кога включвате бойлера си вкъщи?

  • 16 332
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 591
еми това е чуденката ми! вие сте на ход  Blush

ние преди го включвахме само на нощна, но сега сме го оставили денонощно - при родителите ми от години е така и не плащат повече ток, дори баща ми твърди, че този вариант е по-икономичен  Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 6 956
Нон стоп е включен,изключваме го само ако спрат водата  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 780
Включен е постоянно . Като се изключи и изстине водата , трябва отново да загрява и така се хаби повече ток , отколкото като е включен  и си загрява само до определената температура и си изключва сам .

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
И аз знам,че когато работи денонощно не изразходва повече ток.Обаче с мъжа ми си падаме малко параноици и ни е страх да не стане нещо  Confused и затова всяка вечер и при нужда.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 161
Когато съм във Варна  -  Не го изключвам, а в София сме на ТЕЦ  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 728
И аз знам,че когато работи денонощно не изразходва повече ток.Обаче с мъжа ми си падаме малко параноици и ни е страх да не стане нещо  Confused и затова всяка вечер и при нужда.

И ние сме същите.

# 6
  • Враца
  • Мнения: 5 201
Вечер и през деня ако се наложи, страх ме е да го оставя без надзор.
Преди 2 месеца във Враца един бойлер така гръмна, че нямаше стени, та съвсем вече ме е  страх.
Като гледам сметките не ни се отразява много, а сравнение със сметките за топла вода от ТЕЦ направо си е икономично Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 951
Не го спираме. В началото се опитавахме да го пускаме само нощем, но след като останахме няколко пъти без топла вода се отказахме  Grinning

# 8
  • София/Перник
  • Мнения: 983
Нон-стоп е включен бойлера ни, така реализира определено икономия, пък и топла вода има почти непрекъснато. Peace
Друг е въпроса, дали ми стига топлата вода при къпане  Mr. Green, но се свиква.

# 9
  • Мнения: 2 591
ох и мен много ме е страх с тези бойлери  Confused, ама  Blush... уж анодна защита има и не знам си там какви глупости още  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 7 430
Денонощно е включен Peace

# 11
  • Мнения: 223
когато се наложи..загрява много бързо,но през почивните дни е нон стоп

# 12
  • Мнения: 271
Не го изключваме.

# 13
  • Мнения: 1 299
Вклювам само през ноща, а в неделя и през деня. Правя го общо взето от екологична гледна точка, а и през деня не съм у дома, че да ми трябва топла вода. Къпя се вече и сутрин така че за тогава топла вода си имам. За миене не нещо имам малко бойлерче в кухнята на мивката, много е удобно Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 4 966
Не го изключваме.

# 15
  • Мнения: 2 220
Включваме го на нощна.  Peace

# 16
  • Мнения: 689
От скоро работи денонощно. Не съм забелязала сега да харчим повече ток от преди.

# 17
  • Мнения: 11 003
Винаги е бил включен денонощно.

# 18
  • Мнения: 255
Денонощно е включен.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всяка вечер го включваме и към следобед още веднъж за час два.

# 20
  • Мнения: 248
През седмицата само нощем, а събота и неделя постоянно.

# 21
  • Мнения: 125
Всяка нощ е включен, и през деня като видя, че свършва водата пак го включвам. Страх ме е да е постоянно включен, защото такива инциденти стават с тези бойлери.

# 22
  • Мнения: 1 187
Не го изключваме, освен като няма да ни има за ден-два...  Grinning

# 23
  • Мнения: 595
Нон стоп работи.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Непрекъснато работи.
Преди време пробвахме само на нощната тарифа, но все свършва водата, особенно зимата.

