Как се маха мъх от нов вълнен килим?

  • 2 797
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 605
Новият ни килим непрекъснато пуска мъхчета, което ме вбесява! Имам чуство, че през 3 минути ги обирам с ръка и пак има. Имате ли идея колко време ще продължи това? И най-важното  - има ли някакъв препарат или чалъм да го обезмъхя?

# 1
  • Мнения: 110
Здравей! За съжаление,минава известно време ,докато тези мъхчета намалеят.Аз разтварям препарат за почистване на дамаски ,мокря твърда четка/за изчеткване на дрехи,например/ и четкам килимите-хем се освежават,хем голяма част от мъхчетата се отделят и ги събирам с ръка.В началото правя това по-често.Опитай!

# 2
  • Мнения: 605
St_St75, благодаря! Явно ще трябва да се въоръжа с търпение  Simple Smile /Снабдих се с четка и започвам да търкам/ Grinning

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 571
С прахосмукачка няма ли да е по-лесно?

# 4
  • София/Перник
  • Мнения: 982
Вълнените килими са така - пускат мъхчета известен период от време - да не те отчайвам, ама може и година да отиде  Grinning
В никакъв случай не го мокри. Освен, ако няма специално предписание за мокро почистване де.
Ние сме с вълнен килим и на него изрично е написано - само сухо почистване, т.е. прахосмукачка или тупалка  Grinning - и ест. пуска мъхчета, но им свикнах да ги събирам и на моменти не им обръщам внимание  Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 591
ние сме с персийски в хола, но в такива ситуации много ми помага прахосмукачката  Mr. Green

това за четката и препарата го знам, но все не стигам до прилагането му на практика  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт