Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 635
  • 726
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 55
Манел аз само да попитам за името "махши" ,от кой регион идва ,че аз също ги правя но като ,че ли рецептата се казваше "куса" или това означаваше - тиквички ?  bouquet

# 181
  • Мнения: 3 804
ХАЯТИ- мехши озна4ава -пълнени,а куса е тикви4ки,отпред ве4е се поставя иметъо на това което пълниш

# 182
  • Мнения: 55
 О мерси мила ,нали знаете моя арабски какъв е  newsm78
Да ви кажа и аз как правя ориз със грах,като теб Dtti с тази разлика ,че ползвам телешка саздърма,която запържвам и след като всичко е готово , си вземам порцеланова купичка ,омазнявам я добре и я облицовам с два пласта кори за баница,пълня с ориза и сгъвам външните крайчета на корите и обръщам в тавичка.И така докато свърши всичкият ориз,намазвам с масалце и запичам докато порозовеят топките.  bouquet

# 183
  • Мнения: 3 804
ХАЯТИ-това което правиш се казва узи /тук кори за баница няма -та с корите за узи си правя баница/

# 184
  • Мнения: 590
Деси е отговорила аз докато пишех  Simple Smile



Арман

мислех,че съм я пускала рецептата, но не я открих  Embarassed, та ,ако се повтарям -извинете.

1 кг.агнешко месо.
3-4 кофички кисело мляко, ако е овче може и 2 само.
"бахар"-смес от 7 подправки.
сол.

Месото се сварява с бахара и солта .В друга тенджера се разбива киселото мляко да няма бучки На слаб огън започва да се загрява, като се бърка непрекъснато за да не се пресече.След като се е загряло млякото се слага на тънка струя част от бульона в който е вряло месото,  като заври се слага и свареното месо.Десетина минутки ври и е готово.
Яде се с бял ориз .

Свекърва ми слага в млякото и 1 яйце/сурово/ и 1 с.л. брашно , но аз си ги спестявам.

# 185
  • Мнения: 590
Деси, при вас в Дамаск май му викат "шакрие", но не съм сигурна дали нямаше ориз ?
Или се бъркам нещо ?

# 186
  • Мнения: 55
ХАЯТИ-това което правиш се казва узи /тук кори за баница няма -та с корите за узи си правя баница/
smile3525 ,да права си

# 187
  • Мнения: 3 804
Деси, при вас в Дамаск май му викат "шакрие", но не съм сигурна дали нямаше ориз ?
Или се бъркам нещо ?
позна   bouquet
рецептата има няколко варианта- свеки когато вари млякото добавя нишасте и не слага бульон от месото,и към месото добавя и картофи
рецепта от Дъраа  м към млякото се добавят 2 жълтъка и пак се бърка-без бульона,към месото по желание се добавят картофи-аз ли4но слагам
задължително -гарнитура с ориз
манел   bouquet  bouquet  bouquet

# 188
  • Варна
  • Мнения: 336
Здравейте   bouquet
не съм изчела всичките страници, и незнам дали някъде има рецепта за лахмаджун
наскоро правих, но все нещо не се получава точно
напишете моля!

# 189
  • Мнения: 404
някой да има идея как се правят арабски пилешки хапки? newsm78

# 190
  • Мнения: 9 107
Здравейте   bouquet
не съм изчела всичките страници, и незнам дали някъде има рецепта за лахмаджун
наскоро правих, но все нещо не се получава точно
напишете моля!

заповядай рецептата на Надя за Лахмаджун

# 191
  • Мнения: 941
Здравейте,
Не можах да изчета цялата тема, но ще съм ви много благодарна ако ми помогнете с идейки и рецепти за това какво да приготвям през Рамадан, който е съвсем наближил

# 192
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
клара мини ни на гости в арабската тема, я какви красавици-арабелки си имаш! хем ще знаем за кой край искаш рецепти!

# 193
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
йойо
компоненти на тестото:
350 гр брашно
4л пудра захар
щипка сол
пакет захар с ванилия
2 бакпулвера
поръсване с вода от портокалови цветове
 3 яйца
 1 л. олио
портоклов сок от 1 плод
за сиропа: 500 гр захар
3 л мед
сока от един лимон
кората на един портокал
малка л. ниш€сте
за тестото:объркват се вси4ки съставки до полу4аване на меко тесто!оставете настрана и направете сиропа! в една тенджера сложете захарта, сока на лимона, кората на портокала и вода да покрие и загрейте, оставе да се разтопи и да поври около 20 мин, след,което добавете меда, разбит с малко вода,както и ниш€стето, размито с малко вода и на тих огън загрейте отново, докато се сгъсти като сиропа за баклавата или сладкото!
направете тпки с еднаква големина от тестото и се процедира акто пони4ките с една голяма 4аша и един напръстник се рпавят пони4ките, след което се изпържват в маслена баня до порозовяване, отцеждат се от мазнината , подсушават се на хартия и след това се потапят в сориопа! нареждат се в 4иния като пирамида и се заливат със сироп ,поръсват се с шам или ядки смлени!

# 194
  • Мнения: 11 747
Мерси, marsy !      bouquet

само ако имаш идея, колко може да е пакет захар с ванилия, макар че аз сиропа и на вкус мога да докарам...  Peace

водата от портокалови цветове ще пропусна по разбираеми причини... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт