Климатици Мидеа

  • 37 671
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 409
Мола ви за отзиви за климатиците на Мидеа,че се чудим какъв да си вземем.
Благодаря

# 1
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Само такъв не.

# 2
  • Мнения: 1 409
Защо,какви са проблемите при него?

# 3
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Но моя колежка се развали на втория месец. А съседите над мен имат такъв и е толкова шумен и така бучи, че не може да се спи от него. То е и въпрос на късмет, може да ти се падне по безшумен и по издръжлив. Просто съм чувала много оплаквания от тях- специално за климатиците. От друга страна съм чувала похвала за миялна от същата марка.
Има и една тенденция, която забелязвам по-отношение на техниката-всеки хвали марката, която има и хората рядко си признават, че са се прецакали.
Най-добре проучете хубаво и си решете. Аз моето мнение е такъв - не.
Сещам се , че май тук имаше тема и много ги хвалеха а аз четях и се чудех  newsm78 newsm78

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Midea-та са най-качествените клими в съотношение качество-цена. В тоз ред на мисли, съм напълно ЗА тях.
Работим ги вече 4-та година и дали сме имали 1-2 рекламации не си спомням.
Има сега една нова марка, която е с малко по-добри показатели... Но, трябва ми малко описания и желания.

Берни, опиши за какво ви трябват и в какъв вид помощение ще се слагат. Така, че мога да ти помогна по-качествено.

П.П: леко пояснение. Миялни Мидеа сме поправяли във всяка една тяхна разновидност. Wink Нон-стоп. По-голям боклук няма на пазаря... и как ще има... кой си слага ниворегулатора в дъното, тъй че да се наводява...

# 5
  • Мнения: 3 414
ние сме такъв от половин година и в жилището на приятеля ми също има такъв. доволни сме  Peace

# 6
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Относно рекламациите ми е интересно - не се ли правят в магазина/фирмата от която се закупуват??

# 7
  • Мнения: 6 461
Сестра ми са с Мидеа от доста време.
Доволни са .
Не са имали проблем до сега абсолютно никакъв с климатика.

# 8
  • Мнения: 3 414
Относно рекламациите ми е интересно - не се ли правят в магазина/фирмата от която се закупуват??
да,там  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 409
Midea-та са най-качествените клими в съотношение качество-цена. В тоз ред на мисли, съм напълно ЗА тях.
Работим ги вече 4-та година и дали сме имали 1-2 рекламации не си спомням.
Има сега една нова марка, която е с малко по-добри показатели... Но, трябва ми малко описания и желания.

Берни, опиши за какво ви трябват и в какъв вид помощение ще се слагат. Така, че мога да ти помогна по-качествено.

П.П: леко пояснение. Миялни Мидеа сме поправяли във всяка една тяхна разновидност. Wink Нон-стоп. По-голям боклук няма на пазаря... и как ще има... кой си слага ниворегулатора в дъното, тъй че да се наводява...

Трябва ни за стая,която е около 17 квадрата,става въпрос за спалнята,където живот и здрава ще спинка и бебчо като се роди.Препоръчаха ни за тази стая да си вземем 9-ка.
Ще съм ти благодарна за всяко мнение

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имаме такъв от две години - доволни сме. По безшумен е от LG-то и по-бързо постига температурата. И на мага зина си взехме такъв и свекървата е с такъв. Никакви оплаквания.

# 11
  • Мнения: 884
Доволни сме- имаме го сравнително отскоро-6-7 месеца и топлим стая от 60 кв. м., която не искаше да се стопли по никакъв друг начин.

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Берни, да за 9-ка сте си. Стаята е сравнително малка. Опитай се да разположиш така вътрешното тяло, че да не се пада над креватчето. Макар, че МИДЕА-та е с най-голям ход на насочващия въздушната струя "гребен". Така, че дори да е над легълцето, ще можеш да го настроиш да не духа към бебчето.

За охлаждане ли ти е само или и за отопление? Ако е само за охлаждане е добро решението ти за Мидеа-та. Иска ми се да ти предложа една друга марка, която е клас А (на фона на Мидеата, която е клас С или D), но в момента нямат 9-ки...
Говоря за Нагоя: http://klimatici.com/product_info.php?manufacturers_id=21&products_id=133

Ако имаш още питанки, моля  Hug

# 13
  • Мнения: 1 409
Шани,благодаря ти за изчерпателния отговор.
Искаме да го вземем и за охлаждане и за отопление.В момента в хола имаме един Хюндай и сме доволни,горе-долу,та сега се чудим дали да е пак такъв или Мидеата.

