ГРЪЦКА КУХНЯ

  • 15 152
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 686



КУРАБИЕДЕС   /гръцки курабийки/


2 ч.ч. масло /не олио/
8 с.л. пудра захар
1 ч.ч. счукани бадеми
4 ч.ч. брашно - пресято
4 с.л. бадемов екстракт
пудра захар за поръсване



1 смес: масло + захар = хомогенно
2 смес: бадеми + брашно
Малко по малко прибави добави смес 2 към 1 до хомогенна смес. Добави екстракта и омеси добре. С лъжичка оформяй курабийките върху алуминиево фолио/не е нужно да се намаслява/. Печи на 350'F  /фаренхайт/ за около 35 мин., докато се опекат. Като истинат се наръсват с пудра захар.


 Ако се приберат в найлон могат да се запазят мекички за 1 месец

# 16
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ето още една изпитана рецепта за курабиедес

# 17
  • Мнения: 6 390
Eli_cz, всъщност има разлика Wink. За мен гръцката кухня е микс м/у ориенталска и средиземноморска.
аз исках по скоро да кажа, че и двете са ми вкусни  Blush

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 037
 На о.Тасос ядох миди с ориз,мнооого вкусни,дайте идейки как да ги направя имаше,пипер,домати и някаква подправка newsm78и кьопоолуто им беше по различно-така ли се пише изобщо,както и тяхната Снежанка

# 19
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Ризото с миди

1кг миди с черупките
400гр ориз
3 глави кромид лук
2 скилидки чесън
1ч.ч. бяло вино
зехтин, сол, пипер
копър

В тиган запържвам едната глава лук и едната скилидка чесън (ситно нарязани). Добавят се измитите миди (с черупките), разбърква се за 2-3 мин и след това добавям виното. Бърка се докато мидите се отворят(ако някои останат затворени трябва да се изхвърлят, това показва, че са били мъртви преди готвенето). Вадя ги от тигана и ги изчиствам от черупките. В тигана слагам около литър вода да се загрее със соса от мидите.
В тенджера запържвам другите две глави лук и останалия чесън. Слагам ориза и го бланширам, след това го заливам с бульона, слагам копъра, сол и пипер. Когато ориза почти глътне водата добавям мидите и оставям докато водата се глътне изцяло.
Ако искаш остави няколко миди с черупки за украса.

Кьопоолуто тук се прави различно, в зависимост от областта. На някои места е само накълцан печен патладжан, магданоз, сол, зехтин, оцет, чесън. На други- накълцани патладжани, домати, сирене, магданоз, сол, зехтин, оцет, чесън. В общи линии основната разлика е, че не го мелят като нас и обикновено е само патладжан, без домат и чушка.
Снежанката си е същата.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Тeopr,супер си давай още каквото се сетиш

# 21
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Макарони със скариди

500гр скариди
500гр макарони (1 пакет мидички)
400гр домати
глава кромид лук
1 скилидка чесън
50 гр узо
зехтин, сол, пипер, магданоз

В тиган запържвам целите не изчистени от черупките скариди, със нарязания лук и чесън, добавям и узото, докато почервенеят. Вадя ги и ги почиствам (може и без, но аз ги предпочитам).
В тигана, слагам доматите и доливам малко вода, слагам сол и пипер и оставям да къкри на котлона. След като изври водата, добавям нарязаните скариди.
В отделна тенджера сварявам макароните, като във водата слагам сол и малко зехтин. Когато са готови ги оцеждам от водата и изсипвам доматения сос при тях. Разбърквам енергично и добавям магданоза. Оставям го за около 5-10 мин и сервирам.

Използвам едри скариди. Може да се направи и с омар, с разликата, че омара се почиства и суровото месо се слага в тигана, а щипките се варят и бульона се използва за сваряването на соса и макароните.

# 22
  • Мнения: 526
КЮФТЕНЦА С МАСЛИНИ
ПРОДУКТИ:
1/2 кг смляно телешко
1/2 кг смляно свинско месо
1 голям сварен картоф, обелен и пасиран
1 дебела филия сух бял хляб, натопен във вода и добре отцеден
1 глава червен лук, нарязана на ситно
2-3 с.л. бял винен оцет
2-3 с.л. Узо
2 яйца, леко разбити
2 с.л. джоджен
сол и черен пипер на вкус
около 35 броя зелени маслини, без костилки(или такива с чесън)
брашно за овалване
зехтин(олио) за пържене


 
ПРИГОТВЯНЕ:
Смесете в купа смляното свинско и телешко месо. Добавете пасирания картоф и отцедения хляб. Добавете ситно нарязания лук, 2 с.л. оцет, 2 с.л. Узо, леко разбитите яйца, джоджена, сол и черен пипер и омесете всичко много добре. Ако сместа е суха, добавете останалото Узо и оцет. Покрийте купата с капак и оставете да престои в хладилника 1 до 3 часа. Оформете от сместа кръгли кюфтенца ( малко по-големи от едър орех), като в средата им поставите по една маслина. Оваляйте в брашно и изпържете до златисто в голямо количество загрято олио. 

Това съм го пробвала и се получава много добре,само че не слагам узо.Нещо не ми се връзва newsm78

# 23

Общи условия

Активация на акаунт