Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 648
  • 726
  •   1
Отговори
# 705
  • Popovo
  • Мнения: 219
Благодаря за отговорите.  bouquet До година тази рецепта ще бъде изпълнена от мен, само да не объркам нещо и да си я ям сама. Mr. Green
 Имам едно предложение,ако обаче нещо сбъркам ме поправете и се извинявам. Защо не направите някой блог с рецептите от арабската кухня,та да ни е по удобно да търсим.
 Надявам се да не обидя някого с предложението си. Продължавайте да пишете интересни рецепти, има кой да ги чете и после прави. Peace

# 706
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
darianika,я,дай идея за кои сандви4и иде ре4 по либията? макароните с доматен сос  с месо  ли бяха?  newsm78

# 707
  • Мнения: 19
darianika,я,дай идея за кои сандви4и иде ре4 по либията? макароните с доматен сос  с месо  ли бяха?  newsm78
marsy точно така с доматен сос и месо! Peace  Имах приятелчета арабчета и си спомням ,че ме канеха в тях и си похапвахме всички на земята  Laughing  . Те с ръце естествено и ми се чудеха ,защо не ям като тях!  Thinking  Но и те бяха люти,имаше и кана с вода е аз все посягах към  нея а те се смееха естествено!  Laughing  А относно сандвичите точно с какво мвсо бяха не си спомням ,но имаха пържено яйце и разни зеленчуци и винаги слягаха от този лют сос...няма да забравя, е как съм го яла незнам във втори клас ама беше незабравимо!  Hug И така,ако можете да се сетите рецептата за тея макарони много ще ви бъда благодарна! Hug

# 708
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
мисла,4е имам   пуснато в тази тема "макарони по тунизийски" ! само,4е как да ги намеря? някъде имаше линкове систематизирани, ама на коя страница?  newsm78 newsm78 newsm78
сандви4ите са с хариса, лук, тон или пилешко, най-4есто, салата  зелена или домати и краставици с мента, малко картовена с куркум и магданоз!или пържени картовки!с  вариации!

# 709
  • Мнения: 24
Марси на 30 или 31 са рецептите систематезирани
П.С. на 30 стр.са сега видях

# 710
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ники ,ти си спасително пояс4е! имаш едно гуш от топлите страни, по 4удо днес е  супер 23 гр! само,4е там е за кускус ,аз мисл,4е съм писала за макарони, ако не ще пиша пак!

# 711
  • Мнения: 4
моля ви за няканва рецепта за кнафе

# 712
  • Мнения: 11 747
В турската тема има рецепта за кюнефе, може би има малка разлика, но по същество е същото. Трябва да си намериш суров кадаиф, което не е лесно в България. По средата може да сложиш моцарела, понеже тук няма съвсем същото сирене, като в Ориента, печеш и сиропираш. За подробности виж в турската тема, не помня точно.

# 713
  • Мнения: 4
благодаря за  съвета,аз имам такъв кадаиф

# 714
  • Мнения: 171
моля ви за няканва рецепта за кнафе
ако си в София, сурово кнафе и сирене халуми има в арабските магазини. ако обаче няма как да си ги доставиш ето ти рецепта с местни продукти:

2 пакета фиде на гнезда (да не е натрошено, а може и да ползваш най-тънките спагети на Стелла или Барилла - те са точно като фиде.... май бяха номер 6 или Sunglasses.
750 грама обезсолен кашкавал или свежо сирене (виж тук:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.msg12517946#msg12517946 )
сироп за баклава по-гъст и с кардамон
150 грама масло

запечи леко фидето, докато порозовее. сложи половината фиде в тавата и нарежи на малки парченца половината масло. нареди сиренето, нарязано на парчета с дебелина не повече от 1.5 см, така че да се покрие изцяло фидето. постави втората половина фиде и нарежи останалото масло отгоре. пече се на умерена фурна за около половин час, оставя се да изстине и се сиропира. със сиропа се оставя около половин час (ако е топло става веднага за консумация).
ако ползваш спагетите не ги запичай, а ги запържи с масло предварително.

# 715
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Кажете как да си направя суров кадаиф? Гледала съм как се прави, с едно съдче, като чаша и отдолу дупки в редичка, налива се тесто с гъстотата на палачинково и се ръси на една голяма кръгла нагорещена плоча. Под ръсене имам предвид с широк замах човекът прави кръгови движения, докато покрие плочата, да не са плътно едно до друга, но то само като се добре до горещата плоча, изсъхва и няма опасност да се слее в обща маса. Изпича се много бързо, после с едно като малко гребло го събира и ти го слага в пликче. Предварително казваш дали искаш едно или две такива "завъртания по плочата". То е като меки макарони и много вкусно. Знае ли някой тестото? А и такава чашка...дали ще стане с консервена кутия, на която се пробият дупки с пирон? И в една тепсия на котлона или на скара с плоча. Дайте идеи, че е много вкусно!

# 716
  • Мнения: 171
Кажете как да си направя суров кадаиф? Гледала съм как се прави, с едно съдче, като чаша и отдолу дупки в редичка, налива се тесто с гъстотата на палачинково и се ръси на една голяма кръгла нагорещена плоча. Под ръсене имам предвид с широк замах човекът прави кръгови движения, докато покрие плочата, да не са плътно едно до друга, но то само като се добре до горещата плоча, изсъхва и няма опасност да се слее в обща маса. Изпича се много бързо, после с едно като малко гребло го събира и ти го слага в пликче. Предварително казваш дали искаш едно или две такива "завъртания по плочата". То е като меки макарони и много вкусно. Знае ли някой тестото? А и такава чашка...дали ще стане с консервена кутия, на която се пробият дупки с пирон? И в една тепсия на котлона или на скара с плоча. Дайте идеи, че е много вкусно!

ако не бързаш, през почивните дни ще ти пусна и рецептата и техниката. ако някой не ме изпревари де. но да знаеш, че е пипкава работа.

# 717
  • Мнения: 1 655
дравейте, подхвнали сте една моя много лубима гозба и мисля сега за нова година да я спретна, кажете ми за канафето, суровият кадаиф да го троша ли и така да го запека или да го наредя така както е на топчета.
Поздрави на всички арабски мами , и да ме извините за отцъствията
 Embarassed

# 718
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
а, то и да бързам, все тая  Grinning
предварително ти благодаря за рецептата!

# 719
  • Мнения: 171
http://www.youtube.com/watch?v=auhHl5-6VdY&feature=player_embedded   
това е линк за това как да опъвате фидето - не е толкова трудно, но няма да е бързо като при този човек - той е майстор. но се дърпа лесно. тестото е лесно: на всеки 2 чаши брашно - 1 чаша вода. смесва се добре и се оставя закрито да престои поне един час и след това, както е във видеото.

ако ползвате машина количеството на водата е половин чаша, а брашното 2 чаши. аз лично съм правила и по двата начина, но тези на ръка стават по хубави. аз правя по-малки топчета и ми е по-лесно да опъвам.
успех !

Общи условия

Активация на акаунт