# 14
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
........
П.П: леко пояснение. Миялни Мидеа сме поправяли във всяка една тяхна разновидност. Wink Нон-стоп. По-голям боклук няма на пазаря... и как ще има... кой си слага ниворегулатора в дъното, тъй че да се наводява...
Шани, знаеш ли как ме притесни сега? Миялната ми е Мидея, новичка е, на два месеца, засега си върши работата добре. Взехме такава марка, точно защото сме много доволни от климатиците им.
А поправимо ли е? Имам предвид поправката голяма и скъпа ли е, когато се развалят?

# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Лилянка,
споко де. Щом е измислено от човек, се и поправя пак от човек.
Просто ще трябва да си следиш стриктно машинката, дали случайно не тече отдолу. Тъй като "създателите" й са сложили поплавъка и ниворегулатора на 1 ниво (образно) и докато едното отреагирва, другото се разваля. И повлича крак за още аварии. Та това е. Следиш стриктно за теч отвътре, макар че понякога минават доста дни, преди да се усетиш, че има нещо нередно.

Късмет  Peace

# 16
  • Варна
  • Мнения: 282
Шани, може ли една консултация и за мен Simple Smile
за 2 стаи с широк преход от около 35 квадрата какъв климатик е подходящ и малко повече за типа: инверторен или не, предимства и недостатъци, кой тип е по-подходящ за климата във Варна (влагата и студения вятър през зимата са пословични). Какво мислиш за японските климатици (Тошиба, Мицубиши) и струва ли си да се платят 1300 лв примерно (това предполагам има значение в дългосрочен план). Мерси предварително

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... Искаме да го вземем и за охлаждане и за отопление..

тогава заложи на инверторен тип. Вярно, по-скъпи са, но се "държат" по-добре при по-ниските Т, пък са и енергоспестителни.
Аз препоръчвам Е серията на Панасоник. Те са малайзийски и са супер тихи. Хитачи и Фуджи (Фуджитсу) също не са за изхвърляне.
Берни, щом климата ще се ползва в 2-ра й режима (топло/студено) си струва да похарчиш повечко парички за самата машина в началото, а после да се радваш на по-малки сметки за ток. Инвестицията се "избива" за 1г. и половина при 12 месечна работа на климатика.
Виж, ако беше само за охлаждане, тогава Мидеа-та е чудесен избор. За ползване 2-3 месеца в годината не си струва човек да вложи много средства.
Но щом е и за отопление, тогава посъберете парици за инвертор.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... струва ли си да се платят 1300 лв примерно (това

разбира се, че си струва инвестиция в японски клими, ако е сигурно, че са с такъв произход.
Предимства и недостатъци - в горния ми пост, насочен към Берни!

АКо смятате да ползвате климатика и зиме и лете, заложете на инвертор.
За 35кв.м. Ви е необходим 18 000 BTU климатик, но аз при такива кубици препоръчвам 2бр. 9-ки. По-бързо ще се вентилира помещението, щом от 2 места се подава възд. струя. Пък и по-малките машини са по-ефективни.
Ако все пак не си вземеш японски, заложи на малайзийските и в краен случай на кит. инвертори.
И на теб късмет  Peace

П.П: http://invertorni.klimatici.com/ попрочетете и тук, моля. Всичко си пише Wink

# 19
  • Варна
  • Мнения: 282
Благодаря много Шани за инфото,
желая ти успех в бизнеса. Ако имаш нужда от консултация за принтер или копирна машина, заповядай. Не влизам много по форуми, тук попаднах случайно, може да ме откриеш на ICQ# 52243883, 59360368.

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
cristely   bouquet

Имам си свои хора и в твоя бранш Wink

# 21
  • Мнения: X
Абе Шани,да използвам темата(ако авторката няма нищо против),за да те питам нещо.
Родителите ми са решили да си купуват климатик за лятото.Знам,че Мидейките са хубави,като цена-качество.Нали са с мотор на Тошиба?Поне така знам,аз.
Но днес,като ходих до Техномаркеата,видях,че има няколко вида Хитачита,на хубава цена.На промоция.Пише държава производител Малайзия.Мислиш ли,че май това е по-добре отколкото Мидея?Аз мисля така.Кажи и твоето мнение,та да съм сигурна, на 100 % и да започвам да ги зарибявам(родителите ми) Mr. Green

