Кой какво си готви диетично?

  • 10 323
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 926
Не, не е фруктоза, нито захар. Пак е изкуствен, но поне не е директно аспартам Grinning След малко майка ми ще каже каква е съставката и ще я напиша Grinning

# 16
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Принципно отворих темата за указване на ежедневното меню на диетуващи. newsm78 Като гледам май никой не се е престрашил. newsm78 На ябълки и секс ли карат тези хора? newsm78


ок, извинявай, моя е грешката.
аз диети не пазя от години.
храня се балансирано.
ям това, което ми се яде. научила съм се да се вслушвам в организма ми. до сега не ме е подвел.
т.е. не мога да впиша менюто си, защото решавам на момента.

оризът с ананас спомага за изхвърляне на мазнините.
ям го, ако предишното ми хранене е било много мазно, т.е. ако съм яла навън.
 Sunglasses



# 17
  • Мнения: 4 380
Не мога да повярвам...защо никой нищо не пише бе, хора? newsm78 Аз за какво я пусках тази тема? Сама да си пиша? Всички само боклуци ли ядат посред лято при това? newsm78

Модератора защо е махнал снимките? Shocked  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 836
По-добре аспартам, отколкото излишни калории.

 ooooh!
xenia , вземи попрочети за аспартама, пък после реши кое е по-добре.
но в крайна сметка тялото си е твое...
BTW майонезата е много по-калорична от кафявата захар.

аз например карам на ограничаване на калориите, като цяло за деня.
без да изключвам групи храни и гледам менюто ми да е балансирано.
месо не ям (не заради килограмите) и избягвам мазнотиите (майонези, сметани и от сорта)
явно не отговарям на твоя профил за диетично хранещ се  Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 3 537
Аз също обичам диетичната кухня и предлагам ето това
Довечера ще ядем това :
 Grinning
Кюфтета от извара и картофи

500 г извара/ моята е кашкавалена/
500 г картофи
1 чаена чаша брашно
75 г олио
25 г краве масло
1 главичка кромид лук
2 яйца
сол и черен пипер на вкус, много вкусно става като се сложи и чубричка

Картофите се измиват и се сваряват, обелват се ,намачкват и се объркват заедно с изварата, след което се омесват с яйцата, дребно нарязания лук, разтопеното краве масло и част от брашното. От сместа се правят кюфтета, които се овалват в останалото брашно и се изпържват от двете страни в сгорещеното олио.
Могат да се поднесат с кисело мляко, подлучено със счукан чесън и подправено с копър.

# 20
  • София
  • Мнения: 160
овесените трици се купуват от диетичните магазини
незная къде живеете-при нас на пазара ДимитърПетков има такъв магазин-между ул.Пиротска и бул.ТодорАлександров, има и всички видове брашна/говора за София/.сигурна съм че във всеки град има диетичен магазин.успех  bouquet

# 21
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

без да изключвам групи храни и гледам менюто ми да е балансирано.
месо не ям (не заради килограмите) и избягвам мазнотиите (майонези, сметани и от сорта)
явно не отговарям на твоя профил за диетично хранещ се  Rolling Eyes

 Peace и аз така май...
аз избягвам като цяло и консервантите, и вкусоподобрителите.
полуфабрикатите също.

Всички само боклуци ли ядат посред лято при това? newsm78

защо боклуци? ям салати и плодове.
без да ги приготвям по специални рецепти.

# 22
  • Мнения: 2 591
аз също гледам нещата, които консумирам, да са с по-малко мазнини, тези дни на нашата трапеза имаше леща, зеле, а днес мисля да е миш-маш, после планирам супа  Blush и голееееееееееми салати към всяко ядене!

не давам рецепти, понеже всички ги знаят тези манджи  Wink

# 23
  • Мнения: 4 380
По-добре аспартам, отколкото излишни калории.

 ooooh!
xenia , вземи попрочети за аспартама, пък после реши кое е по-добре.
но в крайна сметка тялото си е твое...
BTW майонезата е много по-калорична от кафявата захар.

аз например карам на ограничаване на калориите, като цяло за деня.
без да изключвам групи храни и гледам менюто ми да е балансирано.
месо не ям (не заради килограмите) и избягвам мазнотиите (майонези, сметани и от сорта)
явно не отговарям на твоя профил за диетично хранещ се  Rolling Eyes

Леката майонеза е с 260-300 кал.  Захарта (без значение каква)- 406 кал.
Не е въпроса в калориите, а в диетата която пазиш. Една НВД трябва да бъде с мазнини за да се достига кетоза. Ако мазнините са съчетани с въглехидрати, там вече става страшно.
Аз уточних, че хора различни, диети различни. Ти не отговаряш на профила на моята диета, но отговаряш на своята си. Затова казах, всеки който смята че се храни диетично, да поства. Все ще е полезно за други със същия профил.

Ако смятата че ядете неща, които и така се знаят, просто пишете какво сте яли за деня.

