Помощ, оси!

  • 6 443
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Вчера, както си мислех, случайно, в стаята беше влетяла една оса. Не се притесних хич, отворих широко прозореца и тя отлетя. През нощта обаче са влезли около двайсетина (добре че поне не в стаята, в която спим!). Оказа се, че на терасата, в един от шкафовете, за които хазяите нямат друго място  #Cussing out, има осило, голямо колкото футболна топка: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=149827.
Има ли някой от вас идея как да ги преборим?

Последна редакция: вт, 03 юли 2007, 09:55 от Ellea

# 1
  • Мнения: 25
много рано сутринта трябва да изгорите осилото, преди да са се събудили, ние така унищожихме едно до гаража

# 2
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
То това е в шкаф и няма как да се пали. Пробвайте да ги изтровите, като затворите плътно шкафа и от нейде да впръсквате нещо против насекоми (например райд). Макар че толкова голямо гнездо ще има стотици оси ..... поне 2-3 дена ще отнеме.

на вилата два пъти се налагаше екшън план. първия заради оси , втория заради стършели ... гадините са много едри и не умираха от огъня и трябваше ръчно да се доутрепват ..... гадна работа като филм на ужасите.

# 3
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Преди година унищожих гнездо на оси,колкото юмрук, с Райд.Пръскането беше на няколко пъти и накрая махнах гнездото.Ама това вашето е много голямо.Защо не извикате човек от ХЕИ да се справи с проблема.

# 4
  • Мнения: 1 205
Имаше един препарат специално за оси, но не помня как се казваше.
Страшно ефикасен беше защото ги убиваше за секунда.

# 5
  • DE
  • Мнения: 967
Ужас! Съчувствам ти! Ако бях аз щях да получа инфаркт! Имам фобия.

# 6
  • Мнения: 1 517
ХЕИ (вече май се казват по друг начин) вземат 50 лв за осило и отделно транспортни разходи. Май ще проучим и други фирми, които унищожават вредители, защото това ми се вижда най-безопасния начин  Cry
Благодаря ви за бързите отзиви, ако се сещате още за нещо, пишете!  newsm78

# 7
  • Мнения: 3 322
На вилата редовно си правят гнезда тия гадове - купихме едно пръскало, не помня марката. Сутрин рано се пръскат и умират на мига, после изгаряме гнездото... В магазина имаше два вида спрей -за хлебарки и мравки и за летящи насекоми - нашето е от втория вид - около 10 лева някъде. Вече 2-3 години го ползвам...

# 8
  • София
  • Мнения: 375
аз знам че може да си убият и само ако ги опушиш след това вече махаш гнездото, несъм пробвала но баба ми така ги лекува, че имаше няколко такива звяра под олука на стряхата и го прави вечер късно само пушека да дими там, само че моя съвет е да се облечете подходящо за този вид операция, да не се получи грешка, независимо по кой от начините решите да ги махате.
Успех и ти съчувствам и аз Hug

# 9
  • Мнения: 1 205
Дива ирландска пешеходка аз май говоря за същото. Страшно ефикасно, просто както си лети, пръскаш и пада. За съжаления одавна не съм имала този проблем и не помня името.
Ellea пробвай да го потърсиш в магазините за перилни препарати.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ellea, много внимавайте ако решите сами да се справяте, недейте да рискувате излишно. Сигурно са страшно много осите в това гнездо, не са една-две, влезли случайно в стаята! Ако се налага, жертвайте 50-на лева, да не стане някоя беля Peace

# 11
  • Мнения: 1 517
Честно казано, и мен ме е страх сами да действаме, вече събрахме доста съвети, но все си представям как успяваме само да раздразним осите, които май са доста  Sad. Пък все пак живеем в блок, лято е и всички прозорци и тераси са отворени... Остава само да проучим фирмите, които се занимават с подобни услуги.

Общи условия

Активация на акаунт