Колко козмечтични продукти използвате дневно?

  • 5 695
  • 60
  •   1
Отговори
  • Мнения: 794
Снощи като си слагах н-тия крем ми стана толко досадно!
Отнема ми доста време, докато си употребя всичко, навсякъде!
И се замислих как подпомагаме този индустриален бранш  Sunglasses

Всъщност колко ви костват продуктите месечно? При мен доста варира..

Ето какво се случва за ден:

Сутрин:
1. Сапун - обикновен
2. Пяна за лице
3. Сапун за ръце
4. Скраб за тяло
5. Душ гел
6. Интимен сапун
7. Скраб за крака (не винаги)
8.  Антицелулитен крем

пастата за зъби не я броя...

9. Тоник за лице
10. Крем за лице
11. Грим - обобщавам, че тук ще стане много дълго
12. Лосион за тяло
13. Дезодорант или стик
14. Парфюм

Вечер след баня новото е:
15. Бебешко олио
16. Крем за крака
17. Крем за ръце
18. Гел за здрави нокти
19. Около-очен гел


Отделно за косата:

20. Шампоан;
21. Балсам;
22. Пяна за коса/ гел

Списъка става безконечен, това е все едно да опиша един козметичен магазин!!!!!!

А освен това се ползват и различни маски, през седмицата  #Crazy

Не се ли изморявате?
Просто понякога искам да си легна нормално, без да отделям време за антицелулитни масажи, кремчета за пъпки и разширени пори
мазила с-у мазоли, бръчки и т.н. и  т.н и без след това да чувствам вина че съм се занемарила!

Изтощавам се и се отегчавам вече доста често, а вие?

# 1
  • Мнения: 5 577
 Sick същата съм, не ми се говори.  ooooh!

Като си видя само козметиката за лице и ми призлява, а за тяло не говоря.

# 2
  • Мнения: 1 645
Бройте ме и мен Embarassed Embarassed Embarassed
Една етажерка в банята пълна и едно нощтно шкафче до леглото...
1.Измиваща пяна
2.Тоник
3.Крем
4.Скраб
5.Подхранваща маска
6.Течен сапун
7.Гел-душ
8.Шампоан
9.Балсам
10.Маска за коса
11.Стилизиращи продукти за коса
12.Крем за почерняване за лице
13.Фон-дъо-тен-2 броя
14.Бронзант за лице
15. Два вида перли за лице със всички размери четки за грим

Това е само в банята Embarassed
В спалнята:
1. Нощен крем
2.Крем за около очи
3.Лосиони за тяло
4.Около 5-6 парфюма с ароматизирани кремове към тях,рол-он дезодоранти или спрей дезодоранти

И козметична ''чантичка'' /с размерите на дамска чанта/ пълна със всички видове мейк-ъп...

Оле,ужас...не се бях замисляла колко много козметика имам.




# 3
Момичета, вие с цели козметични салони:)
Аз съм по-скромна. В смисъл освен нормалния сапун, мога да включа няколко бабешки метода. За почистване на лице ползвам сода бикарбонат с крем за бръснене, просто 3-5 минути втриваш и измиваш после. За тяло си ползвам една по-твърда гъба,за петички пемзичка и после с крем / за тяло, лице и ръце/, тоник за лице за след миене. Не включвам, шампоани,  балсами, Фон-дьо-тен /ползвам само зимата от време на време/, моливи и червила в достатъчно голямо количество, спирали и т.н. 2-3 вида парфюми и... май е това
Не съм голям привърженик на всички тези мазила и помади. А и повечето се отразяват зле на кожата ми Simple Smile

# 4
за момент без да искам щях да излъжа, това със содата го правя най-много 2 пъти в сед, инъче ежедневно имам един ексфолоант на гарниер.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 781
Значи, започвам. Почистващ гел за лице, дневен хидратантен крем, фондьотен (винаги), коректор, спирала, моливи, сенки и червила, ексфолиант за лице, тоалетно мляко и тоник. Това за лице. За тяло - сапун и душ гел, соли за ексфолииране на мъртви клетки, интимен лосион и дезодорант, бебешко олио и лосиони за тяло. За косата - шампоан, балсам, няколко вида маски, стимуланти, серуми и ампули. За нокти лакове, заздравител и лакочистител. Парфюмите и дезодорантите също ги слагам в списъка.

