Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 647
  • 726
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 171
не трябва да е разтопено, най-много леко размекнато.

# 616
  • Мнения: 657
мерси  Hug.
Момичета, помогнете да намеря и една рецепта за едни бисквити-курабийки.Имам спомен че бяха със сусам отгоре Embarassed

Последна редакция: нд, 15 ное 2009, 18:50 от nia7

# 617
  • Мнения: 610
nia 7 - да не би да питаш за тези - barazeh- http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=193235.msg5729377#msg5729377

# 618
  • Мнения: 13 512
Да знаете, че и марокански ресторант има в София. Сега го научих.

http://urbanzoo.bg/video/annette.html
Супер! Ще гледам да си наредя така нещата, че на 28ми да го посетя.

# 619
  • Мнения: 657
Близнаците, благодаря.точно това търсех Hug
Към тези ,които ще посетят мароканския ресторант - запазете си маса на втория етаж.там е по автентично и почти винаги е заето.

# 620
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Бих  искала и аз да ви попитам нещо - в Париж ядох много вкусна салата от сварена леща, червен грейпфрут и някакви подправки. От това, което прочетох в началото на темата ми се струва, че е нещо ориенталско. Напомня ли ви на ястие от арабската кухня? Идея за рецептата?   bouquet

# 621
  • Мнения: 3 094
много малки порциите в този анет - не е за мъже от по 2 метра:). иначе не е лошо, само дето е доста тесничко.

# 622
  • Мнения: 171
Бих  искала и аз да ви попитам нещо - в Париж ядох много вкусна салата от сварена леща, червен грейпфрут и някакви подправки. От това, което прочетох в началото на темата ми се струва, че е нещо ориенталско. Напомня ли ви на ястие от арабската кухня? Идея за рецептата?   bouquet
не е съвсем арабско, ама ще ударим едно рамо. ако знаеш френски виж рецептите от линковете, а ако не знаеш кажи и ще пусна превод.
http://citrouillette85.canalblog.com/archives/2009/09/22/15124763.html
http://www.goosto.fr/recette-de-cuisine/salade-lentilles-saumon- … umes-10003651.htm

# 623
  • Бургас
  • Мнения: 839
 hadil , моля за превод - супер ефектна салата !!!(първата с подноса от половина грейпфрут) Мерси предварително.   bouquet

# 624
  • Мнения: 178
Милички попаднах на Вас търсейки рецепта за баклава.Наближава Коледа ще ми помотнете ли даже ще е много добре че попаднах на арабски рецепти.Те правят чудесни сладки неща нали.Мерси! Hug

# 625
  • Варна
  • Мнения: 2 305
hadil, за съжаление френският ми е много слаб, ще съм ти благодарна, ако преведеш рецептите!   bouquet

# 626
  • Мнения: 550
Милички попаднах на Вас търсейки рецепта за баклава.Наближава Коледа ще ми помотнете ли даже ще е много добре че попаднах на арабски рецепти.Те правят чудесни сладки неща нали.Мерси! Hug
Добре дошла, Каси!
ето няколко рецепти за баклава от тази тема
 Баклава Ливан
Рецепта с готови кори за баница
Баклава с кори от фиде
А списък с всички рецепти от темата може да видиш тук

# 627
  • Мнения: 178
Айа много ти благодаря.Баклавата Ливан ме устроива.Ще следя и занапред темата.Желая ти лек ден!  Grinning

# 628
  • Мнения: 171
готово - ето превода:
рецепта 1
250 грама зелена леща (или обикновена едра небелена леща)
нарязана на ивици пушена сьомга - количество по желание
2 розови грейпфрута
За соса:
1 лук
1 портокал
1 лимон
1 ч.л. настърган пресен джинджифил
6 с.л. зехтин
2 с.л. оцет
1 малка връзка пресен кориандър
Сол
сварявате лещата в подсолена вода (за около 25 минути), после я изсипвате в тиган, добавяте соса (всички съставки нарязани на ситно и смесени с оцета и зехтина) плюс сока от грейпфрутите (запазвате си кората във вид на панички и няколко резенчета за украса) и разбърквате за около 5 мин. на средно силен огън. оставяте да изстине и смесвате със лентите сьомга.

рецепта 2
250 грама леща
1 грейпфрут
2 твърдо сварени яйца
1 лук
2-3 скилидки чесън
1 дафинов лист или 2 щипки мащерка
натрошено сирене около 2-3 с.л.
лют чили сос около 2 с.л.

сварявате лещата (с дафинов лист или мащерка) и след като изстине я смесвате с нарязани на парчета резенчета грейпфрут, сиренето, чили соса, нарязаните яйца, ситно нарязания лук и смачкания чесън. за украсата се използват и мини домати.

# 629
  • Варна
  • Мнения: 2 305
hadil, благодаря ти много!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт