябва да е още  по зле http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=6284 а имам позната с такъв и е много доволна Peace. Но не изключвам да ми спестява някой истини  newsm78.Може и да помисля , но много ми харесва Blush

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами възможно е да имат някоя кирийка за по-ефективно всмукване на парата, не знам Rolling Eyes Питай и разкажи после, че ми стана любопитно Simple Smile

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Ето го моя:

http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=11945

Май въпроса не беше към мен,но си го показах без бой.

Ама моля ти се,нали това е идеята да обменим опит. Hug
p.s.само никоя не си показа бродерията на чаршафа Laughing

# 19
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Честно казано изказването на Белинда за почистването,малко ме обезкуражава,защото както бях писала в една друга тема, аз като една мързелива Дева,много се щадя от дом.работа. Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 18 679
Честно казано изказването на Белинда за почистването,малко ме обезкуражава,защото както бях писала в една друга тема, аз като една мързелива Дева,много се щадя от дом.работа. Crazy
Ти да не мислиш, че мене не ме мързи Laughing Ама не мога да го гледам такъв...прашасал и мърляв. Инокса по принцип си е капризно нещо, иска почистване доста повече от обикновена бяла техника, примерно. Обаче пък колко е красив FlutterТрай, бабо, за хубост Laughing

# 21
  • Мнения: 204
Стария ми аспиратор беше Candy, телескопичен, вярно, че е удобен, прибира се и не заема място, шкафа си го ползвах за кутиите ссъ сол, захар, ориз,..., но не издърпваше добре миризмите, хем беше на тераса, някой вече писа, че този тип не са на турбинен принцип, не им разбирав принципите, но не вършеше работа. Новия ми е каминен, Siemems, но за съжаление още не го ползвам. С две думи- телескопичните са доста слабички, но затова пък- доста шумнички.

# 22
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Имам Фабер каминен тип. Аз си го исках и си го харесвам. Има два свалящи се филтъра, които вече мия в миялната. Освен прах няма какво друго да се почиства и от време на време следи от пръсти около бутоните.
Само не виждам смисъл от аспиратор, ако не е над котлоните и фурната, но ако няма друга възможност...
И колкото да е мощен аспиратора си остава миризма, няма спасение  на 100 %.
Би ли споделила кой модел е аспиратора и доволна ли си като работа?Сори за оффа!

Ето този:
http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=106&products_id=6392
Работи добре, има си дистанционно, но миризмата се усеща. Това е.

# 23
  • Мнения: 326
е по удачният вариант според вас.С мъжът ми сме на противоположни мнения и реших да се допитам до компетентните съфорумки. Grinning
Другото ми питане е когато фурната и плота са разделени и съответно абсорбатора е далеч от фурната какво се случва с миризмата при готвене.

Нашия е вграден. Много съм доволна от него, почти не се вижда, само се издърпва и готово, но това е според мястото с което разполагаш и личното твое виждане. На мен така ми напасна чудесно. Но, сега по проблема за разделянето на фурната и плота. При мен плота е под абсорбатора, а фурната по далече. Това е проблем - миризмата от фурната няма как да се избегне. Мирише си на ядене като печеш нещо. Много ме е яд, но въобще не се съобразих с това. Аз гледах да ми е удобна фурната на височина, сложихме я над шкаф и сега си дишаме миризмите на ядене...... Sad 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=152671

Вече съм ги качвала тези снимки в друга тема, но пак ги качвам да видиш аз как съм го измислила - непрактично от към миризми и много удобно от към работа с фурната  Simple Smile  newsm78

# 24
  • Мнения: 22 430
Аз предпочитам вграденият тип, но зависи все пак в какъв стил е твоята кухня.
Ако е нещо по-класическо или "кънтри" стил ще пасва каминен тип. Но ако е модерна, изчистена кухня е по-добре да е вграден абсорбатора.

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Но ако е модерна, изчистена кухня е по-добре да е вграден абсорбатора.
С това пък въобще не съм съгласна Naughty Има страхотни като дизайн абсорбатори, които само могат да "отворят" една модерна кухня. Вградените придават изчистеност на линията на горния ред, вярно е, но и да не е вграден, ако е красив, не може да развали стила на кухнята, напротив.

# 26
  • Мнения: 22 430
Но ако е модерна, изчистена кухня е по-добре да е вграден абсорбатора.
С това пък въобще не съм съгласна Naughty Има страхотни като дизайн абсорбатори, които само могат да "отворят" една модерна кухня. Вградените придават изчистеност на линията на горния ред, вярно е, но и да не е вграден, ако е красив, не може да развали стила на кухнята, напротив.

Е аз просто изказах мнение, нищо повече. Всеки си преценява сам за себе си.

# 27
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз предпочитам вграденият тип, но зависи все пак в какъв стил е твоята кухня.
Ако е нещо по-класическо или "кънтри" стил ще пасва каминен тип. Но ако е модерна, изчистена кухня е по-добре да е вграден абсорбатора.

Моята кухня все още няма стил. Grinning
Но си мисля да е бяла или кремава,при всички случаи нещо светло.

# 28
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
е по удачният вариант според вас.С мъжът ми сме на противоположни мнения и реших да се допитам до компетентните съфорумки. Grinning
Другото ми питане е когато фурната и плота са разделени и съответно абсорбатора е далеч от фурната какво се случва с миризмата при готвене.




Нашия е вграден. Много съм доволна от него, почти не се вижда, само се издърпва и готово, но това е според мястото с което разполагаш и личното твое виждане. На мен така ми напасна чудесно. Но, сега по проблема за разделянето на фурната и плота. При мен плота е под абсорбатора, а фурната по далече. Това е проблем - миризмата от фурната няма как да се избегне. Мирише си на ядене като печеш нещо. Много ме е яд, но въобще не се съобразих с това. Аз гледах да ми е удобна фурната на височина, сложихме я над шкаф и сега си дишаме миризмите на ядене...... Sad 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=152671

Вече съм ги качвала тези снимки в друга тема, но пак ги качвам да видиш аз как съм го измислила - непрактично от към миризми и много удобно от към работа с фурната  Simple Smile  newsm78

Е,  няма значи пълно щастие,хем фурната да ти е на удобно ниво,хем да не мирише. Grinning

# 29
  • Мнения: 3 356
Нашият е за вграждане ,мисля ,че е на Whirpool ,ама идея си нямам кой модел е.Ще питам мъжо,като се събуди.Не съм го виждала още,абсорбаторът,съдомиялната ,мелничката за мивката и още куп неща отлежават още  Crazy,в очакване на новата кухня.Към края на месеца ще се похваля  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт