Ламинат или лакиран паркет?

  • 4 434
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 587
Моля споделете мненията си . В ремонт съм и  трябва бързо да решавам ooooh!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Ако можеш да си позволиш масивен, няма място за колебания според мен Peace Много по-добър е от ламинирания, създава повече уют, по-топъл е и най-важното с много по-дълъг живот.

# 2
  • Мнения: 46 434
Естествен паркет.

# 3
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Ако можеш да си позволиш цената на естествения паркет, няма какво да се чудиш, по-дълго ще ти служи,а и е също толкова красив.Създава уют и топлина, но е доста скъп, особенно качествения.
Аз съм с дъб- качество лукс, лакиран 3 пъти с гланцов лак, не с мат, и просто изглежда страхотно. Всичките ми познати в първия момемнт  си помислиха, че е ламинат- защото не изглежда като естествения, почти няма чепове  и гланцовия лак просто му предава нещо невероятно.
Грешно е разбирането, че не трябва да се лакира паркета, напротив- почиствам го спокойно със стирка и блести. Също ти препоръчвам да го лакирате с гланцов лак, разликата е огромна, като визия, с матирания.

# 4
  • Мнения: 22 343
Винаги за предпочитане е масивният паркет пред ламината.
Ако вече имаш паркет просто го изцикли и лакирай, има един куп фирми, които се занимават с това.

# 5
  • Мнения: 1 120
Винаги за предпочитане е масивният паркет пред ламината.
Ако вече имаш паркет просто го изцикли и лакирай, има един куп фирми, които се занимават с това.

Подкрепям Peace

# 6
  • Мнения: 4 406
Паркет, ако можете да си позволите качествен!

# 7
  • Мнения: 146
Ама колкото и да е качествен паркета няма гаранция, че няма да се завъдят дървеници. През нощта скърцат ужасно.  ooooh! Ако някой е имал такъв проблем как го е решил? Sad

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Ами сподели какво ремонтираш. Аз лично не бих сложила естествен паркет, та било и трислоен, в чисто ново жилище, с прясно направена замазка. Има риск да се повреди, а 2000 лева на вятъра нямам Confused Ако жилището ти е сухо - естествен, разбира се Peace

# 9
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Естествен паркет!

Ламинатът държи ужасно студено, като теракот е. Естественият паркет скърца, ако не е залепен, няма нищо обще с дървениците. Проблемът със скърцането се решава с пренареждане и залепване а частите една за друга - не мърда вече бетон е...

# 10
Това което аз съм чувала е че паркета се продава неизсъхнал и след време се отварят фуги. Трябва да съхне 3-4 години преди поставяне. Освен ако не е някой вносен и много качествен предполагам.
Така че съм за ламината, или качествен вносен паркет.

# 11
  • София
  • Мнения: 430
Ние сложихме естествен паркет - дъб, но това преди седмица, тъй че нямам наблюдения какво ще стане след година. За съхненето - специално проверяваха тия месеци с един уред дали е подходяща влагата, защото сме именно ново строителство. Сложиха за подсигуряване една подложка - osb, която била допълнителна изолация. Дано нямаме проблеми след време, защото сложихме в целия апартамент, освен в коридора..А мъжа ми не искаше да чуе за ламинат, тропал, изглеждал изкуствено и т.н. В крайна сметка ако имаш възможност, няма какво да се чудиш  Peace

# 12
  • Мнения: 3 453
Това което аз съм чувала е че паркета се продава неизсъхнал и след време се отварят фуги. Трябва да съхне 3-4 години преди поставяне. Освен ако не е някой вносен и много качествен предполагам.
Така че съм за ламината, или качествен вносен паркет.

И аз имам такава информация Peace

# 13
  • Мнения: 146
Естествен паркет!

Ламинатът държи ужасно студено, като теракот е. Естественият паркет скърца, ако не е залепен, няма нищо обще с дървениците. Проблемът със скърцането се решава с пренареждане и залепване а частите една за друга - не мърда вече бетон е...

Мъ аз мога да отлича обикновено проскърцване от равномерно стържене на гадинки... Пък и как иначе да си обясня малките дупчици тук таме.. Дървеници са със сигурност. Само да поясня, че не става въпрос за вкъщи. У нас сме с ламиниран точно поради този страх. Човекът с дървениците беше принуден да го махне. То не се издържаше.. и сложи ламинат.
Иначе е по-хубаво естествен ама..
Пък на мен не ми е студено от ламинирания. Може да е заради килимчето.

# 14
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
За дървеници за пръв път чувам и съм озадачена newsm78
Фуги се отварят след години, евентуално от заметресения или ако не е бил добре изсъхнал.
Хубаво е мазилката да е добре изсъхнала, проверява се определен апарат за влажност, иначе ще ти се надуе паркета, ако стройтелството е съвсем ново - току що издаден блок, то ако решиш да поставиш естествен паркет, те съветвам да изчакаш 1- 2 години, да изсъхне добре.
Естествения паркет служи дълго време и се ремонтира - изцикля, отново фугира и лакира - става като нов, докато:
Кво правиш с изтъркания и одраскан ламинат? Грозно е - имам приятелка, като и монтираха кухнята и го одраха и то много гадно и сега си стои така и се набива на очи.

Общи условия

Активация на акаунт