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ако е само за охлаждане, не е нужно да се харчат 2-3 торби пари. Мидеа-та ще им свърши чудесна работа и е с 3г. гаранция.
Ако ги имат парите и не са им проблем, нека заложат на Хитачи-то. То е инвертор, навярно, което е още по-добре.  Peace Но е с 2г. гаранция.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 282
Шани, още една молба: мнението ти за съдомиялна машина Бош от малките (5 комплекта) и има ли разлика между климатици Panasonic CS/CU E 12DKE и CS/CU-E12GKE. Благодаря предварително

# 24
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Малка миялна не препоръчвам като цяло. Големи боклуци и нищо не мият. Задръстват се доста често.

Разликате м/у 2-та климатика е, че 1-вия е за помещения около 55-60 кубика, а 2-ия за около 75-80.
Но са много добри. Малайзийско производство. Супер тихи. Препоръчвам  Peace

# 25
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Шани, може ли и за мен малко инфо  Embarassed
какво е мнението ти за т.нар. "рециклирани" климатици? - тези, които са работили (да речем в Япония) 2-3 години, и при пристигането си в Бг биват почистени, заредени с газ и т.н ?
Извинявам се на авторката, че спамя темета,
и на теб, че те притеснявам с въпроси   bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 282
То добре, ама ние сме тричленно семейство и не цапаме много посуда. Как ще пълним машината тогава? Ти какъв модел препоръчваш?
По отношение на климатиците, първия го намерих на сайта, чийто линк беше постнала и е 1500 лв, а втория (с по-големия капацитет) в Техномаркет е 850 лв. Мн голяма разлика в цената...
P.S. За да не стане недоразумение, визирам тази машина: http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09012403
Желая ти приятен ден Simple Smile

# 27
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... какво е мнението ти за т.нар. "рециклирани" климатици? - тези, които са работили (да речем в Япония) 2-3 години, и при пристигането си в Бг биват почистени, заредени с газ и т.н ?

нямам идея и наблюдения. Не работим с климатици 2-ра употреба. съжалявам.

====================================================================
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09003488
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09003188

за каква разлика ми говориш cristely?
За миялна машина вече ти казах. Няма повече какво да коментирам.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 282
Предстои ми скоро да купувам съдомиялна машина, а нямам никакъв опит и виждане, никакво инфо, за това питам. Примерно една голяма машина за 9/12 комплекта може ли да се зареди с 10-тина чинии максимум и толкова прибори и да се пусне. Нямам никаква представа, никога не съм ползвал, дори не съм гледал. Ако има сайт, на който е написано по-подробно да прочета или ако можеш с 2-3 изречения да ме осветлиш, ще ти бъда признателен. И евентуално някаква марка или модел...
А относно климатика, грешката е моя - 850 лв е 9-ка. Извинявам се.

# 29
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А относно климатика, грешката е моя - 850 лв е 9-ка.

Обикновена сплит система, при това с Китайски произход..


Това, което аз ти посочвам като линкове са инверторни системи от Малайзия.

Миялната машина може да си я пускаш и с 1 вилица вътре.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 282
Аааааааа, видях си грешката: 850 лв е долния климатик под него (някакво Зануси)... сори Simple Smile

# 31
  • Варна
  • Мнения: 282
Като е голяма може ли да е Мидеа тогава? Например това: http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009002
Или има значение каква ще е марката?

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Може би има значение марката. Май-вече късмета.

Баш Мидеа недей. Голям боклук са. Дори гаранцията си не я изкарват.

# 33
  • Мнения: 399
Имам въпрос към теб Шани. Миялните Beko като Мидея ли са, и по конкретно за тази?
http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=680431&cat=68&f=3700

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на външен вид, адски си приличат.

Не знам отвътре така кошмарно ли са им разположение елементите, както при Мидеа-та.

# 35
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
Като е голяма може ли да е Мидеа тогава? Например това: http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09009002
Или има значение каква ще е марката?
Дано ми видиш поста! Точно такава ми беше и моята миялна и бях много доволна докато не и изтече гаранцията и не се счупи. Прокапа миялната от там върху мотора който спасихме но изгоря т.е нагоря част от платката и сега се оказва че въобще при вносителите на Мидея няма такъв модел изобщо. Не се лъжи да си купуваш Мидея за съжаление са голям боклук.

Общи условия

Активация на акаунт