Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 700
  • 726
  •   2
Отговори
# 660
  • Мнения: 102
Благодаря и на Svear за мароканската марина HugИ тя е записана в тетрадката.
Откога търся такива работи ,пък тук накуп сте се събрали майсторките.
Хадилче ,нещо подобно,може и да е същия но с леко различен изглед.То е и нормално един същ сладкиш да бъде в различни варианти. Тук го предлагат с много тънък слой подложка отдолу,този ми се вижда доста бухнал.Но може ли рецептата EmbarassedАко днес ходя до някоя сладкарница ще видя дали го има и ще го снимам Laughing
А този шафран ми е много интересен.В началото си мислех ,че трябва да е нещо уникално за да струва толкова скъпо.Даже четох в нета че килото струвало около 7000 евро Shocked.Така и една моя позната тук ми прави силен черен чай ,доста сладичък и слагаше вътре малко кардамом и няколко кончета шафран.И аз си викам ,ето тук е тайната.Купих си аз,но то ни мирис ни вкус,само цвят придава на яденето или питието.Та ако можете вие да ми отговорите за ползата от шафрана ,явно аз нещо не съм разгадала:?

# 661
  • Мнения: 11 747
Пълно е с шафран менте по цял свят. Много рядко се намира истински.

# 662
  • Мнения: 102
Едва ли в арабска страна и то в най скъпия супер маркет ще е менте.Не го вярвам,качеството на всички продукти е на ниво.Не искам да звучи като изхвърляне разбира се,и нямам намерение никого да убеждавам Sunglasses
Но все пак Пина ,можеш да ми кажеш как да разпознавам истинския от ментето и готово Laughing
А за сладкишчето,преди малко бях на разузнаване в сладкарниците  около нас и не видях такъв Sad

Последна редакция: ср, 25 ное 2009, 13:32 от orchestra

# 663
  • Мнения: 11 747
orchestra, не зная къде живееш, нито от къде пазаруваш. Със сигурност има шафран менте и в арабските страни. Как да разпознавам истинския шафран съм чела от нета, купувала съм, но мисля, че изобщо не съм виждала истински шафран. Поне това, което съм купувала, също само оцветяваше, аромат никакъв. После намерих един в много малки кутийчици и доста скъп, но така и не го пробвах.

Ето за шафрана
http://www.gotvetesmen.com/useful/spices/index.php?alphabet=%D0%A8&id=71
http://kulinar.gbg.bg/index.php?type=special&area=1&p=articles&id=55




А това е най- изчерпателната статия, пише и за фалшифицирането
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0%B0%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD

# 664
  • Мнения: 102
Пина,в никакъв случай не подлагам на съмнение това което казваш .Пък и колко рецепти съм си записала от тебе  bouquet
Говориме си тук ,обсъждаме.За толкова пари наистина очаквах да променя чувствително вкуса на ястието,примерно като ментата,или която и да е силна подправка.
Преди малко го поразгледах по обстойно това съкровище.Испански,има сертификат за качество.Цената тук му е 3,990 динара за грам и това е  около 10 евро.
Обаче си мисля ,че в шафрановото брашно определено фалшифицирането би било лесно,ама кончетата много са специфични.
Както и да е.Аз съм много боса,особено що се отнася до  подправки и използвам случая тук да почерпя опит от майсторките ,пък на местна почва да опитвам оригиналите.Hug

# 665
  • Мнения: 160
ето за соммак:  http://en.wikipedia.org/wiki/Sumac

месото в мекичките се слага сурово, но тестото, което се замесва е рядко и затова казах, че се сипва с лъжица.

500 грама месо накълцано на ситно или в краен случай смляно
1 връзка зелен лук нарязан на ситно или 1 голяма глава обикновен лук
1 връзка магданоз също наситнен
подправки (черен пипер, кимион, джинджифил) и сол на вкус
за тестото:
500 грама брашно
2 яйца
щипка сол
съвсем малко мая (аз понякога не слагам и пак се получава, но ако сложиш остави за 20 минутки да втаса)
вода
замесваш, добавяш плънката, добавяш 1/2 ч.л. куркума - трябва да се получи като тесто за шницел (или като по-гъст кекс) - в смисъл, че като пържиш ще взимаш от тестото с лъжица. загряваш силно олиото и взимаш с лъжичката от сместа, пускаш в олиото и леко натискаш, за да се получи дискче. на плънката може малко домат да сложиш, но внимавай, че разводнява.
 

а за този сладкиш ли питате:
 
 
Месото в мекичките се слага сурово -  не мога да разбера това? В кой мекички?
И за рецептата за миринатата исках да те питам, месото кисне в марината и после го готвя, а маринатата ползвам ли я за готвенето или...

# 666
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хадил ,пусни рецептата за този сладкиш, просто ми обра о4ите! Mr. Green  bouquet
направо си го представих как се хапва!  bowuu

# 667
  • Мнения: 171
мекичките, чиято рецепта съм дала под фразата с това, че месото се слага сурово -  Laughing май съвсем се оплесках.
маринатата спокойно може да се ползва за готвене - задушаване или пържене на месото, но не е задължително (тя прави вкуса по-силен и по-лют, а и повече дразни, ако някой е с чувствителен стомах).
за рецептата и шафрана ще пиша утре, защото съм труп и наистина няма сили след 36 часа на работа. извнете ме - за бонус ще пусна и още една рецепта, заедно с утрешните.

# 668
  • Мнения: 102
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК на всички, които се чувстват свързани с арабската култура !  bouquet
Аз съм абсолютно начинаеща, но разрешете да ви почерпя с рецепта на един много лесен арабски сладкиш  Embarassed(Поръчах си го в търсене на моя сладкиш)
Aysh Al Saray
за едно сладкишче -  продуктите са на око  Mr. Green
две филийки хляб за тостер (само средата)
примерно 50 гр.ванилов крем - (като този ,който слагаме на домашна бисквитена торта)-,в менюто пишеше "кашта"
натрошен шам фъстък
Филийките се сиропират със захарен сироп,кремчето се пльока отгоре и се поръсва със шам фъстъка
Много ми беше вкусен и според мен много подходящ за неочаквани гости (их, как професионално се изказах  Wink
Предполагам момичетата тук ще ми помогнат да дооформим рецептата Hug



# 669
  • Мнения: 171
Не съм забравила за сладкиша. Даже намерих хубави снимки за това как се прави.

Ето:

2 яйца
1 ванилия
250 грама сметана (сладка заквасена или арабска кишта)
1/4 чаша олио
1 чаша кокосови стърготини
1 ч.л. бакпулвер
3/4 чаша захар
1/2 чаша грис
1/2 чаша брашно

за крема - 250 грама заквасена сметана.













има още една разновидност, но за нея другия път.   bouquet

# 670
  • Мнения: 13 512
Aз да кажа,че бях във въпросния марокански ресторант на Шишман и не ме впечатли особено нито с разнообразието си, нито с приготвянето , доста побългарено. В залата , в която бяхме много неуютно ми се видя. Търсенето продължава, следващата цел е Финикия- не съм ходила скоро, ще отида през януари, живот и здраве. Междувременно ако вие откриете нещо, което да си заслужава- пишете.

# 671
  • Мнения: 5 255
Aз да кажа,че бях във въпросния марокански ресторант на Шишман...
Явно си ходила в друг  Mr. Green
Нали беше на ул."Ангел Кънчев"  newsm78

# 672
  • Мнения: 13 512
Aз да кажа,че бях във въпросния марокански ресторант на Шишман...
Явно си ходила в друг  Mr. Green
Нали беше на ул."Ангел Кънчев"  newsm78
e то да няма 100?! Анет се казва, какво се заяждаш?!

# 673
  • Мнения: 595
Здравейте, момичета!
Извинявам се предварително, ако сте го обсъждали, но търся рецептата на онези дребни, арабски сладки дето ги има във Финикия и Бейрут. Приличат на мини баклавички, но не са сиропирани, стоят си сухи, а отвътре са с шам фъстък или кашу. Невероятно вкусни са! Моля, ако някой знае рецептата да ми пише! Много благодаря!

# 674
  • Мнения: 102
Хадил благодаря за рецептата!  bouquetСега като гледам картинките.Първо се излива сместта включваща грис и отгоре  се слага сметаната като паралелни ивици.Добре ,но как тази сметана запазва тези очертания и как отива отдолу (като втори пласт от сладкиша),не се ли "стопява" от температурата и да се смеси с първата смес?И на каква темература се пече и колко време?
Аз може ли пак да попитам нещо  Embarassed Как се прави арабския мляко с ориз.Като ,че ли добавят вътре и малко нишесте (или фино царевично брашно).Някак по плътен е вкуса.Освен това го ядохме в един ресторант и освен плътния вкус ,струва ми се имаше розова вода вътре (или подобна есенция).Много му харса на мъжа ми ,а аз все не мога да го докарам ,както го правят тук.
Как ви нападнахме само.Но когато имате време тогава момичета Hug

Последна редакция: вт, 01 дек 2009, 20:03 от orchestra

Общи условия

Активация на акаунт