Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 522
  • 726
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 914
ако  разрешите  още  идна идея  за  салата с  тая  арпа 

консервирана  царевица ,риба тон от консерва ,и  арпа  както  Хадил е писала  предварително  сварена и измита  и майонеза   и добавка на черен пипер  ако е готова  майонезката  иначе аз предпочитам  сама да си я правя  като  добавям  двойна доза на  горчица и  черен пипер  някои  добавят към салатата и черни маслини  chef

# 646
  • Мнения: 171
тази последната салата е много хубава, само дето аз не съм слагала горчица.
да кажа за постната долма:  пълнят се същите зеленчуци като при стандартната, само че в плънката има ориз, нарязани на ситно сърцевината на тиквичките и патладжана, един домат, чушка и задължително зехтин, магданоз и лук (зелен най-добре). а другата плънка е булгур, лук и зехтин.

Последна редакция: чт, 19 ное 2009, 21:27 от hadil

# 647
  • Мнения: 914


Сладка   харша


1 кг смида   от дребната ,семул 

половин л прясно мляко
4  пакетчета   бакпулвер  да не се плашите
 
125 гр  масло 

8  до 10 супени л захар

половин  кафена чаша олио

 това е  за гости   които са ненадейно   аз обичам такива рецепти  Mr. Green

 та    загрявате  фурната намазвате тавите
в съд  слагаме смидата  или гриса или семула  както  му казвате   прибавяме   маслото олиото  захарта ,маслото е разтопено   и се разбрква добре  докато  смидата  попие маслото
  след това  б,кпулвера   и  млякото студено
оставяме само 3 мин да попие   и правим топки  като ги слагаме в тавичкат  нещо като  бабините курабии ссъс  захар 
 може да се овалят леко  или да се поръси леко със смида  от едрата   но и без стават  със смида  е по  красиво  като че има  захар 

 пече се в силно нагрята фурна    около 15 мин

 друг път и солената харша  ще пусна Hug

# 648
  • Мнения: 914



ХАРША   с  царевично брашно

250гр  семул  ,смида от  дребната  

125 гр царевично брашно

125 гр   бяло брашно

2 яйца  ,  половин чаша олио  ,  нафаа ,1   пак  бикарбонат и малко  от другата мая  , 100 гр  захар

по желание се декорира с малко смида  от горе както при  горната сладка харша

http://images.google.co.ma/imgres?imgurl=http://ringtoo.free.fr/ … art%3D80%26um%3D1   
ето малко нагледно   за  харшата    като тя е второ под ред  преди това    се  показва  харера с пшеница

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 11:32 от svear

# 649
  • в матрицата
  • Мнения: 952
svear,  извини ме за невежеството ми, но какво е смида и нафаа??? Търсих из нета, но такива думи не намерих. благодаря ти предварително   bouquet

# 650
  • София
  • Мнения: 3 090
Смида е грис, от ситния. А какво е нафаа newsm78

# 651
  • Мнения: 914
 Hug аз  се извинявам момичета 



http://www.epicezvouslavie.com/photos/galerie/3anis.jpg

на френски  graine d anis,анасон

използва се  при изпичането на сладки хлебчета ,сладки ,бисквити ,даже и в  грисената каша но   в Мароко  грисената каша е по рядка

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 15:36 от svear

# 652
  • София
  • Мнения: 3 090
Анасон било  Laughing мерси за разяснението!
А солената харша?

# 653
  • Мнения: 102
Момичета ,кажете моля ви ,ако знаете някоя марина за пилешко,телешко и агнешко.В ливанските ресторанти съм ги яла тези вкусотии.Предствляват като нашите шишчета,но месото е много вкусно. В ресторантите ги дават като микс грил (като кофтата аз не я ям) Сигурна съм че предварително е киснато в марина и после хайде на скарата.

