Здравейте мами в Германия , посъветвайте ме, моля .

  • 2 433
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 26
Благодаря ви за помоща момичета ! Heart Eyes
За тази еврипейска здравна карта, мисля че би могла да свърши работа на първо време , докато не сключим здравна застраховка.

# 16
  • Мнения: 7 605
Провери zа таzи карта, дали имате право да я полzвате. Аz zнам, 4е е само zа туристи.....  Sad

# 17
  • Мнения: 26
Да, точно така тя е само за туристи, но мисля че и ние докато не купим къща /дай боже/, или докато не започнем работа , като статут ще сме туристи , нали? Поправете ме ако греша , защото май никак не съм наясно..... Thinking

# 18
  • Мнения: 7 605
Ами вие ако отивате със цел търсене на работа и въобЩе, да останете да живеете в страната, май не сте туристи.
И аz бях с такава карта. Когато ходиШ с нея на лекар, там се попълва една бланка, където се пиШи кога си влиzал в страната и кога Ще иzлиzаШ, направиха и копие от паспорта ми.

# 19
  • Мнения: 5 462
Момичета , извинявам се за отклонението от темата но ме интерисува какви са заплатите в Германия в производството.Имам предвид колко взима работник във фабрика, завод .Ясно е че зависи от работата но все пак ??

# 20
  • Мнения: 26
Ами вие ако отивате със цел търсене на работа и въобЩе, да останете да живеете в страната, май не сте туристи.
И аz бях с такава карта. Когато ходиШ с нея на лекар, там се попълва една бланка, където се пиШи кога си влиzал в страната и кога Ще иzлиzаШ, направиха и копие от паспорта ми.
Виж , това не го знаех  newsm78 нещата стават по-сложни. Дали да попитам в посолството, как мислите ? Имам предвид за статута ни в Германия , ако закупим имот  и т.н., дали ще ми помогнат или гледат на нас с лошо око?

# 21
  • Мнения: 1 329
Ами вие ако отивате със цел търсене на работа и въобЩе, да останете да живеете в страната, май не сте туристи.
И аz бях с такава карта. Когато ходиШ с нея на лекар, там се попълва една бланка, където се пиШи кога си влиzал в страната и кога Ще иzлиzаШ, направиха и копие от паспорта ми.
Виж , това не го знаех  newsm78 нещата стават по-сложни. Дали да попитам в посолството, как мислите ? Имам предвид за статута ни в Германия , ако закупим имот  и т.н., дали ще ми помогнат или гледат на нас с лошо око?

Виж сега, аз бих тръгнала по друг начин. Бих се обадила и писала на застрахователните компании и бих изяснила случая с мед. застраховка. Мисля че все пак някой ще се наеме да ви застрахова.
Не виждам с какво посолсвтото може да ти помогне.
Не смятам че закупуванто на имот може по някакъв начин да ви помогне за статута или не. Значи, купувате си къща, трябва да се регистрирате на адреса и оттам нататъка проблема си е ваш, дали работите, дали учите, дали имате мед.застраховка и т.н.
А проверили ли сте как стои въпроса за купуване на имот, и дали не трябва да сте били определен брой години в Германия преди да го купите. С това не съм запозната, не знам дали Бг граждани могат да купуват и притежават имоти в Германия.

# 22
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Застраховката е безсрочна. Може един път в годината да се прекрати.

Това важи само zа държавната. 4астната, доколкото zнам, е доживотна присъда, но нека ме поправи някой ако греШа.

Да, точно така е - и даже има няколко години, които докато не изтекат не можеш да променяш нищо по договора.При нас този срок е май е 5г, но не съм сигурна трябва да погледна.

  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 636

Не знам колко са скъпи къщите в и около Мюнхен, но мисля, че поне 200000 (в малките градове) ще ви трябват, за да си купите къща. Ние гледахме тук няколко къщи и бяха около 350000 тези, които ни харесаха. Съответно адски скъпи!
За 4 души може и да ви стигнат 1100 евро на месец. Ние сме в двустаен и плащаме на месец 110 евро за ток и газ като на края на годината доплащаме обиновенно. За вода и др. идват още около 80 на месец. Телефон и интернет 55 евро. За храна ни трябват поне 350 евро. Допълнително идват мобилни телефони. На човек поне 30 евро. Кабелната телевизия също се плаща. И т.н.

Тц,тц,тц.За съжаление не са така тук zените.Ние сме на около 8км от МÜнхен.КъЩа от редовите (не ги zнам на БГ как се каzват)са ОТ 320000,на които са и с малки поправки след необходими.Ние сме в апп на главната улиzа и сме с 1000? наем варм(вътре е отопление и вода).Токът идва допълнително.Апп ни,ако го купим е 210000? и е ударил трийсеттака.КъЩите раzбира се не са по_млади  Mr. Green
Приятели обаче ми каzаха,че къЩите в София са с zените като в МÜнхен  Shocked

# 24
  • Мнения: 26
Общо взето , цените на къщите в София и в околностите и, може би се доближават до тези в Германия, но за 300 000 евро тук може да си купиш къща, над 200кв.м , дори обзаведена , с басейн , сауна , фитнес кабинет изобщо с много екстри и нова, на макс. 10год.
Може би тук идва голямата разлика.

Общи условия

Активация на акаунт