А експерименти правите ли?

  • 17 901
  • 40
  •   1
Отговори
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Напоследък мойто гардже много се е запалило по разни "научни експерименти". Най-елементарното е да смесваме различни цветове в прозрачни съдове с вода. Правили сме вулкан, телефон от кутии, разни опити с яйца, с флумастри, с фенерче.... Още има, ама нещо не мога да се сетя в момента...
Скоро купихме ето тази книжка: . Стоил много се забавлява, има описание на опита и обяснение защо се случва конкретното явление.
А вчера открих тази тема от един руски мамински форум: http://forum.sibmama.ru/viewtopic.php?t=16149
А вие? Правите ли такива експерименти?
По9късно ще опиша някои от нашите, ако желаете! Това е чудесно занимание за вкъщи или на терасата, когато е много горещо и не смеем да се подадем навън  Peace

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Аз подарих тази книга на децата на съседите ни и те полудяха по нея. Препоръчвам я на всички, страхотно е направена, с указания и снимки. Хем интересно, хем научават много нови неща .Един добър подарък за всяко дете.

# 2
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имах ученик, който много се увличаше от такива домашни експерименти.
Беше си оборудвал таванската стая с какви ли не неща.
Беше добър ученик, тих, скромен, много умен.
Правел е какви ли не опити, последният за съжаление фатален.
Не знаем какво е направил, но родителите му го намерили задушен в тази стая.
Така че внимавайте с какво занимавате децата си, да не стане нещо, за което да съжалявате.
Започва се с безобидни неща, докато любопитството на детето расте и му се иска да опитва нещо ново и по-голямо.
По тази причина не съм занимавала детето си с такива неща.

# 3
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Лиляна, ти направо ме стресна! Много съжалявам за момчето...
Но предполагам, че дори и да не го занимавам аз, детето ще намери начин да задоволи любопитството си... Затова предпочитам и аз да участвам в "експериментите" му и да следя за безопасността му. както и постоянно да обяснявам защо и с какво трябва да се внимава. Ако не сега, ще година-две, като започне да чете сам, непременно ще попадне на някоя книжка и може изобщо да не ме включи в "опитите си", което вече ще е обезпокоително. Щом има интерес, не смятам да го ограничавам!

# 4
  • Мнения: 500
Имах ученик, който много се увличаше от такива домашни експерименти.
Беше си оборудвал таванската стая с какви ли не неща.
Беше добър ученик, тих, скромен, много умен.
Правел е какви ли не опити, последният за съжаление фатален.
Не знаем какво е направил, но родителите му го намерили задушен в тази стая.
Така че внимавайте с какво занимавате децата си, да не стане нещо, за което да съжалявате.
Започва се с безобидни неща, докато любопитството на детето расте и му се иска да опитва нещо ново и по-голямо.
По тази причина не съм занимавала детето си с такива неща.
И аз съм на това мнение!Няма лошо да са любознателни децата,но всичко трябва да е с мярка и под контрол!

# 5
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз затова дадох примера, не за да ви стряскам, а да подхождате много внимателно към такива експерименти. И задължително да е вашето присъствие, както и много обяснения за безопасна работа.

# 6
  • Мнения: 2 567
Моята обича да правим експерименти. Сама до сега не е правила. Правили сме заедно опитите по Човекът и природата и и бяха доста интересни.
Купихме и комплект микроскоп и разни неща към него и в началото голям мерак имаше да разглежда всичко под него  Simple Smile
Химически опити до сега не е правила, но с този и интерес и това ще стане.

В Хиполенд видях, че продават разни кутии за опити. В едната мисля, че можеше цунами да се пресъздаде, друга беше свързана нещо с човешкото тяло. Мисля да и взема от тях пък дано и е интересно.

# 7
  • Мнения: 3 740
Ето тази книга се каня да подаря на Камен, като си получи бележника. Мисля, че ще му хареса.

# 8
  • Мнения: 2 567
Ето тази книга се каня да подаря на Камен, като си получи бележника. Мисля, че ще му хареса.

Смятам, че и моята щерка би я заинтересувало. Тя и сега обича да си взима от библиотеката книги за различни природни явления, а пък ако може и да прави експерименти още по би и харесало.
Мерси за идеята   bouquet

# 9
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
 И от мен благодарности за тази книга, не я бях виждала!

Ще погледна и в Хиполенд за комплектите.

# 10
  • Мнения: 293
поощрявам децата да експериментират, но много говоря за безопастността. не са стигали чак до химични опити ,но никога не е късно, нали. а иначе книжките са супер.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 552
Момчета за сега са смесвали само сок с кола и си го отнесоха,защото го разляха.За други неща са предупредени ,че са отровни.Не смятам да купувам подобни книги,ще стане страшно/ще оплескат навсякъде/. Те не са за оставяне, редовно заформят нещо.

# 12
  • Мнения: 5 877
Супер тема, харесва ми - досега не сме правили нищо по-различно от смесването на цветовете.
Ще разгледам и ще взема пример.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Вижте какво се получава, ако смесите Ментос(бонбонки) с кола, само внимавайте, ако решите да го правите вкъщи! Wink

# 14
  • Мнения: 2 567

Оооо, това е един от експериментите, който баща и и е обещал да направят. Само че съм им казала по далече от вкъщи, че иначе ще има бой  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт