Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 524
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 171
тук може да прочетете за шафрана и как се фалшифицира, а аз ще ви кажа един начин да си го разпознавате. първо: качествения шафран е достатъчно да вземете две влакънца, за да пожълтее 3 литра вода. второ: на вкус оригиналният шафран никога не горчи за разлика от останалите. трето: нискокачественият шафран е с разнородни влакна - червени, оранжеви и жълти, а качественият е винаги с еднакъв тъмен почти винен цвят.

# 691
  • Мнения: 9 894
значи на същия ирански пазар с подправките в Дубай шафранът не е особено качествен.
имат ли шафранът и турмерикът друго действие, освен да оцветяват?

хадил, благодаря - скаридите се оказаха добри, само да не бях ги пресолила   chef
имам в едно списание рецепта за скариди по арабски, още не съм я направила - с чушки и домати е - ако някой я иска непробвана, ще я напиша.

# 692
  • Мнения: 171
иран произвежда огромни количества шафран, но не от най-качествените сортове. много често в Ирак ползваме ирански шафран, защото е с достъпна цена. трябва да се слага повече, но върши работа, когато става въпрос за оцветяване.

ние го ползваме за придаване на аромат на туршиите, на ориза, на рибните ястия. освен това има добър ефект при заболявания на черния дроб и като имуностимулант и подпомагащ препарат при ставни заболявания.

куркумата е само за цвят, ако се прекали става горчива. добра е в смеските с други подправки и се използва за лечение на стомашно-чревния тракт.   

# 693
  • в матрицата
  • Мнения: 952
Тия дни така са ми се дояли ориенталски сладки и си спомних, че в Ливан има една страхотна верига pattiserie  See Sweets, ох какви вкусотии има там, не е истина, ама в БГ май няма нещо подобно, нали? Ето и сайт на тези изкушения  
http://www.lebanon.com/seasweet/index.html  

# 694
  • Мнения: 800
еее, никой ли не готви вече? на фотосинтеза ли караме?  Laughing

айде аз да кажа, че пробвах туршията с краставичките. Сложих и орехи и люти чушки. Хубава стана. Тая година пробно сложих 4 буркана. Догодина иншалла ще са повече  Wink

Малко орехите ми изскочиха от краставичките, ама карай , огребах ги и пак ги изядохме

# 695
  • София
  • Мнения: 3 090
еее, никой ли не готви вече? на фотосинтеза ли караме?  Laughing
Готвим и още как... Ама коледни сладки  Wink и бързи манджи  hahaha

# 696
  • Мнения: 171
еее, никой ли не готви вече? на фотосинтеза ли караме?  Laughing

айде аз да кажа, че пробвах туршията с краставичките. Сложих и орехи и люти чушки. Хубава стана. Тая година пробно сложих 4 буркана. Догодина иншалла ще са повече  Wink

Малко орехите ми изскочиха от краставичките, ама карай , огребах ги и пак ги изядохме
ще ги изядете я, няма да стават зян. браво на теб, тази година 4, догодина 40 !
кажи каква рецепта си търсиш и ще ти напиша. сладко, солено, с месо, без месо, салата, каквото кажеш.

# 697
  • Мнения: 800
нещо за събуждане на апетита, че напоследък ми липсва и ям, колкото да не умра от глад  Confused

салата става да

# 698
  • Popovo
  • Мнения: 219
Shilan & Shiar заинтригува ме с туршията от краставички. Дай рецептата насам,защото аз уж редовно следя темата,ама за краставичките не съм прочела до сега. newsm78 Извинявам се яко съм я пропуснала! Embarassed

# 699
  • Мнения: 800

Хадил, дай рецепта за туршия някаква ама арабска, чушки-мушки, карфиол-марфиол  , докато е сезона


"Жълта мосулска туршия"
за 3 -литров буркан. Приготвяш карфиол и зеле, измити и нарязани на едри парчета. Вариш вода с куркума или шафран (на 2 литра вода 1 ч.л. куркума). След като заври водата, сваляш от котлона и още докато е горещо слагаш карфиола, а зелето върху него и захлупваш. Като изстине, изхвърляш водата и редиш в буркана. слагаш 1,5 с.л. сол, 2 каф.чашки оцет (ябълков най-добре). В буркана хубаво притискаш зеленчуците и слагаш леко изкривена капачка тип "омния", за да хлътне вътре и да ограничи отвора. Заливаш с охладена, преварена вода и затваряш добре. Държиш на хладно да вкисва бавно на топло ще шупне и ще се развали) - за около 4-5 дена си готова.

"Пълнени кисели краставички"
Правиш разрез по дължината на корнишоните и заливаш с вряла вода. Оставяш да изстине и отцеждаш, пълниш краставичките с: нарязан на ситно магданоз, малко целина, счукан чесън, 1 ч.л. черен пипер и 1 ч.л. кимион. Нареждаш краставичките. За 3-литров буркан - 3 каф.чашки оцет, 2 с.л. сол и заливаш с вряла вода.

"Туршия от цвекло и алабаш"

Нарязваш на еднакви кубчета цвекло и алабаш. Слагаш цвеклото на котлона с малко вода леко да се свари (не го прави меко). Като изстине смесваш с кубчетата алабаш, слагаш сол на вкус и го заливаш със собствената вода на цвеклото. Слагаш в буркана и ако трябва доливаш с преварена охладена вода. Никакъв оцет. За една седмица то ферментира и става като сополче водата, да не решиш, че е развалено. Остави го да си довърши ферментацията. След още 20 дни е готово.