# 654
  • Мнения: 171
Момичета ,кажете моля ви ,ако знаете някоя марина за пилешко,телешко и агнешко.В ливанските ресторанти съм ги яла тези вкусотии.Предствляват като нашите шишчета,но месото е много вкусно. В ресторантите ги дават като микс грил (като кофтата аз не я ям) Сигурна съм че предварително е киснато в марина и после хайде на скарата.
на килограм месо: 3 с.л. ябълков оцет, 1 средно голма глава лук, нарязана на ситно, 2-3 скилидки чесън (само по желание), 1 с.л. доматено пюре, 1 с.л. лимонов сок, 2 ч.л. соммак (кисела червена подправка), 1 с.л. сол, 1 ч.л. черен пипер, 1 ч.л. пипер, 2-3 с.л. олио или зехтин. ако месото е телешко - добавете и малко кимион и джинджифил.

Последна редакция: вт, 24 ное 2009, 22:01 от hadil

# 655
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хадил - моля те , дай тук рецептата за онези мекички с месо , дето си поснала в арабската и кажи месото сурово ли се слага или сварено...ти какво месо слагаш - пилешко , телешко или агнешко ...не можах баш да схвана как се замесва пък се сипва с лъжицата....дай повечко подробности  ,че и снимчица, ако може  - Благодаря !

# 656
  • Мнения: 102
hadil ,златна си ,ти си цяла готварска енциклопедия.Мислех ,че ще е въпрос с повишена трудност  Wink
А соммак,как е английското му наименование?
От кога го търся това  Hug
И да питам за един сладкиш  Embarassed(не го видях досега),пак тук го хапвам,но по често го дават като ориенталски десерт в менюто.
Нещо като екмек кадаиф.отдолу нещо хлебно струва ми се ,като тънък блат,после един страхотен крем който не е сладък,и отгоре не съм сигурна ,но има смлян шам фъстък, +нещо друго може да има,поднася се с каничка захарен сироп.

# 657
  • Мнения: 2 126
Момичета,здравейте Hug
Идвам да си покажа ястието с арпа.Направих го с ориз и царевица,стана много вкусно - хем като ориз хем не съвсем.Хареса ми и точно за постите.Благодаря ви още веднъж на всички взели отношение по молбата ми Hug


# 658
  • Мнения: 171
ето за соммак:  http://en.wikipedia.org/wiki/Sumac

месото в мекичките се слага сурово, но тестото, което се замесва е рядко и затова казах, че се сипва с лъжица.

500 грама месо накълцано на ситно или в краен случай смляно
1 връзка зелен лук нарязан на ситно или 1 голяма глава обикновен лук
1 връзка магданоз също наситнен
подправки (черен пипер, кимион, джинджифил) и сол на вкус
за тестото:
500 грама брашно
2 яйца
щипка сол
съвсем малко мая (аз понякога не слагам и пак се получава, но ако сложиш остави за 20 минутки да втаса)
вода
замесваш, добавяш плънката, добавяш 1/2 ч.л. куркума - трябва да се получи като тесто за шницел (или като по-гъст кекс) - в смисъл, че като пържиш ще взимаш от тестото с лъжица. загряваш силно олиото и взимаш с лъжичката от сместа, пускаш в олиото и леко натискаш, за да се получи дискче. на плънката може малко домат да сложиш, но внимавай, че разводнява.
 

а за този сладкиш ли питате:
 
 

# 659
  • Мнения: 914
 ако  разрешите за  солената харша след  аид  че  аз на око я правя  ище  потърся  пропорции 
а искате ли  марината за  шишчета    но  от  Мароко   Embarassed
  месото нарязано    добавяме  нарязан  лук  и  два  даже    кориандър ,магданоз,малко  олио  подправки   черен пипер, червен пипер,  каркума ,джинднифил ,канела ,шафран, кимион

може да се  оставят  от предната нощ  накиснати парченцата месо

а  за  пилешките  шишчета   подправките са  само  джинджифил ,черен пипер ,каркума  и малко  олио    аз  намазвам скарата с малко  олио  да не се залепват  шишчетатта  и така ги  обръщам по лесно  отколкото да ги въртя  по едно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт