Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 525
  • 726
  •   1
Отговори
# 60
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
бели го, люспите са твърди и се усещат!

# 61
  • Мнения: 11 747
Момичета, това дали наистина е арабски сладкиш или е нещо побългарено? newsm78

Арабски сладкиш
 
Продукти: 2 ч. ч. грис, 125 гр краве масло, 2 кофички кисело мляко, 2 ч. л. сода бикарбонат, 2 ванилии.

Пържете малко гриса в стопеното масло. Прибавете разбитото със содата мляко и вани­лията. Разбъркайте, прехвърлете в намаслена тавичка и печете в умерена фурна до златисто. Изстиналия сладкиш полейте със сироп, сва­рен от 2 ч. ч. вода и 300 гр захар. Поръсете със счукани ядки или пудра захар.

 


Направих го аз този сладкиш,идеален стана на вид,ама не и на вкус! SickТой не беше сладък почти никак!Само захарта от сиропа,явно никак не стига.

# 62
  • Мнения: 86
Ето една рецепта,която знам от готвач в арабски ресторант
          Продукти
1.леща-около 1 ч.ч
2.ориз-около 1ч.ч
3.кайма-2 пакетчета
4.лук-една голяма глава
5.едно пакетче кимион

        Приготвяне

1.Първо сваряваме лещата и ориза-после се смесват в тенджерата
2.Отделно н тиган се запържва лукът,после каймата
3.Лещата,оризът и изпържената с лук кайма се смесват
4.Накрая се слага пакетчето кимион

Да ви е много вкусно,аз много я обичам тази арабска леща

# 63
  • Мнения: 3 804
макарони с кисело мляко,кайма и 4есън
сварявате макароните,изцеждате ги и го заливате с 200-300 гр кисело мляко в което има поставено пар4енце с4укан 4есън
запържвате каймата и я изсипвате в/у макароните

# 64
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
айде деске, 4е  рецептово време, хахаха!
 да кажа за тунизийските макарони! сосът е  от  зехтин, с4укан 4есън , месо на порции, доматено пюре(салца) 1.5 големи лъжици , лютив 4ервен пипер и малко хариса, домашно приготвена!долива се  1.5 л вода за едино кило макарони!вари до омекване на месото, накрая 10 мин преди вадене  се  слагат няколко цели пипера!след като се сварят и отцедят макароните или спагетите, се заливат и объркват хубаво със соса! като отгоре се бодва месото и по един пипер!
шорба: зехтин,  4есън смлян,един стрък голям целина,сол, 2 лъжици(малък 4ерпак) доматено пюре, 4ервен лют пипер 1 малка  л.,сол , месо -агнешко или пилешко надребно на малки месца, телешко! това се запържва много кратко и се налива вода, добавя се според  вида месо, по-рано или по-късно надребнена ръж(шорба),сварен хомс или нахут, една 4аша;. може и ръ4но приготвено фиде, хлелем, но то се слага по4ти накрая, бързо увира!вари се до готовност на шорбата! може  и малко хариса домашна!
камуния- 4ерен дроб агнешки, месца от агнето, на дребни къс4ета, тестиси(измити  с оцет), далак, сърце (изобЩо агнешките дреболийки), сол, доматено пюре, 1 голяма л.,кимион смлян, зехтин , табел 1 4.л.,4ервен лют пипер, хариса по желание, аз не слагам. 4ерен пипер колкото желаете, една л. смлян 4есън. запържва се  доматеното пюре, зехтина и 4есъна, с харисата, сол и 4ервен и 4ерен пипер, месните  дреболяци и като запо4не да се задушават месцата се долива малко вода, прави се като кебапа, и се добавя кимион и табел и се вари на тихо до готовност!
тука ястията са сос4е и месце, за затопване с топъл хляб ,най-ве4е с табун!

# 65
  • Мнения: 590


Фътте с хамус .

Продукти .

2-3 бр. арабски питки от кухите.
2-3 с.л тахан.
Сокът на един лимон или лимонтозу .
сол.
1 кофичка кисело мляко.
2-3 скилидки чесън.
1 ч. ч . нахут.
300-400 гр. кайма.
Пожелание кедрови ядки или други ядки.

Начин на приготвяне .
Питките се нарязват на квадратчета и се пържат в олио до златисто.Трябва да станат хрупкави .
Нахута  трябва да се свари много добре и да се обели от люспите.
Каймата се пържи на трохи.

В подходящ съд слагаме тахана и го разбиваме с лимоновият сок.След това прибавяме киселото мляко, сол и счуканият чесън.

В дълбока чиния редим първо изпърженият хляб, нахута, полученият сос от тахана и ...., отгоре каймата .

Ако има ядки заедно с каймата ги запържваме.

Може и без кайма, ако не обичате.

Това е закуска, защото е много тежка като ядене и не е подходяща за късните часове  Mr. Green.Освен , ако не страдате от безсъние  Laughing.
Много популярна е в Дамаск, там са баш майсторите   chef

Това е моят начин за приготвяне .
Ще се радвам, ако някой друг сподели и "неговият" начин  Hug.

Подходяща "гарнитура" е туршия или кисели краставички.

Предимно мъжете я харесват  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 590
Хамус- по мързеливият начин Mr. Green



Още снимки.Клик !

Продукти.
1 кутийка хамус.
2-3 с.л. сусамов тахан.
Сокът на един лимон.Или лимонтозу.
2-3 скилидки чесън.
1-2 с.л. кисело мляко.
Сол.

Кимион.
Червен пипер.
Зехтин.

Начин на приготвяне.
В подходящ съд слагаме тахана, сока от лимон, киселото мляко, чесъна, сол и хамуса .В тази последователност едно след друго и разбъркваме след всеки продукт.
Хомогенната смес слагаме в чиния и украсяваме според фантазията си  Crazy.Задължително поръсваме с червен пипер и кимион.Накрая поливаме със зехтин.

Това е моят начин за приготвяне.Трябва да се съобразявате с гъстотата на готовият хамус, защото има и много рядки.Това количество на продуктите е подходящо за по-гъстата консистенция.


Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 19:03 от Манел

# 67
  • Мнения: 590
Бакла -още една закуска   Laughing.

пак мързеливият начин.



Още снимки.Клик !

Продукти.

1 кутийка готова бакла.
2-3 с.л. сусамов тахан.
2-3 скилидки чесън.
Сол.
Сокът на един лимон или лимонтозу.
1 домат.

Червен пипер.
Кимион.
Зехтин.

Начин на приготвяне.

В подходящ съд разбиваме тахана със сока на лимона и малко от водата, в която е варена баклата.Прибавяме сол, чесън и накрая топлата бакла със останалата вода.Трябва да е воднисто Mr. Green.Нарязваме домата на парченца и украсяваме с кимион, червен пипер и зехтин.Мъжете го консумират с нарязан на парченца кромид лук Laughing.Сервира се топла.Можете да загреете в микровълнова печка баклата, но не е препоръчително да я топлите, когато е смесена с тахана.

Бакла се продава и суха, можете да си я сварите и вие.Има и дребна и едра.

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 19:05 от Манел

# 68
  • Мнения: 720
 ей хора ще ви прочета много внимателно и подробно и ще си избера неща които да опитам да направя...много вкусно изглежда.  какви ли не  кухни не сме хапвали и продължаваме...но арабската сме я пропуснали ..не умишлено, де. та крайно време е да се навакса.

# 69
  • Мнения: 22 867
Момичета, това дали наистина е арабски сладкиш или е нещо побългарено? newsm78

Арабски сладкиш
 
Продукти: 2 ч. ч. грис, 125 гр краве масло, 2 кофички кисело мляко, 2 ч. л. сода бикарбонат, 2 ванилии.

Пържете малко гриса в стопеното масло. Прибавете разбитото със содата мляко и вани­лията. Разбъркайте, прехвърлете в намаслена тавичка и печете в умерена фурна до златисто. Изстиналия сладкиш полейте със сироп, сва­рен от 2 ч. ч. вода и 300 гр захар. Поръсете със счукани ядки или пудра захар.

 
Направих го аз този сладкиш,идеален стана на вид,ама не и на вкус! SickТой не беше сладък почти никак!Само захарта от сиропа,явно никак не стига.

Не знам къде съм гледала, но чак сега виждам pina, че си правила сладкиша. А ако се сложи още захар в сместта за печене, може би ще е добре вече newsm78 Освен да взема да пробвам.

# 70
  • Мнения: 11 747
Да,Лабрекс!Мисля,че ще е добре.Ядох вече подобен сладкиш,само че добре подсладен и е хубаво.Този стана идеален,само че не достатъчно сладък и си беше гадно.
Мисля,че в рецептата е пропусната захарта просто.Аз още като го почнах си помислих,че така няма да стане,че вероятно е пропуснато да се напише захар,ама викам си чужда кухня,може да не е подчинена на моята логика  newsm78 Е,права се оказах.

# 71
  • Мнения: 22 867
Направих го днес най-после, само половин доза, защото нямах достатъчно кисело мляко. В сместта за печене сложих само една супена лъжица захар с връх, стана леко подсладено, и есенция ванилия на д-р Йоткер. Опече се, сиропирах го и сега се чудя на какво ми прилича newsm78 Май съм яла някакво арабско реване ли беше, не се сещам точно, но вкусът ми е познат. Не е нещо страхотно, но за тези продукти, от които се прави, си го бива.

Достатъчно сладко е, даже си мисля, дали наистина не трябва да се слага захар? По едно време попадах на захар, дето изобщо не подслаждаше, не знам какъв беше тоя бял прах, наречен захар, но кисело мляко трудно се подслаждаше с нея - трябваха доста лъжици. Мисля си, дали не си попаднала и ти pina на такава?

# 72
  • Мнения: 11 747
ами не знам! Thinking
факт е,че като не беше достатъчно сладко,имаше вкус на накисната с вода филия! Sick

# 73
  • Мнения: 590


Млокия - Млохия или нещо подобно е името Confused

Продукти .

300-400 гр. стрита млохия .Почти на прах трябва да е .
Бялото месо на едно пиле .Може да го сварите и цялото .
350-400 мл. олио или растителна мазнина/масло.
сол.
1 с.л. без връх къзбара.
3-4 скилидки чесън.

Първо сваряваме пилето, когато е готово го вадим от тенджерата.В тиган загряваме мазнината, слагаме млохията, къзбара и счукания чесън.Махаме от котлона, разбъркваме и пак го връщаме за малко да се позапържи .Много трябва да се внимава при пърженето да не се препържи, но и да е не остане не изпържено.Около 2-3 минути горе -долу.Слагаме млокията в тенджерата да ври в бульона на пилето.Поне 2-3 часа трябва да ври. По-скоро е като яхния, а не като супа  .Когато се свари хубаво прибавяме свареното пилешко месо.Вари се още малко с него и е готово.Когато се сложи пилешкото не се бърка за да не стане месото на конци, трябва да е на едри парчета.
Сервира се с парче лимон и бял ориз за гарнитура.


Доста е странно на вкус .Има голяма вероятност да не ви хареса  Laughing.

Ако се "лигави" Sick -значи не сте я сготвили добре.

Става и със заешко месо.

Снимала съм как изглежда сухата млохия и растителното масло/мазнина.

Още снимки.Клик !

Последна редакция: нд, 06 юли 2008, 19:07 от Манел

# 74
  • Мнения: 13 512
Може ли да допълня? И да дам вариация...
Млухието е всъщност юта. Аз я правя със суха, но на цели листа. За да не се лигави, я мия продължително със студена вода. Правя я на топки и така....докато стре да се" лигави".
А с прясна ства по-вкусно, но за съжаление тук няма.
Къзбара- е кориандър на български. Ползва се смлян.

Общи условия

Активация на акаунт