# 6
  • Мнения: 14 471
и аз скоро се бях замислила за безкрайното мазане което правя и то особено вечер. сутрин като че ли не толкова - лицето с мляко с тоник, крем, грим /макар от-до не ми отнема повече от 15 минути/, рол-он, парфюм и съм готова.
вечер обаче още в банята почва едно миене на лицето с пяна, тялото с душ-гел, ексфолиране с антицелулитния ексфолиант на дева...след това крем за околоочния контур, крем на лицето, антицелулитен гел, крем на краката и крем на ръцете....
и това е минимума - като почна разни процедури за педикюр или маски на лицето, или пък маски на косата, шампоани, аспирини в шампоана, абе  ooooh!

# 7
  • Мнения: 2 152
Mного,много , много са Grinning
Не виждам смисъл да ги изброявам обаче.Горе долу като авторката съм.
Преди правех всичко това с голямо удоволстве, сега вечер ,изморена, като се сетя, че трябва да се разгримирвам,после стъпки,кремове и  Sick
призлява ми ooooh!

# 8
  • Мнения: 372
Е, сапуна и пастата за зъби не ги броя за козметични продукти...  bath1
Иначе гледам да ги ограничавам, особено декоративните - свела съм ги до малко пудра, молив за очи и глос, лак за нокти. Бялата ми  козметика се състои от измиващ гел за лице, тоник /рядко влиза в употреба/, два крема за лице, околоочен крем, 2-3 вида лосиони за тяло и един крем за ръце /рядко/... + део стик и парфюм... уф, май не са малко  Thinking

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
хайде да ви подразня  Laughing  ...ползвам само

 бебешки сапун, аюрведическа паста за зъби, глицеринов сапун и хума ... след маската с хума се мазвам с малко зехтин

# 10
  • Мнения: 1 941
Сутрин                                                     Вечер
1. Душ гел                                           1. Душ гел
2. Подхранващ тоник                         2. 3 стъпки на клиник                           
3. Лосион за тяло                                3. Лосион за тяло                           
4. Пяна за коса
5. ФДТ, руж, спирала и гланц
6.Дезедорант, парфюм

Не броя паста за зъби, шампоан и маска за коса! Кремове не използвам много много.

# 11
  • Мнения: 3 423
Неам нерви да ви чета.

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Края не мога да им хвана като видове, бройка.
Като ме мързи, /което е 99% от случаите/ минавам само с къпането /там е ясно - шампоан, балсам, душ-гел/, премахване на грим или гримиране и крем за лице.
   А и  какви глупости си купувам понякога -скраб за ръце, нам си къв крем за кожички и още куп боклуци, които стоят опаковани.  Blush

# 13
  • Мнения: 1 426
И аз ката Лиска - направо ме хвана нервата, добре че отговорите са още само няколко, и добре, че между тях е secretgarden .
Иначе и моите не са малко, като се изпишат. Аз ползвам:
сапун
паста за зъби
крем за ръце
крем за лице
шампоан
балсам за коса
тоалетно мляко
лак за нокти
лакочистител
дезодорант
одеколон
депилатоар

# 14
  • Мнения: 113
Поздравления за хубавата темичка
  Хубавото е че докато ви четях,ве4е не се чуствам като изванземно  JoyЕдна приятелка един път ме попита,виждайки цялата менажерия от продукти,как запомням кое за какво е  Crossing Arms.Аз не знам как да го определя това,дали като мания или чуство за дълг и себеуважение към собственото тяло,или някъква любов кум кремчета  т.н..Но  имам една философия за това и тя е че ако дрехата ти остарее,то можеш веднага да си купиш нова,но ако кожата започне да остарява,то ще ти е трудно да я подмениш с нова и за това трябва да и се отдава дължимото внимание,за да може по-дълго да я виждаме свежа и млада.  Hug ама не е ли това тайничката мечта на всяка една от нас  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт