Оставяте ли вратата на миялната отворена?

  • 7 334
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 323
Оставяте ли вратата на миялната отворена след измиването на чиниите? Аз да - според мен трябва да се проветри от влагата, защото ще се вмирише/и да седи доста отворена/, според мъжа ми се проветрявало докато вадя нещата и подреждам и хайде толеранс още малко, но попринцип не, защото се разтегляло някакво жило на вратата, което я задържа и после нямало да прилепва така добре.   newsm78 Вие сте - как процедирате в случая?

# 1
  • София
  • Мнения: 375
ами и аз като теб я оставям отворена и на пералнята също, само че несъм забелязала да се разтегля нещо, защото тя почти прилепва и за да я затворя трябва да я натисна допълнително докато каже щрак Mr. Green
не я държа отворена с много голям ъгъл, просто колкото да влиза въздух, а и като вдигна вратата тя си спира сама това според мен означава че няма вече напрежение и няма опасност от разтягане на чаркалаци Mr. Green Mr. Green Mr. Green
ама я имам от скоро, да кажат другите с по дълъг опит с миялните как процедират

# 2
  • Мнения: 1 172
На пералнята - да. Но на съдомиялната и на сушилнята - не. Не виждам смисъл от това, защото все пак те интензивно са сушили съдове / дрехи и няма какво влажно да остане вътре, че и да се вмирише. Засега проблеми с миризми не съм имала нито със съдомиялната, нито със сушилнята.

# 3
  • Мнения: 2 323
Моята миялна не изсушава 100% все има мъничко влага, която трябва да излезе.

Друг въпрос - усещате ли аромата на препарата - аз ползвам 7в1 на Сомат, но преди 5в1 и 3в1 - само таблетки - всичките ги усещах.....

# 4
  • Мнения: 4 202
Аз също я отварям след като измие, а и при мен съдовете не са напълно сухи, има си влага.

# 5
  • Мнения: 544
Аз също оставям вратата на миялната отворена, защото чиниите са влажни, след като изсъхнат ги прибирам и после вратата стои открехната.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Леко открехната я оставям. Съвсем отворена не може, защото е вградена и ще изгледжа странно Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 750
не я оставям отворена, просто не съм се сетила.....но пък и толкова години - няма лош мирис.

# 8
  • Мнения: 1 311
Стои си отворена през цялото време, по-точно не съвсем затворена, а вдигната вратата и ненатисната за да се затвори съвсем. Вече 6 години е така и нищо и няма. Иначе аз я отварям/затварям по сто пъти на ден и ако трябва да я затварям наистина, мисля че механизма на вратата ще се разбие.

# 9
  • София
  • Мнения: 375
Иначе аз я отварям/затварям по сто пъти на ден и ако трябва да я затварям наистина, мисля че механизма на вратата ще се разбие.

newsm10

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Не я оставям отворена, понеже дребната веднага решава да провери какво има най-навътре.

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Осавям я леко открехната. Моята съдомиялна не стои дълго време празна и няма време за съхнене. Точно защото я отварям често, затова не я затварям винаги, само когато работи, естествено.

# 12
  • Мнения: 1 446
Оставям я открехната, но не за постоянно, защото врата се оказва на "пътна артерия" и не е удобно.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 079
Ако не се мият чиниите е леко открехната винаги и непрекъснато някой слага нещо в нея.
Горкичката, няма време да се затвори! Tired

# 14
  • Варна
  • Мнения: 966
Не я оставям отворена никога.

Общи условия

Активация на акаунт