# 25
  • Мнения: 22 860
Не го изключваме.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 25 236
ох и мен много ме е страх с тези бойлери  Confused, ама  Blush... уж анодна защита има и не знам си там какви глупости още  Rolling Eyes

Анодната защита няма нищо общо с безопасността Wink  Бойлерите с емайлирани водосъдържатели имат анодна защита, т.е. ако някъде има пукнатина или драскотина по емайла, този анод наслоява върху нея метал, така че да не избие ръжда Peace

# 27
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
На газов бойлер сме. От тогава забравих какво е да нямаш топла вода или да забравиш да включиш бойлера, или да ти свърши топлата вода , когато си се насапунисал. Mr. Green

# 28
  • Мнения: 219
Непрекъснато е включен.

# 29
  • Мнения: 2 910
Бойлера е постоянно включен, изключва се само, ако спре водата.

# 30
  • София
  • Мнения: 1 423
на ТЕЦ сме  Peace

# 31
  • София
  • Мнения: 289
Гласувах за първа опция. Непрекъснато е включен.

# 32
  • Мнения: 131
Включвам бойлера на нощна енергия,когато се налага и през деня.

# 33
  • Мнения: 2 567
Изключваме го само ако ще ни няма за повече от два дена или когато спрат водата(ако се сетя).

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Постоянно е включен.
Така имаме топла вода по всяко време.

# 35
  • Мнения: 500
По принцип-на нощна,но сега лятото е по цял ден,защото се къпем поне по 2 пъти на ден,а и сме доста хора из дома!

# 36
  • Мнения: 2 591
ох и мен много ме е страх с тези бойлери  Confused, ама  Blush... уж анодна защита има и не знам си там какви глупости още  Rolling Eyes

Анодната защита няма нищо общо с безопасността Wink  Бойлерите с емайлирани водосъдържатели имат анодна защита, т.е. ако някъде има пукнатина или драскотина по емайла, този анод наслоява върху нея метал, така че да не избие ръжда Peace

нямах представа! мерси за инфото   bouquet

# 37
  • Мнения: 1 715
Нон стоп е включен,изключваме го само ако спрат водата  Rolling Eyes
  Peace

# 38
  • Мнения: 338
Почти винаги

# 39
  • Мнения: 6 958
Постоянно е включен или редуваме както дойде  Rolling Eyes

# 40
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Денонощно е включен, с изключение когато няма ток или вода.
Мъжа ми е ел.инжинер и ми обясни , че така водата почти не изтива или бойлера нагрява вода по-рядко и за по-кратко. Ако го пускам само нощем, през деня водата изтива и бойлера започва да нагрява на ново, а това е по-скъпият вариянт.

# 41
  • Мнения: 655
Обикновено на нощна,но често го включваме и през деня.

# 42
  • Мнения: 3 323
Включен е денонощно! Опитах с някакъв режим, но като забравя да го включа и става.... Twisted Evil Междувпрочем, съществена промяна на сметките няма.

# 43
  • Мнения: 386
Не го изключваме никога.Само ако спре водата и то ако сме вкъщи.

# 44
  • Мнения: 1 181
постоянно е включен. Мъжа ми твърди, че било по-икономично така. Незнам дали е вярно, но със сигурност не е по-скъпо, от колкото ако работи само нощем да речем  Peace

# 45
  • Мнения: 1 612
Отговорих с 1.
Почти непрекъснато работи.
Много рядко се случва да го изключвам.

# 46
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Само през ноща - 120 л. е и се използва само за къпане.

# 47
  • Мнения: 732
Включен е постоянно  Grinning

# 48
  • Мнения: 1 546
Работи постоянно.ПОнякога се сещаме да го спрем през деня, но рядко се случва.

# 49
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Свекърва ми го включва само нощем, а аз предпочитам винаги когато ми трябва вода да има (особено лятото пък и малкия го къпя всеки ден), съответно предпочитам да не го спирам. Но при първа възможност ще си купим проточен бойлер.
Една продавачка ми каза, че си направила сметка и установила, че и излиза по евтино като работи денонощно, от колкото да го ползва само на нощна тарифа.

