Борбата с подкожните косми

  • 237 367
  • 736
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
От скоро време насам ( няколко месеца) космите на краката ми, на определени места, растат навътре.  #Crazy  По принцип ползвам епилатор (стария модел на браун), но от време на време се случва и да тегля бръснача (да речем веднъж месечно или по-рядко). Когато беше по-студено времето и можех да ходя с панталони чаках космите да израстат и тогава си епилирах краката, но сега когато времето е топло и няма как да ходя постоянно с панталони, се епилирам по-често, като не позволявам на космите да израстат (тези,които растат навътре) и се получава една мешаница.  Laughing Незнам защо започнаха да ми растат космите така, дали е нормално? Сигурно е от епилатора, понеже е стар, или пък когато се бръсна, а не трябва, незнам. Какво бихте ме посъветвали? newsm78

# 1
  • Мнения: 432
Поне 2 пъти в седмицата ползвай ексфолиант за тяло под душа. Би трябвало да помогне  Hug

# 2
  • Мнения: 6 871
Поне 2 пъти в седмицата ползвай ексфолиант за тяло под душа. Би трябвало да помогне  Hug
newsm10 Освен ексфолирането друго решение не виждам. А иначе не вярвам да е защото епилаторът е стар, моят е нов и пак имам подкожни косми. Доколкото си спомням (може и да се лъжа) се получава, защото като се изтръгват косъмчетата от корените изтъняват и не винаги успяват да пробият кожата.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Ами това е  редуваш епилатор и бръснене. Друг вариант незанам  Tired

# 4
  • Мнения: 196
Поне 2 пъти в седмицата ползвай ексфолиант за тяло под душа. Би трябвало да помогне  Hug
newsm10 Освен ексфолирането друго решение не виждам. А иначе не вярвам да е защото епилаторът е стар, моят е нов и пак имам подкожни косми. Доколкото си спомням (може и да се лъжа) се получава, защото като се изтръгват косъмчетата от корените изтъняват и не винаги успяват да пробият кожата.
Може би си права за космите и аз така си мисля. А какъв ексфолиант бихте ми препоръчали? newsm78

# 5
  • Мнения: 22 343
Поне 2 пъти в седмицата ползвай ексфолиант за тяло под душа. Би трябвало да помогне  Hug
newsm10 Освен ексфолирането друго решение не виждам. А иначе не вярвам да е защото епилаторът е стар, моят е нов и пак имам подкожни косми. Доколкото си спомням (може и да се лъжа) се получава, защото като се изтръгват косъмчетата от корените изтъняват и не винаги успяват да пробият кожата.
Може би си права за космите и аз така си мисля. А какъв ексфолиант бихте ми препоръчали? newsm78

Буржоа имат наистина много хубав ексфолиант. В шишенцето стои зелен, а капачката е оранжева.
Много омекотява кожата и я прави наистина фантастична.

# 6
  • Мнения: 196
Благодаря ти Mirama още днес ще си взема дано има ефект. Благодаря на всички, че се отзоваха   bouquet  bouquet  bouquet

# 7
  • Мнения: 55
Мажеш ли си караката с лосион след баня? Според мен това ще направи кожата ти по-мека и косъмчетата ще могат по-лесно да пробият навън, а не да растат навътре!! Wink

# 8
  • Мнения: 1 733
И по този повод (понеже не мога да намеря темата за Керапил) да споделя, че от 1 седмица ползвам крема на Вийт против растящи навътре косъмчета и положението с краката ми определено се нормализира!

# 9
  • Мнения: 6 871
И по този повод (понеже не мога да намеря темата за Керапил) да споделя, че от 1 седмица ползвам крема на Вийт против растящи навътре косъмчета и положението с краката ми определено се нормализира!
Кой е този крем?

# 10
  • Мнения: 1 733
И по този повод (понеже не мога да намеря темата за Керапил) да споделя, че от 1 седмица ползвам крема на Вийт против растящи навътре косъмчета и положението с краката ми определено се нормализира!
Кой е този крем?
Ами продават го в аптеките и се води точно така - крем против врастване на косъма на Veet. Имаше специална тема за това, ще потърся и ще дам линк.

# 11
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И по този повод (понеже не мога да намеря темата за Керапил) да споделя, че от 1 седмица ползвам крема на Вийт против растящи навътре косъмчета и положението с краката ми определено се нормализира!
Кой е този крем?
Ами продават го в аптеките и се води точно така - крем против врастване на косъма на Veet. Имаше специална тема за това, ще потърся и ще дам линк.
    Ще съм ти благодарна!   bouquet

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 4 356
Не знам за Veet, но от Kerapil аз не видях голяма полза  newsm78 На мен много ми врастват по линията на бикините  Cry Все ги чопля и вечно си ходя с белези  Cry

# 13
  • Мнения: 393
На мен много ми врастват по линията на бикините  Cry Все ги чопля и вечно си ходя с белези  Cry


И при мен се случва, но този крем не съм ползвала ще пробвам все пак.А аз лично този проблем с ексфолиант не можах да разреша.Кожата ми става много мека и всичко, но косамчетата си растат на вътре.

# 14
  • Мнения: 6 871
И при мен се случва, но този крем не съм ползвала ще пробвам все пак.А аз лично този проблем с ексфолиант не можах да разреша.Кожата ми става много мека и всичко, но косамчетата си растат на вътре.
А какъв ексфолиант използваш? Защото аз съм имала разни с фини частици, които са много приятни за кожата, но не ми вършат работа за космите. За тях в момента ползвам един на Ейвън (с нар, преди го имаше, за сега не съм сигурна), та той е с едни големи твърди топченца и така добре ми жули краката, че почти всичко излиза.

Общи условия

Активация на акаунт