100% Кардио

  • 8 862
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Само за спортуващи дами!Kардио тренировка smile3508
Тя подобрява работата на сърцето, влияе на кръвообращението, тонизира и намалява стреса. Но най-вече – ускорява процеса по изгаряне на мазнини.


Велоергометърът е сред най-популярните кардио уреди и имитира каране на колело.  newsm39

Най-големият му плюс е, че не оказва натиск върху ставите. Натоварва долната част на тялото – бедрата и дупето, които са сред проблемните зони за жените.


Важна е позицията върху него, за да няма неприятни усещания в гърба, кръста или раменете. Седалката трябва да е максимално удобна, да не предизвиква напрежение или притискане. Височината й е индивидуална, важно е да разгъвате оптимално крака.


Друг често срещан уред в залите е крос-тренажорът. Той също щади ставите, но е доста по-ефективен. Движението е свързано не само с долните крайници (бедра, прасци, а и дупе), но засяга и горните – участват ръцете и раменете.


Имитира ски-бягане, който е сред най-интензивните спортове и при него се изразходва голямо количество енергия.


Кардио тренировката не трябва да се бърка със загрявка и винаги е след тази с тежестите, ако ги правите в един и същ ден (което не е задължително). Ето една примерна комбинирана програма, подходяща за този случай:


- 10 минути велоергометър – минимална степен на натоварване при средна скорост около 25 км/ч; така ще подготвите долните крайници за по-интензивно натоварване;

- 5 минути крос-тренажор – започнете без съпротивление при скорост не по-ниска от 50 км/ч; ако сте начинаещи, поддържайте темпото още само 5 минути и увеличавайте с толкова веднъж на всеки 4-5 тренировки, докато стигнете до 30 минути;  smile3502

- 30 минути крос-тренажор – ако сте напреднали с времето, редувайте интензитета на движение: 1 минута максимална скорост (спринт), 4 минути по-ниска, за да си починете и така докато стигнете продължителност от 30 минути; друг вариант е да увеличите степента на съпротивление за сметка на скоростта, започнете с най-ниската и постепенно я повишавайте;


-40 минути велоергометър – за напреднали; увеличете скоростта до минимум 30 км/ч за финал;
Тази програма е подходяща и ако правите кардио тренировка в отделен ден. 3-5 пъти седмично са достатъчни, за да постигнете и поддържате видими резултати.


Храненето е много важно – стремете се към отрицателен калориен баланс, ако искате да отслабвате. А също и тренировките с тежести – нали не искате да топите мазнини, а под тях да няма мускули?
 smile3511 newsm10

Велоергонометър   newsm39 newsm39 newsm39
За начало ще кажа ,че трябва да сте осведомени какво е максималното ниво на съпротивление на вашето колело,тъй като ще работим с различни стойности на това число по време на тренировка
1 ден
-5 мин загряване 10%-20% съпротивление(сп)
-10 мин -50%сп
-10 мин-75% сп
-5 мин изстиване-10-20%

2 ден
-5 мин загряване-10-20% сп
-10 мин-50%сп
-10 мин-100% сп
-5 мин изстиване -10-20% сп

3 ден
-5 мин загряване-10-20% сп
-15 мин-50% сп
-10мин-100% сп
-5 мин изстиване-10-20% сп

4ден
-5 мин загряване-10-20% сп
-10 мин-75% сп
-15 мин-100% сп
-5 мин изстиване -10-20%

5 ден
-5 мин загряване-10 -20% сп
-15 мин- 50% сп
-15 мин-100% сп
-5 мин изстиване-10-20% сп

6 ден
-5 мин загряване -10-20% сп
-20 мин-75% сп
-20 мин-100% сп
- 5 мин изстиване -10-20% сп

7 ден
-почивка

Съпротивлението е строго индивидуално за всеки.Работете с инструктор.
Успех!  newsm10 newsm10 newsm10  
 
Пътека running running running
   
1 ден
-5 мин загряване-4-4.8км/ч
-15мин ходене-5.6-6.4км/ч
-10 мин бавно бягане-7.3-8.8км/ч
-5 мин изстиване-4-4.8км/ч

2 ден
-5 мин загряване-4-4.8км/ч
-15 мин ходене-5.6-6.5км/ч
-10 мин бавно бягане-7.2-8.8км/ч
-5 мин изстиване -4-4.8км/ч

3 ден
-5 мин загряване-4-4.8км/ч
-15 мин ходене-5.6-6.5км/ч
-10мин бавно бягане-7.3-8.8км/ч
-5 мин изстиване-4-4.8км/ч

4ден
-5 мин загряване-4-4.8км/ч
-15 мин бавно бягане-5.6-6.5км/ч
-20 мин тичане-9.6-12.5 км/ч
-5 мин изстиване-4-4.8км/ч

5 ден
-5 мин загряване-4-4.8 км/ч
-35 мин тичане-9.6-12.5км/ч
-5 мин изстиване-4-4.8км/ч

6 ден
-5 мин загряване -4-4.8км/ч
-45мин тичане-9.6-12.5км/ч
- 5 мин изстиване -4-4.8км/ч

7 ден
-почивка
Ако ви е трудно да издържите тичането,може да го прекъсвате с по 2 мин ходене.
Работете с инструктор.Дишайте дълбоко и бавно.
Успех!   newsm10 newsm10 newsm10

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 15:05 от Поци

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 520
Поци, кажи ми, че се шегуваш за скоростите..или, че си сбъркал  Crazy
нещо не ми се връзват и с най-доброто ми темпо, да не говорим, че са близо до рекорда за 100 метра глатко бягане  Grinning

и дай, моля, също примерна схема за пътечката - през какъв интервал бягане и ходене, за скорост и не ща да те питам, аз на повече от 8,5 км. изхвърчам  Joy

# 2
  • Мнения: 6 461
Поци ...сега направи тема за  плосък корем... Grinning

# 3
  • Мнения: 633
Ако може да дадеш подобна примерна програма за кардио с велоергометър и пътека. В удобния до вкъщи фитнес кростренажора е много стар и не става.  Praynig   bouquet

# 4
  • Мнения: 6 958
Бравос Поци smile3501

Само кардио момичета и няма да сбъркате  newsm51 И най вече аз подкрепям кростренажора  newsm10

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Поци, отдавна чета твоите мнения, виждам, че си експерт по фитнеса и искам да те попитам следното: В къщи имаме една бягаща пътека, но не е електрическа като във фитнес-клубовете, а механична. Натоварването на нея е много голямо, а калориите, които отчита са според мен малко или по-точно не отговарят на натоварването. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за този тип пътеки?

# 6
  • Мнения: 1 339
Оле... Аз май нещо пак не съм доразбрала  newsm78
Значи кростренажора се кара след гиричките ?  Thinking

Аз първо правя кростренажор и след това правя упражнения с гирички... Май съм в грешната посока  newsm78  ooooh!

Поци просветли ме, моля те  Praynig

# 7
  • Мнения: 4 678
  bouquet

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 14:51 от Поци

# 8
  • Мнения: 4 678
Оле... Аз май нещо пак не съм доразбрала  newsm78
Значи кростренажора се кара след гиричките ?  Thinking

Аз първо правя кростренажор и след това правя упражнения с гирички... Май съм в грешната посока  newsm78  ooooh!

Поци просветли ме, моля те  Praynig

AКО искаш да отслабнеш ,първо силовата ,после кардио  bouquet

# 9
  • Мнения: 4 678
Поци, отдавна чета твоите мнения, виждам, че си експерт по фитнеса и искам да те попитам следното: В къщи имаме една бягаща пътека, но не е електрическа като във фитнес-клубовете, а механична. Натоварването на нея е много голямо, а калориите, които отчита са според мен малко или по-точно не отговарят на натоварването. Можеш ли да ми кажеш нещо повече за този тип пътеки?

Кардио уредите НЕ отчитат вярно калориите.Те не са екстрасенси нито вълшебници,че да знаят кой се е качил на тях и какъв метаболизам има  bouquet

# 10
  • Мнения: 1 339
Оле... Аз май нещо пак не съм доразбрала  newsm78
Значи кростренажора се кара след гиричките ?  Thinking

Аз първо правя кростренажор и след това правя упражнения с гирички... Май съм в грешната посока  newsm78  ooooh!

Поци просветли ме, моля те  Praynig

AКО искаш да отслабнеш ,първо силовата ,после кардио  bouquet

Слушам и изпълнявам  Hug
И се чудя що не отслабвам....  Всеки ден тренирам, а никакви резултати  Blush
Сега да видим какво ще стане  Simple Smile
А някъде да имаш под ръка сайтче с упражнения с гирички  Sunglasses Ама да е с картинки  Praynig Че от много обяснения накрая нищо не разбирам  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 4 678
Абе ти защо тренираш само с гири,използвай всички уреди и машини във фитнеса newsm12

# 12
  • Мнения: 1 339
Абе ти защо тренираш само с гири,използвай всички уреди и машини във фитнеса newsm12

 Ама аз вкъщи тренирам  Blush  И само туй имам, затова само за това питам  Wink
Иначе ако бях във фитнеса щях с инструктур да работя  Peace
За момента нямам възможност да пръскам пари във фитнесите и се възползвам от това, че си имам кростренажор.

# 13
# 14
  • Мнения: 4 678
  bouquet

Последна редакция: вт, 19 юни 2007, 14:52 от Поци

Общи условия

Активация на акаунт