Почистване на термо кана

  • 6 876
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 647
Въпросът ми е как да почистя каната, която служи за преваряване на вода. Изгубила съм някъде упътването, а там пишеше. Каната е Tefal.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 097
Ами аз моята я почиствам по два начина - или я измивам внимателно, така че да не я намокря отдолу или пък я избърсвам няколко пъти с кърпа отвътре и основно по дъното и после я изплаквам пак внимателно.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 423
Измивам я внимателно с гъба, като се старая да не я намокря отдолу  Peace

# 3
  • Мнения: 1 951
Аз имам специален препарат за варовик, след него преварявам няколко пъти водата. Отвън забърсвам с гъба.

# 4
# 5
  • Варна
  • Мнения: 10 781
Отвътре ли да я почистиш, отвън ли - не става ясно.  newsm78

Ако е за отвътре - наливам 0,5 л течност, като половината е оцет, половината вода и оставям да заври. Като изстине течността, пак включвам да заври 2-ри път. По този начин варовикът се почиства идеално.

# 6
  • Мнения: 2 922
Отвътре с един продукт против варовик Bio-Entkalker на Orofix.
Отвън - с мокра кърпичка  Laughing
Преди се сещам, че я бях чистила с един спрей за бяла техника, но не помня марка...

# 7
  • Мнения: 1 327
преди време бях пускала такава тема, отговора беше - лимонтозу. слагаш да заври водата, после изплакваш каната  Wink

# 8
  • Мнения: 4 380
преди време бях пускала такава тема, отговора беше - лимонтозу. слагаш да заври водата, после изплакваш каната  Wink

Именно! 1 пакетче лимонтозу, доливаш с вода и вкючваш каната да кипне.

# 9
  • Мнения: 950
преди време бях пускала такава тема, отговора беше - лимонтозу. слагаш да заври водата, после изплакваш каната  Wink

И аз така я чистя.  Peace

# 10
  • Мнения: 595
За варовика ,ако става дума-пълниш каната с вода,слагаш 5-6с.л. оцет и включваш да заври и после измиваш.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 789
За варовика ,ако става дума-пълниш каната с вода,слагаш 5-6с.л. оцет и включваш да заври и после измиваш.
И аз по същия начин я чистя моята, но я оставям да заври на няколко пъти и всичко само си пада

# 12
  • Мнения: 5 647
Благодаря за отговорите.  Hug  Ще пробвам с оцет на първо време.

Общи условия

Активация на акаунт