# 50
  • под тепетата
  • Мнения: 9 287
Как да гласувам, като сме с проточен бойлер  newsm78
 Супер доволна съм, никой не се занимава с включване и изключване, по всяко време и за цяла армия има топла вода!
Tinka 79, бойлерът не работи денонощно, а само в периода, в който ползваш топла вода.Ако се къпеш по-бързо,плащаш по-малко ( при мен такъв вариант няма, ще си прекарвам телефон и в банята  Wink )

# 51
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Как да гласувам, като сме с проточен бойлер  newsm78
 Супер доволна съм, никой не се занимава с включване и изключване, по всяко време и за цяла армия има топла вода!

Съжалявам за спама предварително. Embarassed
Каква марка си взехте и доволна ли си от нея? А колко пари го взе?

# 52
  • под тепетата
  • Мнения: 9 287
Преди 4 години, досега сме сменили един нагревател към 20 лв.Иначе целият бойлер беше май към 100-на лева, с размер на лист А 4 и дебелина към13 см, Релакс пише на кутията.

# 53
  • под тепетата
  • Мнения: 9 287
Единствен недостатък е, че при нас е малко слаба водата и сега ми идва доста гореща, та го включвам на 1 -ва степен. Ел.мрежата трябва да ти е добра, защото е 6 киловата. Има и комбинирани за баня и кухня,т.е. със слушалка (тя стои в банята) и чучурка (боже,как се изразих  Sick) за кухнята.(ако са с обща стена обаче).
Е, наистина стана яко оспамване  Embarassed

# 54
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Единствен недостатък е, че при нас е малко слаба водата. Ел.мрежата трябва да ти е добра, защото е 6 киловата.

И при нас налягането е слабо та се чудя дали няма да има проблем? newsm78 Колко киловата ти е бойлера и достатъчен ли е за да осигури една нормално 20-30мин. къпане.  Twisted Evil А може ли да осигури нужният дебит за 2 консуматора едновременно (примерно: къпане и миене на чинии).
6киловата не е ли малък и изисква ли 3фазен ток?

# 55
  • Хасково
  • Мнения: 726
Включваме го на нощна.  Peace
и ние. а в кухнята има друг, който работи непрекъснато.

# 56
  • Benelux / Varna
  • Мнения: 1 524
Включен е постоянно . Като се изключи и изстине водата , трябва отново да загрява и така се хаби повече ток , отколкото като е включен  и си загрява само до определената температура и си изключва сам .

Напълно съм съгласна. Ние не го вкючваме, ние просто вобще не го изключваме.

# 57
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Включен е постоянно . Като се изключи и изстине водата , трябва отново да загрява и така се хаби повече ток , отколкото като е включен  и си загрява само до определената температура и си изключва сам .

Напълно съм съгласна. Ние не го вкючваме, ние просто вобще не го изключваме.

И ние това се опитахме да набием в главата на свекървата ама тя не, отива и ни спира бойлера.  Close

# 58
  • Русе
  • Мнения: 511
Не го излкючваме.

# 59
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Tinka 79, бойлерът не работи денонощно, а само в периода, в който ползваш топла вода.Ако се къпеш по-бързо,плащаш по-малко ( при мен такъв вариант няма, ще си прекарвам телефон и в банята  Wink )

Да знам това му е хубавото. Аз говорих за обикновения бойлер, че излиза по евтино, ако не се спира.   Peace

# 60
  • София
  • Мнения: 2 132
Не е включен постоянно.Веднъж прегря и от тогава ни е страх .

# 61
  • Мнения: 2 386
На ТЕЦ сме.
Нашите , обаче, го пускат само нощем.

# 62
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Гласувах с първа опция - у нас бойлерът не се изключва, освен когато пътуваме за няколко дни, разбира се.
Просто не мога да си представя да нямам топла вода постоянно, а и в тези жеги се къпем през час-два.