# 24
  • Мнения: 4 380
Някои неща които правих вчера.

Салатка-грил



Печени и обелени чушки, печени на грил парченца патладжан и тиквички цукини, пресен лук и домати. Осолено, залято със зехтин, балсамов оцет и провански треви.

Салата с авокадо и яйце



2 варени яйца нарязани на дребно, 1 авокадо нарязано на кубчета, 1 краставица нарязана на кубчета, 2 перца зелен лук, малко копър. Осолено+ малко лимонов сок+ 2 ч.л. кисело мляко

Салата с алабаш и краставица


Ох, колко отдавна не бях яла този зеленчук! Бях забравила колко е вкусен.



Краставица и алабаш нарязани на тънки пръчици+ 2 пера зелен лук+ малко копър и подправено с кисело мляко и 1 ч.л. майонеза.

# 25
  • Мнения: 4 380
Пилешко филе с гъби и домати на фурна

Ще дам количествата така както бяха описани в рецептата, но аз всичко правих на око.

400-500 гр. пилешко филе (моите бяха 2 бр гърдички)
400 гр. печурки (тук действах на интуаиция и не съм мерила)
4 домата (на мен ми стигнаха 2)
1 яйце
50 гр. тиквени семки
200 мл. течна сметана 20% (при мен около 100 мл. 10%-на + 100-тина мл. мляко)
50 гр. пармезан (аз сложих кашкавал и някакво твърдо сирене смес)
сол, пипер, индийско орехче, раст. мазнина

Пилешкото се нарязва на малки парченца, нарязват се и гъбите.
Бързо запържваме филето в 2 л. зехтин, добавяме гъбите и оставаме да се задушават.
Настъргваме сиренето през това време. Подправяме месото, изсипваме на дъното на форма, заливаме със сместта от млякото, яйцето и кашкавала. Подреждаме отгоре доматите и поръсваме с тиквените семки.

Печем на 200 гр. около 20-25 мин. или до хубава коричка.



# 26
  • Мнения: 1 797
xenia, радвам се на манджичките ти, диетични или не, изглеждат страхотно.
Ето и една рецепта от мен. Лесна и мисля, че е диетична. Постнах я преди малко и в каймяните рецепти. За жалост нямам снимка.

Каймата се омесва с 1 яйце, черен пипер и магданоз. Оформят се кюфтета, като във всяко по желание се слага кубче кашкавал.
Кюфтетата се нареждат в тефлонова тавичка, на разстояние едно от друго. Пекат се 10 минути, след което се чукват 5-6 или повече яйца в разстоянията между тях.
Всичко това се запича още около 5-6 минути - до побеляване на белтъците.
Сервират се със салата или залети със сос от кисело мляко с чесън.

# 27
  • Мнения: 4 380
Кати, хубава рецептичка. Ще се пробва.

Днес ме мързя за повече и направих само кюфтенцата на Тина-Рина:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=202278.20

Не изглежда много презентабелно, пък и снимките станаха зле, но е вкусно. Кюфетата замесих с 1 чушка и 1 клонка селъри+ 1 глава лук. Сол+пипер+кимион+ чубрица като подправки. Добавих 1 яйце към каймата и 1 в заливката. Каймата беше телешка, но пусна доста мазнина  bash Затова ги прехвърлих готовите кюфтета в друга форма като излях мазнотиите.



# 28
  • София
  • Мнения: 35 946
xenia, радвам се на манджичките ти, диетични или не, изглеждат страхотно.


 Peace , защото аз ако ям такива неща ще кача доста килограми  Wink

Ето нещо диетично от мен:
Нарязва се една зелка и се слага в тенджера, слага се 1 ч.л сол, 1 домат нарязан на не много ситно, малко целина , 1-2 с.л олио 1/2 ч.ч вода и се задушава/това отнема 10-15 мин/
Зелето трябва да е хрупкаво. По желание - малко чубрица, но накрая на готвенето - слага се и се маха от котлона.
Яде се без хляб Wink

# 29
  • Мнения: 4 380
От безвъглехидратна диета още не съм чула някой да качва килограми, Денис. Това е най-популярната диета и за спортисти, активно занимаващи се с фитнес и просто за отслабващи. Някои от рецептите тук са взети от сайт за отслабващи където е пълно със свалили от 130 кг. до 60.
Състояние на кетоза не само способства за отслабването, но и като цяло е много положително за организма. По този начин се лекува и епилепсия именно с такава диета. А кетозата се достига с липса на въглехидрати и наличие на мазнини. Не прекалено, но достатъчно.
Хрупане на задушено зеле...извинявай, но е просто жестоко насилие над организма. Една диета не може да е нормална ако е основана на невкусни буломачи (няма да забравя онази зелева отвратна супа, с която куп народ се насилваше по едно време... ooooh!). Всеки сам си избира диетите разбира се, но подобни екстремни неща не са за мен.

Общи условия

Активация на акаунт