Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 636
  • 726
  •   1
Отговори
# 75
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
при нас  млухията е тотално разли4на като технология на приготвяне и вид!

# 76
  • Мнения: 13 512
Я кажи как я приготвяте вие, марси?
Ккаво и е различното на вида? Не е ли като ливанската и египетската? ПШрясна като е, не изглежда ли така?

# 77
  • Мнения: 590
Може ли да допълня? И да дам вариация...
Млухието е всъщност юта. Аз я правя със суха, но на цели листа. За да не се лигави, я мия продължително със студена вода. Правя я на топки и така....докато стре да се" лигави".
А с прясна ства по-вкусно, но за съжаление тук няма.
Къзбара- е кориандър на български. Ползва се смлян.


Да, както винаги трябва да минава някой след мен да уточнява, защото аз редовно спя докато пиша ooooh! Laughing.
Това е един от начините за готвене на млохия .
Има много рецепти.
В Дамаск знам, че я правят доста "суха".Не съм яла такава, нито прясна.
Монда, мерси за допълнението Hug.Нямах идея, че се нарича - юта .

# 78
  • Мнения: 13 512
Може ли да допълня? И да дам вариация...
Млухието е всъщност юта. Аз я правя със суха, но на цели листа. За да не се лигави, я мия продължително със студена вода. Правя я на топки и така....докато стре да се" лигави".
А с прясна ства по-вкусно, но за съжаление тук няма.
Къзбара- е кориандър на български. Ползва се смлян.


Да, както винаги трябва да минава някой след мен да уточнява, защото аз редовно спя докато пиша ooooh! Laughing.
Това е един от начините за готвене на млохия .
Има много рецепти.
В Дамаск знам, че я правят доста "суха".Не съм яла такава, нито прясна.
Монда, мерси за допълнението Hug.Нямах идея, че се нарича - юта .


Сервират ориза, а върху него изливат млухието с месото..И след това се изцежда лимон отгоре.

# 79
  • Мнения: 590
Сервират ориза, а върху него изливат млухието с месото..И след това се изцежда лимон отгоре.

Аз ги предпочитам по отделно  Laughing.Не съм го виждала този начин на сервиране.

# 80
  • Мнения: 13 512
Сервират ориза, а върху него изливат млухието с месото..И след това се изцежда лимон отгоре.

Аз ги предпочитам по отделно  Laughing.Не съм го виждала този начин на сервиране.
Явно вариациите са много.
А яхния боб с ориз/отделно /?

# 81
  • Мнения: 590
А яхния боб с ориз/отделно /?

Това не го разбрах  Rolling Eyes.

# 82
  • Мнения: 13 512
А яхния боб с ориз/отделно /?

Това не го разбрах  Rolling Eyes.


Дали си виждала да се приготвя боб яхния, която да се сервира с ориз. Както Млухието се сервира с ориз. Аз бях много изненадана като го видях за първи път. Християните често го приготвят по време на постите си.

# 83
  • Мнения: 590
Дали си виждала да се приготвя боб яхния, която да се сервира с ориз. Както Млухието се сервира с ориз. Аз бях много изненадана като го видях за първи път. Християните често го приготвят по време на постите си.

Виждала съм бял боб сготвен като яхния с кайма и доматено пюре.С него като гарнитура/отделно сервират ориз  Rolling Eyes.Май съм свикнала със странностите и не ми правят впечатление Confused

# 84
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ох май ще се пише пак, снощи то4но пишех на една форумка за млухията! та така стрита на прах 100гр  млухия, 3-4 4ерпака зехтин, няколко литра гореща вода, табел 1 лъжица, 1 л 4ервен пипер лют, доматено пюре(салца от консерва голяма лъжица), 4есън с4укан, дафинов лист! по желание два пипера, може люти, един домат, лук на 4 срязан, последните в дома ми не се слагат!та така се процедира, слага се  зехтина и млухията да се омесят добре и да няма бу4ки да стане  каша като се слага да се запържи леко(заради гор4ивия вкус)така  след което се налива водата като се бърка за да няма  бу4ки и да стане на рядка каша, налива се на 3/4 висока тенджера, предполагам 5-6литровите!вари на силен огън докато поизври и намлее водата, като стана на половина  се намалява , и се прибавя, предварително приготвеното месо, телешко , намазано със зехтин малко, 4есъна, доматеното пюре и сол и 4ервения пипер, лют,табела, дафиновия лист! вари се поне още 1.5 4аса на тихо къкрене, готово е когато олиото изплува отгоре и се покрие с маслен пласт! ако се налага се посолява при последното варене!пипер, домат и лук ,ако се слагат се слагат окло 15 мин преди да се  оттегли! някой прибавят малко канела или 4ерен пипер!сервира се с табун ,горещ, ухаещ на надебеляване, хахахаха!

http://www.khaoula.com/mloukhia.htm

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 11:08 от marsy

# 85
  • Мнения: 13 512
сервира се с табун ,горещ, ухаещ на надебеляване, хахахаха!

http://www.khaoula.com/mloukhia.htm
а какво е табун? Ориз или хляб?/ и двете ми ухаят на надебеляване? Laughing

# 86
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
табун е  хляб , месен ръ4но и много вкусен да му се невиди заради такива  екстри станах пак кръгло кюфте

# 87
  • Мнения: 13 512
табун е  хляб , месен ръ4но и много вкусен да му се невиди заради такива  екстри станах пак кръгло кюфте
Е,пожелавам ти скоро кафта  да станеш:-)

# 88
  • Мнения: 11 747
табун е  хляб , месен ръ4но и много вкусен да му се невиди заради такива  екстри станах пак кръгло кюфте
marsy,давай рецепта за табун!
Други не знам дали ще забъркам,ама един хляб,барем мога!

# 89
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
монди, ти що ми мислиш тъй лошо, готинка съм си! ама башка  за кюфта не съм давала рецептата от нашия край ,трябва да спре да ме мързи да пиша! Mr. Green newsm78
пина, аз ли4но го ям, обикновено го купуваме от бедните жени ,които си вадят хлява и хранят семйствата си от месене  на хляб,но ще питам!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт