Пералня каква???

  • 4 984
  • 37
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • София
  • Мнения: 98
В най скоро време трябва да си купя пералня, за момента не мога да си позволя нещо скъпо. За сеха съм се спряла  на тези двете:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09018578

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014748

Посъветвайте ме коя е по добра.

Предварителни Ви благодаря   bouquet

# 1
  • Мнения: 583
Препоръчвам ти да си купиш пералня Whirlpool с горен капак, не си давай парите за боклуци. Не слушай какво ти хвалят в Техонмаркет, гледай качеството. Евтиното ще ти излезе скъпо като хукнеш по сервизи след месец.

# 2
  • Мнения: 1 299
И двете ми харесаха. Аз съм за Самсунг!!! Имам такава и съм адски доволна, но ми прави впечатление разликата в капацитета за кг пране - 6,5 и 4,5. По-големия капацитет е плюс при наличие на деца.
Но пък Самсунга е с повече екстри, особено СЪОБЩЕНИЕ ЗА ОСТАВАЩО ВРЕМЕ НА РАБОТА  Peace
Така че аз бих купила Самсунг без да се замисля.
Харесва ми, че и двете са клас АА  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 423
Разгледах в сайта на Техномаркет Европа и мисля, че за същите пари (579 лева) можеш да си вземеш нещо по- добро като WHIRLPOOL, ELECTROLUX, BOSCH, CANDY и със сигурност ще бъдат по-качествени отколкото DAEWOO и SAMSUNG.  Peace
Аз от две години съм с Аристон и нямам оплаквания (за сега). 
Успех в избора Peace   

# 4
  • Мнения: 1 950
От двете показани аз съм за Самсунга Peace

# 5
  • Мнения: 1 152
Не знам дали е грешка или това търсиш, но Самсунга е по-плитък - 40 см. Иначе и двете марки не са ми фаворити за този вид техника.

# 6
  • Мнения: 2 591
от двете и аз съм за Самсунг, но иначе имам уърлпул с горно зареждане и мога само да я препоръчам! за тези пари ще можеш да си купиш такава  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 3 816
Самсунг! PeaceОт 2-3 месеца сме с такава и съм много доволна.http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09021887

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Аз съм с Електролукс и съм много доволна.
Имали сме пералня Индезид с горно отваряне и за отрицателно време уплатненията мухлясаха. Въпреки че когато не е работела, е била винаги отворена и я чистих редовно.

# 9
  • Мнения: 2 386
Вчера кумовете ни си взеха Samsung със Silver Nano плоча - за убиване на бактериите.
Ами страхотна е! С ел. дисплей, клас АА и пее  Heart Eyes
А, има 1200 оборота и е тихичка Crazy
Много ми хареса.Към 600лв е.

Иначе ние сме с Индезит И82, модел от миналата година. Не е лоша, но Самсунг ме радва повече.

# 10
  • София
  • Мнения: 31
Аз съм за САМСУНГ - а, имам си такава , перам двете през ден вече две години.
ПЕРЕ И ПЕЕ Laughing

# 11
  • София
  • Мнения: 98
Благодаря за бързите отговори   bouquet
Вече се замислям каква точно марка да гледам  newsm78

# 12
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Вече се замислям каква точно марка да гледам  newsm78

е, време ти беше  Flutter

# 13
  • Мнения: 4 970
Шани, малко Офф, може би , но тъй каот и на мен скоро ми предстои цялостно обзавеждане с нови ел.уреди, следя този тип теми във форума. Попадам на твои мнения , които наистина ми зву4ат комппетентно и аргументирано. Нау4авам много полезни  неща от вси4ките ти постове.Но - едно не разбрах- каква марка би препоръ4ала ти за пералня в средния ценови клас? newsm78(за Miele и т.н. нямам пари да отделя).АКо може да посо4иш и конкретни модели.... Hug
Съжалявам , може би питането ми е за ли4ни, но смятам 4е ако Шани отговори, може би ще е полезно  и за други лутащи се в избора.Вярвам 4е ще се отзовеш на молбата ми Simple SmileПредварително ти благодаря  bouquet

# 14
  • Мнения: 22 430
В най скоро време трябва да си купя пералня, за момента не мога да си позволя нещо скъпо. За сеха съм се спряла  на тези двете:

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09018578

http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09014748

Посъветвайте ме коя е по добра.

Предварителни Ви благодаря   bouquet

По-добре вземи Уърпул. Поне могат да правят точно перални.
Или  Канди, също имат много добри неща.

# 15
  • Мнения: 1 426
Само не взимай с нискооборотна центрофуга! Аз си взех такава, продавачът ме излъга, че по-малко мачкала дрехите! Глупости! Не само ги мачка, ами ги и връзва на един общ възел, кошмар! Колегите ми казаха, че е от ниските обороти...

# 16
  • Мнения: 1 364
Имаме Индезит и съм доволна.

# 17
  • Мнения: 332
Аз съвсем скоро си взех Кенди и се надявам да излезе хубава

# 18
  • Мнения: 4 546
аз не бих взела нито една от двете посочени.
за уърпул съм чувала доста лоши отзиви. може би бих избирала между горение, канди и АЕГ.
да не е с горно зареждане, задължително да е поне клас А, да има везна за дрехите - да си определя количеството вода, да има високи оборти.

# 19
  • Мнения: 32
и аз съм отскоро с канди и съм доволна

# 20
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
velmar, чак сега виждам поста ти... извини ме.

Аз и друг път съм казвала - в днешно време е въпрос на късмет покупката на нов уред за ел. домакинско ползване.
В последно време сме "отдадени" изцяло на гаранционни ремонти на нови уреди. Много рядко си имаме дела със стари 10-15г. уреди. Което означава само едно, нищо сигурно в новите няма. Затова и не ми се иска да се обвързвам с нито една марка. Всичко е едно и също, и дали пише Бош/ Хот Пойнт или Мидеа, на практика от вътре е едно. Може да не ви се вярва, но това е чистата истина.

Казваш, че си чела доста от моите постове. Там на няколко пъти съм обяснявала какво да се гледа при покупката на нова пералня. Моля, върни се пак назад и прочети. Не ми се иска да се похилядвам.

Късмет на всички, от сърце.  Peace

П.П: уреди с по-малко екстри = на по-малко ядове от счупването им Wink

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
Преди 4-5 мес.и ние си купихме нова пералня. Препоръча ми я човек, който разбира от тези неща. Аз също се бях спряла на Самсунг, но той каза че не е добра. Разваляли се по- често и т.н. Купихме една от тези, които ни препоръча- Аристон / около 560-600 лв. беше/ и съм много доволна-изключително тиха е, има много екстри, няма електр.дисплей.

# 22
  • Мнения: 1 426
Вчера кумовете ни си взеха Samsung със Silver Nano плоча - за убиване на бактериите.
Ами страхотна е! С ел. дисплей, клас АА и пее  Heart Eyes
А, има 1200 оборота и е тихичка Crazy
Много ми хареса.Към 600лв е.

Иначе ние сме с Индезит И82, модел от миналата година. Не е лоша, но Самсунг ме радва повече.

и наистна ли убива тези гадове #2gunfire

# 23
  • Мнения: 2 386
Защо стреляш?  Rolling Eyes
Казах, че кумувете ни си я взеха, не ние.

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 14:57 от evanescent

# 24
  • Мнения: 4 546
аз съм чувала, че тези плочи с времето се изхабяват и съответно - не действат. някой технически грамотен може да се включи.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Гледай казана да е иноксов.Повечето са карборан ,карботекс ,което е вид пластмаса.

# 26
  • Мнения: 4 970
Преди 4-5 мес.и ние си купихме нова пералня. Препоръча ми я човек, който разбира от тези неща. Аз също се бях спряла на Самсунг, но той каза че не е добра. Разваляли се по- често и т.н. Купихме една от тези, които ни препоръча- Аристон / около 560-600 лв. беше/ и съм много доволна-изключително тиха е, има много екстри, няма електр.дисплей.
Едната от марките,към които съм се ориентирала е Аристон.Моля те кажи то4но кой е модела Praynig

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 5 021
АРИСТОН - AVL 89 Super Silent. 800 оборота/700/600/550/500/450/400, 9 часа отложен старт, опции за супер бяло изпиране, за лесно гладене, съкратена програма, за вълнено, за ръчно пране, заключва се- защита от деца Grinning, отделно се наглася желаната температура и желаната програма, клас А, има три години гаранция, много тиха е, за max.5 кг.пране/min.1кг., с по-голям люк е от повечето перални, които гледахме,...няма електронен дисплей,...мисля че това е всичко Grinning. Успех!!!

# 28
  • Мнения: 4 970
bendji2710 , много ти благодаря  bouquet
Не ми харесва само това 4е казана е от ...карборан Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 3 414
ами ние сме с "краун" и сме много доволни.
п.с. във В.Търново цените в 'Техномаркет" са по-високи, отколкото в обикновените магазини за техника. Rolling Eyes не знам как е при вас, но те съветвам да обиколиш и други магазини.понякога разликата е 70-80 лв. за един и същ продукт.  Rolling Eyes

# 30
  • Мнения: 576
Моята е Самсунг. Много съм доволна за сеца. Работи вече близо 5 г. без грешка... пу-пу.

# 31
  • София
  • Мнения: 3 789
моята е Индезит, купихме си я миналото лято, доволна съм, пере добре и най-важното за мен е че иам отложен старт!

# 32
  • Мнения: 24
здравей не знам дали вече си купила перална но ако не си аз мога да ти кажа каква е моята а ти ако можеш да я видиш горещо ти я препоръчвам пералнята ми  е LG INTELLO WASHER 7KG WD-8074 FB
СЕГА ПОВЕЧЕ ОТ МЕН КУПИЛА СЪМ Я 2002 ЗА 645ЛВ ПОЛЗВАМ Я ВЕЧЕ 6-ТА ГОДИНА И МОГА САМО ДА СЕ ПОХВАЛЯ ПЕРА ПО 2-3 ПЪТИ НА ДЕН И ТО ПОЧТИ ВСЕКИ ДЕН ПРЕДИМСТВО Е ГОЛЯМАТА ВРАТА И КАПАЦИТЕТ ОТ 7КГ ПЕРА ДОРИ ПЪТЕКИТЕ В НЕЯ И НЯМАМ НИКАКВИ ОПЛАКВАНИЯ  ИЗПИРА НАПРАВО СТРАХОТНО АКО ТЕ ЗАИНТЕРЕСУВАХ ПИТАЙ НА ЛС

# 33
  • София
  • Мнения: 2 967
CANDY

# 34
  • Мнения: 7 430
И аз като теб се инатерисувам и все не мога да избера  ooooh!
Последно се спрях на такава но пък сега опасенията са ми да не децата да ударят с нещо по-здраво пластмасата и да я "подобрят"  Mr. Green
Дано някой каже нещо за този вид перални Peace

# 35
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Дидка, линкът е бъгнат към тоз миг Confused

# 36
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Аз да използвам и да питам тук. Преди Нова година си купихме Bosh, модела от 2006 година. Когато я пуснах започна направо да подскача, болтовете отзад са извадени, нивелирахме я ( доколкото можем, че е под барплота), но пак се клати яко. Обадихме се на сервиза, пристигна специалист, пробва пак същото. Казва било нормално. А сервиза е само за продукти на Bosh. И хладилника и миялната са същата марка, работят страхотно, но с пералнята съм се видяла в чудо. Не искам след година пак да купувам пералня. В един магазин за перални пък ми казаха, че се клати щото е на ламинат, ама се клатят не крачетата, а барабана и цялата пералня с него. Някой да има подобен проблем?
И само като добавка. Тук, в Англия е нормално да си сменят пералните след 3-4 години, вече не били перяли добре. Предишната издържа точно 3 години и програматора и изгърмя. Имам чувството, че производителите правят пералните да работят 2 години гарнция+ още една като добавка и след това копуваш нова. Тук поправката излиза колкото нова.
А на нашите в България Татрамата работи вече 22 години.

# 37
  • София
  • Мнения: 807
Miele. Това за мен е пералнята.
За съжаление новите са невероятно скъпи  Sad

Общи условия

Активация на акаунт