"Шарена туршия"

чушки, камби, карфиол, моркови в пропорции според това, какво обичате повече. за около 3 кг зеленчук: слагаш всички зеленчуци, без чушките и камбите, настъргваш 2 големи домата, добавяш 2 с.л. захар, чаша и половина (водни) оцет, 1 глава чесън на разполовени скилидки, 2 с.л. олио или зехтин и всичко това го слагаш на бавен огън и когато почти тръгне да ври го махаш и слагаш веднага чушките и камбите (цветни по възможност, аз лично слагам само камби),  2 люти чушки и една-две връзки нарязан магданоз. Пълниш в бурканите и затваряш още докато е горещо, иначе ще трябва да държиш в хладилника, ако ли не стерилизирай ги.
[/quote]

mama vesi,  ето за краставичките

# 700
  • Popovo
  • Мнения: 219
Мерси много за рецептата!  bouquet Да попитам само, разрязвам краставиците по дължина, а не ги срязвам на две.? И после като го напълня ги затварям краставиците? И като ги залея със врялата вода, запечатвам и обръщам буркана? Заваряват ли се, или не?Извиявам се ако въпросите ми са тъпи, но предпочитам да попитам,отколкото да сбъркам нещо. Embarassed
 Желая ви приятна вечер! Peace

# 701
  • Мнения: 171
краставиците се режат по дължина - да се получи процеп. пълниш ги и заливаш със сместа с оцет и вода и сол. не се варят.

Шилан ето ти една рецепта за салата, ако ти се играе:

"Лубия хадда" (Люта лубия - може и със соя)

Една чаша сварена лубия (аспержов боб - с черно оченце или червен сорт)
2 печени пиперки
2 люти чушки
1 малка глава червен лук или воден лук
сок от 1 лимон
1/2 връзка магданоз
1/2 с.л. доматено пюре
сол на вкус
скилидка чесън (не е задължителна - аз не я слагам)

задушаваш лука с пюрето, лютите чушки и солта, после смесваш със сварените бобчета, нарязаните печени пиперки, нарязан на ситно магданоз, лимоновия сок и евентуално намачкания чесън. лесно и вкусно.

иначе има една по-пипкава, но хубава салата:

500 грама рибено филе на пара или на скара или сварена - тоест да няма мазнина
1 средно голяма грудка червено цвекло настъргана на ренде
4-5 средно големи сварени картофа нарязани на кубчета
1 връзка магданоз нарязан на ситно
2 сварени яйца, нарязани
1 връзка зелен лук наситнен
сол и черен пипер на вкус
6-7 с.л. майонеза

смесваш майонезата с всички продукти без цвеклото и рибата. слагаш половината смес в съда за салатата, слагаш отгоре половината цвекло, после рибата, после втората половина от цвеклото и покриваш с останалата част от сместа. Ето това е ! Ако не обичаш цвекло, сложи моркови.

# 702
  • Мнения: 800
краставиците се режат по дължина - да се получи процеп. пълниш ги и заливаш със сместа с оцет и вода и сол. не се варят.


ооо, аз за краставичките не разбрах, че трябва само да се цепнат и да си останат цели. Съвсем ги разполових и пълних половинките, затова ми е изпаднала плънката. Нищо догодина иншалла ще знам.

мама Веси,
ако хапвате люто , сложи и люти чушки в буркана  Peace

Баба ми правеше туршия с ония големите зелени сливи, чесън, копър и люти чушки, та тия краставички ми напомниха за нея.


Хадил,
може ли салата някаква със зрънца от нар. Нещо свежо ми се иска, да мирише на прясно.


Мъжа ми прави, краставици и домати съвсем на дребно нарязани, изтиска лимон, зехтин, кимион, джоджен, сумак ли беше онова червеното, лук. Може и негова измислица да е, ама е вкусна, умирам за утопя сока от салатата  Embarassed

# 703
  • Мнения: 171
хубава е салатата на половинката ти Шилан. ето ти една рецепта с нарови зрънца:

1/2 средно голяма зелка
2-3 стебла на свежа целина
1 средно голям лук, дребно нарязан
3/4 чаша орехи нарязани на едро
2 с.л. стафиди
1/2 чаша зрънца от нар
сок на 1 лимон

ако искаш дресинг:
1 опаковка майонеза
2 с.л. зехтин
1 с.л. оцет
1 с.л. горчица
сок на 1 лимон
сол, черен и червен пипер на вкус

Нарежи на тънки ивички зелето, после режи напречно, за да се получат малки парченца. Нарежи на дребно стеблата целина и лука. Настържи лимонова кора. Надребни орехите. Обели един нар и използвай половината от него. Добави стафиди, лимонова кора и зрънцата от нар . Смеси майонезата, горчицата, сока от лимон, оцета, зехтина, солта и пипера и ги разбъркай със салатата или пък постави част от дресинга отгоре на ястието.
Поръси с червен пипер и остави салатата в хладилника за около час.

# 704
  • Мнения: 19
Здравейте,подена съм в Либия-Триполи ,но съм си чиста българка.Живяхме там две години това няма значение все пак,но да си кажа едно нещо ми е останало в съзнанието  от дете-имат страшни люти и вкусни сандвичи и правят много вкусни макарони като манджа  Wink .Не знам рецепти,но ще замоля някоя от вас която знае,как се прави тази вкусна манджа с макарони да сподели.Благодаря ви предварително! Hug

Общи условия

Активация на акаунт