# 63
  • Мнения: 798
Денонощно е включен.
И ние така.

# 64
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
1

# 65
  • Мнения: 1 120
Всяка вечер на нощна , през деня ако се наложи.
Страхувам се да го оставя включен, когато ни няма в къщи.

# 66
  • Мнения: 4 406
обикновено нощем. ако трябва повече топла вода- и вечер, като се върна от работа

# 67
# 68
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Включваме го вечер. Страх ме е да го оставям без надзор през деня, докато няма никого вкъщи  Rolling Eyes
От друга страна си казвам, че ако ще гърми, по- добре е нас като ни няма  Crazy

# 69
  • Мнения: 2 266
Включваме го само през нощта.

# 70
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Включен е постоянно !

# 71
  • София
  • Мнения: 3 679
Непрекъснато е включен.

# 72
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
С газов бойлер сме. Т.е. включва се като пуснеш водата. Mr. Green

# 73
  • Мнения: 302
Стои си непрекъснато включен.

# 74
  • Мнения: 3 334
предимно като се приберем от работа го включваме и така до сутринта.

# 75
  • Мнения: 2 609
Предимно вечер, а в събота и неделя и през деня.

# 76
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Всяка нощ, а през деня за кратко (около 16-17ч). Но не си мислете, че някой от нас  включва  и изключва бойлера - едно устройство, включено в контакта преди бойлера се "занимава" с това. Не знам как се казва (таймер, програматор  newsm78). Много съм доволна и винаги има топла вода и сметките не са високи.

# 77
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
обикновено нощем. ако трябва повече топла вода- и вечер, като се върна от работа
И ние така

# 78
  • Варна
  • Мнения: 737
Винаги е включен денонощно.

# 79
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на ТЕЦ сме

# 80
  • Мнения: 534
Включен е постоянно  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 368
Само вечер и понеже е нов сега лятото е нагласен да се включи само за един час и се стопля - после цял ден си има топла вода.

# 82
  • Мнения: 1 554
постоянно е вклю4ен  Peace

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
И нашият вече го оставяме денонощно да върви и  ще сравняваме сметките преди и сега.

# 84
  • Мнения: 617
Не го изключваме.  Peace

# 85
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не се изключва.

# 86
  • Мнения: 647
На ТЕЦ сме  Wink

# 87
  • Мнения: 7 201
Само през нощта.Откак релето не изключи и замалко да гръмне ме е страх постоянно да е включен! Naughty

# 88
  • Мнения: 658
Стои се включен - като загрее до необходимите градуса си изключва сам, какъв е смисъла да изключвам

# 89
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Само когато няма слънце !
 Mr. Green

# 90
  • София
  • Мнения: 375
И нашит не спира да работи, немога да си представя да се прибера и да нямям топла вода Naughty
сметкита за ток са си все такива така че.... невиждам смисъл да си причинявам  неудобство Mr. Green

# 91
  • Мнения: 3 089
и аз тъй кат' другите  Mr. Green

# 92
  • София
  • Мнения: 1 244
Постоянно е включен. Правила съм си експеримент да работи само нощем и когато ни трябва - сметката за ток не се променя, а си спестявам много неудобства, като това да се сещам всеки път 1 час преди да реша да се изкъпя.... и ако не се сетя, да се къпя с хладка или студена вода  Sick

# 93
  • Мнения: 3 360
Напоследък денонощно работи-ще видим как ще са сметките Wink

# 94
  • Мнения: 544
Бойлера си включваме когато ни трябва, т.е. през ден.За 30 мин водата се стопля и на следващия ден също има топла вовя.Да поясня, че сме двама и може би затова не виждам за необходимо да работи цял ден Peace

# 95
  • Мнения: 4 770
         Ами нон-стоп е включен, освен когато няма вода, но идея си нямах, че  така е по-икономично...  Shocked Shocked Shocked

# 96
  • Мнения: 2 936
непрекъснато е включен  Peace

# 97
  • Мнения: 952
Включен е постоянно, определено смятам че така е по икономично.

# 98
  • Мнения: 5 539
Не го изключваме, но наскоро една приятелка ме стресна, като ми каза, че трябвало да го изключваме, докато се къпем, защото можело да гръмне или да стен късо съединение и да пострадаме Shocked Shocked
Има ли нещо вярно? Трябва ли да се изключва, докато се ползва водата от него? Смътно си спомням, че пишеше нещо такова и в упътването, но може и да греша...

