нотариални такси

  • 5 176
  • 9
  •   1
Отговори
да попитам, дали някой от вас си е смятал колко ще му излязат нотариалните такси + ипотеката , т.е. сумата която се се оставя при нотариуса и колко всъщност са му взели?
Тук има разни калкулатори
http://www.bgoffers.com/calc.php
http://creditcenter.bg/?op=page&lan=BG&id=41

http://www.creditnavigator.bg/calculators/calculator_4.php

Просто ми е интересно дали това което смятат калкулаторите е това което сте платили и ако има разлики в какъв порядък са?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
Тези калкулатори не са много актуални, но стават за ориентиране. В предишни теми сме коментирали и стана ясно, че разликите не са фрапантни. Дават отклонение според мен( в различните коментирани случаи) до 10%.

# 2
според мен са актуални, в частта нотариални такси при изповядване на сделка-само се губи ДДС на нотариалната такса и всичко ни излезе ок, но в частта ипотека разликата ни я изкара повече от 100% което ме фрапира

# 3
  • София
  • Мнения: 375
Сега сметнах и се получи разлика с около 200 лв. съм платила повече от колкото калкулатора сметна Rolling Eyes
Но AlexaS  има право според мен Peace

# 4
  • Мнения: 30
Здравейте, и ние скоро ще правим ипотека на апартамент и се чудих до колко са актуални тези калкулатори. Тези 100% разлика, които nas споменава доста ме притесниха. Може ли някой да сподели каква такса са му взели за учредяване на ипотека или ако някой е запознат точно как се смята нотариалната такса? Благодаря предварително

# 5
  • София
  • Мнения: 375
Здравейте, и ние скоро ще правим ипотека на апартамент и се чудих до колко са актуални тези калкулатори. Тези 100% разлика, които nas споменава доста ме притесниха. Може ли някой да сподели каква такса са му взели за учредяване на ипотека или ако някой е запознат точно как се смята нотариалната такса? Благодаря предварително
Процентите са около 10 а не 100  поне аз като смтетнах колко аз съм дала[smilie=smile3502.gif]
можеш да се ориентираш с този калкулатор, но за по-точна преценка трябва се консултираш с някой нотариус  smile3503

# 6
  • Мнения: 2 591
аз не помня точната цифра, но мисля, че нашата нотариална такса беше около 3,5 %! купихме си жилището миналия август, така че не вярвам да са се вдигнали толкова много  #Crazy агенцията за недвижими имоти също може да ви каже точния процент! проблемът е, че банката избира нотариуса, при който да сключите сделката, но ако не се лъжа таксата не варира!

е, има вратички да минете на по-ниска сума, но при нас банката  #Cussing out не позволи  #2gunfire и си платихме като попчета  #2gunfire #2gunfire

# 7
Може би недоразумението идва от факта, че таксата за продажбата е върху данъчната оценка (обикновено на половина от цената на която ви продават реално имота), а за ипотеката - на базата на кредита, които теглите, т.е. доста по-голяма сума (обикновено)

# 8
такаа питах днес изясниха ми

значи разликите от тез калкулатори идват за изповядване на сделката от това, че не е сложено ддс на нотариалната такса. Та като умножих нея по 20% ДДС и като добавиш 1% от данъка за общината за банков превод всичко се намести и е съвсем точно.
За ипотеката обаче разликата беше наистина повече от 100% от даваната с калкулатора.
Оказа се, че тук калкулатора пропуска таксата за изготвяне на ипотеката, която е равна на нотарилната(- т.е. 15% от нотариалната такса за сделката върху сумата която се тегли от банката) върху сумата от двете такси се слага едно ДДС, после добави няколко извлеечения по 7,2 и още някакви си други такива такси и бележчици за по 6-8 лева и сумата стана.
Благодаря на всички които се отзоваха и се надявам да съм полезна на някой.

# 9
  • Мнения: 30
А можеш ли да кажеш (ако не е тайна разбира се) колко ви беше цената на ипотеката и каква точно такса платихте? Интересува ме само ипотеката, защото купуваме жилище на зелено, а ипотекираме друго, така че в момента сме на вълна ипотека само. Благодаря и поздрави.

Общи условия

Активация на акаунт