Алтернативи на решетките на първия етаж?

  • 15 338
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 045
В скоро време ще се местим да живеем на ново място - апартамент на първия етаж. Малко съм наплашена от разкази и слухове за крадци, освен всичко друго знам за случаи, когато влизат през нощта, докато хората спят... Та питането ми е - как да се подсигурим? Почти 100% сме решили да си сложим СОТ, но достатъчно ли е това? Особено през лятото, е добре да се спи нощем на отворени прозорци, а как да се опазим от нежелани посещения и изненади?? Имаше предложения за външни щори, но ако те са спуснати, не е ли все същото, като със затворен прозорец?
Много се надявам, ако някой има опит с тези неща, да даде съвет... Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 660
Аз живея на партер цял живот и винаги съм била против решетки на прозорците. Но сега все повече се замислям дали да не сложим. И аз се понаплаших напоследък от това влизане нощем по апартаментите Sad Освен това част от СОТ-фирмите не поемат отговорност, ако няма решетки. Освен това мисля, че СОТ-а не е много удобно да го включваш през нощта, освем ако не са изолирани сектори примерно от спалнята до банята. Така че и аз сега съм в чуденка... Всички съседи вече се оборудваха с решетки. За съжаление това май е единствения вариант!

# 2
  • Мнения: 8 999
М-да! И ние, докато живеехме на първи етаж бяхме отвсякъде орешетени - да речеш да си тръснеш покривката и няма откъде да я промушиш. Сега сме на 4ти етаж и изпитвам такъв неистов ужас децата да не се надвесват през прозорците или от балкона, че ... май съм на път отново да се сдобия с решетки.

# 3
  • Мнения: 3 323
Дам, каквито и решетки да сложиш - все е неприятно, но май е единственото спасение! Мои познати не включват нощем Сот, заради пеперудите (нощните) - включва се и всички полудяват масово! Сигурно е нещо преодолимо, не знам подробности....

# 4
  • София
  • Мнения: 6 045
Ох, така ми се иска да се разминем с решетките... Confused Конкретно за проблема с евентуалното нощно влизане през прозорци и балкони ... дали ако се сложат комарници, би помогнало? Предполагам, че "посетителите" биха избягвали да вдигат шум и, знам ли, вече ми хрумват някакви идеи за комарници с прикачени звънчета... Laughing

# 5
  • Oslo
  • Мнения: 659
Ролетни щори

# 6
  • Мнения: 1 558
Или ролетните решетки като на магазините. През деня като си си там можеш да си ги вдигаш, а вечер да ги спускаш!

# 7
  • Мнения: 5 228
Родителите ми живеят на първи етаж. Бяхме категорично против решетките до първия обир. След това сложихме навсякъде, с изключение на моята стая, на която сложихме ролетна щора. След време влязоха оттам.  Confused Сложихме решетки и там. Като затвор е. С времето обаче се свиква и не ги забелязваш. По-добре, отколкото непрестанно да си в срес дали няма да ти дойдат неочаквани гости.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 412
Когато търсихме апп, бях на оглед и на първи етаж, бяха сложили нещо като ситна мрежа на външната страна на балкона и така си спирали и пчели и пеперуди. Хареса ми, защото се получаваше леко замъглеване на околния свят. Но не знам доколко е сигурно.

# 9
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Добра алтернатива на решетките е т.н. гаражна врата. Железна е и е на типа на ролетните щори. Спуска се и се вдига. Като е пусната се заключва. И е плътна. Друг вариант е решетка от типа на ролетните щори. Тя също се заключва. И двата варианта са доста сигурни и нямат нищо общо с ролетните щори освен принципа на спускане. Едни познати имат и от двата вида и са много доволни. Поне знаеш, че като си вкъщи ги вдигаш и все едно нямаш такива. Не си като в затвор.Успех.

# 10
# 11
# 12
  • Мнения: 229
И кучето не е спасение от крадците  ooooh!. Имам познати с 2 ротвайлера , живеят в къща. Крадците бяха упоили кучетата, едното даже не се е събудило  Sad. Бяха влязли, през затворен прозорец. Спецове казват, че като натиснеш на определено място прозореца и се отваря. Затова аз бих си сложила решетки  ooooh!.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 045
Благодаря на всички за отговорите  bouquet  Само че четох в други теми как крадците извиват с лост решетката и се вмъкват, така че и това не е 100%сигурна гаранция... А тези ролетни щори, когато са спуснати... ефектът не е ли като от затворен прозорец, от гледна точка на проветрение, да кажем? /Аз пак си дълбая моя въпрос със защитата от нощни посещения... Laughing/
murzel, сега виждам, че си писала не за ролетни щори, а за решетка на този принцип. Стана ми интересно, дали има някъде снимки на такова нещо, и откъде са си поръчали твоите познати?

# 14
  • Мнения: 660
Аз мисля, че нещата седят така - ако крадците са решени да влязат ще го направят, въпреки решетки, СОТ, кучета и каквото и да е. Според мен идеята е просто да ги затрудним максимално или ако са някои, които просто са решили ей така да се пробват да се спрат. С предварителна подготовка крадецът влиза, както знаете и в трезор.

А кучето е най-малкият проблем на крадеца. Понеже и ние имаме куче и мен най-много ме е страх за него, ако влязат докато ни няма да не му направят нещо, а не за вещите!

Аз ще сложа решетки, СОТ и това е максимума - всичко, което зависи от мен.

Общи условия

Активация на акаунт