# 99
  • Мнения: 455
Включваме го тогава когато ни е необходими - или това прави по час на ден. Той е бързо нагряващ и за около десет минути има достатъчно вода да човек да се изкъпе.

# 100
  • Мнения: 4 770
Не го изключваме, но наскоро една приятелка ме стресна, като ми каза, че трябвало да го изключваме, докато се къпем, защото можело да гръмне или да стен късо съединение и да пострадаме Shocked Shocked
Има ли нещо вярно? Трябва ли да се изключва, докато се ползва водата от него? Смътно си спомням, че пишеше нещо такова и в упътването, но може и да греша...
   Аз винаги го ползвам включен и досега не съм имала проблеми... Имам една позната обаче, която винаги като се къпе, при изключен бойлер - за включен и дума да не става, оставя някой пред вратата на банята - да не би случайно да гръмне...     hahaha hahaha   Joy Joy Joy

# 101
  • Мнения: 5 539
Че защо - да има и други жертви, освен нея ли Shocked  Mr. Green

# 102
  • Мнения: 4 770
  ами незнам, едва ли някой може да и помогне...  Confused

# 103
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
всяка вечер,но понякога го включвам допълнително и през деня.Но не и постоянно. Naughty

# 104
  • София
  • Мнения: 981
Непрекъснато е включен.

# 105
  • Мнения: 2 677
Непрекъснато е включен. Не сме на ТЕЦ и това е единственият ни източник на топла вода.

# 106
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Изключваме го САМО като отиваме на почивка или илизаме от София за повече от 2 дни.

# 107
  • Мнения: 472
Откакто видях взривен цял етаж от блок, в следствие на гръмнал бойлер(пет годишен при това) станах много предпазлива.Вече избягвам да го пускам вечер.

# 108
  • Мнения: 728
Не го изключваме, но наскоро една приятелка ме стресна, като ми каза, че трябвало да го изключваме, докато се къпем, защото можело да гръмне или да стен късо съединение и да пострадаме Shocked Shocked
Има ли нещо вярно? Трябва ли да се изключва, докато се ползва водата от него? Смътно си спомням, че пишеше нещо такова и в упътването, но може и да греша...

Аз винаги се къпя на изключен бойлер. Незнам дали може да гръмне, ако е включен, но и не искам от опит да научавам  Stop
И аз съм виждала последиците от гръмнал бойлер - ужасно е!

# 109
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
преди много години и нашият бойлер беше непрекъснато включен, но след един 1 април когато гръмна бойлера на съседите, на никой не му минава мисълта за пуснат нон-стоп ...
Голям майтап падна после, защото родителите ни бяха на село и ние в същия ден като отидохме там въобще не ни повярваха .....

# 110
Когато ми трябва тогава го включвам.
Иначе преди това постоянно беше включен,за това и сметката беше голяма newsm78

# 111
  • Мнения: 237
Непрекъснато е включен , изключваме го само ако сме на почивка.

# 112
  • София
  • Мнения: 11 703
И при нас е вингаи включен бойлера.Рядко се случва да го изключим.

# 113
  • Мнения: 731
Не го изключвам

# 114
  • Мнения: 1 233
Откакто видях взривен цял етаж от блок, в следствие на гръмнал бойлер(пет годишен при това) станах много предпазлива.Вече избягвам да го пускам вечер.
Нещо подобно видях и аз. От тогава го включвам само само съм си вкъщи, будна, и го изключвам като се стопли водата. Когато се къпем винаги е изключен.

Общи условия

Активация на акаунт