Кой какво си готви диетично?

  • 10 318
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Микровълновата печка е най-подходяща за диетично готвене, тъй като в нея абсолютно всичко може да се приготви без мазнина и без пържене. Аз ползвам основно нея - може би 90% от всичките ми ястия са приготвени в нея, също така и уреда за готвене на пара. По-рядко ползвам фурната на готварската печка - само за свинско или за домашните кокошки. Купеното пилешко пека в микровълновата, като ползвам микровълни и грил - става разкошно. А след като се опече месото, в мазнинката, която си е пуснало месото, задушавам или картофи, или ориз, или пък разни други зеленчуци - каквото имам, така че не се налага да използвам допълнително мазнина.

# 46
  • Мнения: 1 797
xenia, ето и снимката на кюфтетата и яйцата на очи във фурна.

ВАЖНО! Тавичката да е задължително с тефлоново или друго незалепващо покритие, защото иначе после ще ме псувате   Laughing

# 47
  • Мнения: 422
Хайде и аз да се включа с нещо диетично , което много се обича в нас:

Яйца с доматен сос

Смлени домати се посоляват и се слагат на котлона да поизври водичката, да се сгъсти сосчето.Сгъстеното сосче се капва малко олио и се чукват яйцата да се сварят вътре.Поръсва се с магданозче.

# 48
  • Шумен
  • Мнения: 403
Микровълновата печка е най-подходяща за диетично готвене, тъй като в нея абсолютно всичко може да се приготви без мазнина и без пържене. Аз ползвам основно нея - може би 90% от всичките ми ястия са приготвени в нея, също така и уреда за готвене на пара. По-рядко ползвам фурната на готварската печка - само за свинско или за домашните кокошки. Купеното пилешко пека в микровълновата, като ползвам микровълни и грил - става разкошно. А след като се опече месото, в мазнинката, която си е пуснало месото, задушавам или картофи, или ориз, или пък разни други зеленчуци - каквото имам, така че не се налага да използвам допълнително мазнина.

Валя, и аз съм привърженик на този начин на готвене, но не знам как се готви в микровълнова месо...например пилешкото,как го правиш - вариш,задушаваш,на каква програма...ще се радвам ако споделиш няколко рецепти.

# 49
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
prysila, това звучи мнооого вкусно!

# 50
  • Мнения: 119
xenia, рецептите ти ми допадат много, макар и да не спазвам определена диета  Peace
Със сигурност много от тях ще влязат в списъка с любими

Общи условия

Активация на акаунт