Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 514
  • 726
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 13 512
Оставете майтапа, но наистина съм като старите баби - все намирам кусур на готвачите...  Embarassed
кусур да търсиш в Ливан, че да ти е кеф....ама в София...то да се чудиш за какво да  ги похвалиш:-)
Най-вече проблема е в това, че не са качествени продуктите. На първо място нямам вяра на месото.

# 601
  • в матрицата
  • Мнения: 952
hadil, на теб разчитам за избора на място на сбирката  Grinning Имаш време до 25 Ноември да избереш  Mr. Green

# 602
  • Popovo
  • Мнения: 219
Здравейте! Чета ви от доста време, но все не намирам време да ви пиша.Надявам се да ме приеме те във вашата вкусна тема. Да си призная честно никога не съм опитвала арабска кухня, затова са ми интересни рецептите ви. Но искам да ви помоля да ми дадете информация какви подправки използвате и има ли такива подобни в България? Интересува ме и с какви български подправки могат да се заместят? До колкото си спомням, четох че има и по различни начини на готвене, но не си спомням за кое ястие говорихте. Много ме заитересува арабската кухня и искам да науча повече информация.
 Пожелавам ви приятна вечер и продължавайте да пишете такива вкусни рецепти. Hug

# 603
  • Бургас
  • Мнения: 839
Да ви се оплача. В Бургас имаше ливански ресторант в морската градина  (свиреше цигански оркестър там,ама купон да става  Mr. Green), готвача беше ливанец... Как съжалявам, че вече го няма това място...  Сега мисля, че никъде не може да се опита подобна кухня в града.  Sad Скука.

# 604
  • Мнения: 13 512
И във Варна нямаме. Има 3 турски ресторанта, но арабски няма.

# 605
  • Мнения: 550
Но искам да ви помоля да ми дадете информация какви подправки използвате и има ли такива подобни в България? Интересува ме и с какви български подправки могат да се заместят? До колкото си спомням, четох че има и по различни начини на готвене, но не си спомням за кое ястие говорихте.
Добре дошла Мама–Веси   bouquet
Тук има доста рецепти, и при всяка са отбелязани нужните подправки. Сама може да видиш, че те не са чак толкова екзотични, а се намират и в България.
Момичетата, които готвят често, си правт вкъщи универсална подправка в голямо количество и използват за повечето манджи нея. Ето рецептите на Дуа за "Седем подправки" и на Хадил.

Повечето ястия имат повече от един начин на готвене. Все пак арабските страни обхващат хора от различни конитенти, различни навици и традиции, това се е отразило и в храната – всеки има своя интерпретация на една и съща гозба.  Peace

Аз утре съм рещила да правя един хляб с подправки от Близкия Изток. Ако се окаже сполучлива рецептата, ще я постна и тук.

# 606
  • Мнения: 24
Като се съберете на среща у София града голяма на ресторант да увиете малко и за в къщи и да пратите и към Варнааааааааа

# 607
  • Мнения: 171
я малко сладки от нашенско.

"Шакарлама"


4 чаши брашно
1 чаена чаша захар
1 1 / 2 чаша масло
1 / 2 чаена лъжичка смлян кардамон
1 / 2 чаша смлени орехи
Смесвате брашното, захарта, кардамона, орехите и маслото, разбъркайте добре. Правете малки топки на ръка; ги поставете върху хартия за печене (може и леко намаслена). Украсете с половинка орех или цял бадем отгоре. Пече се във фурната около 20 минути на 300 °С.
Забележка: Ако тестото е прекалено текливо, добавете малко брашно.

# 608
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
фрикасе ,тунис
 :за тестото:
1 яйце
22 gсвежа мая или 2 пакет4ета от сухата
500 g брашно
1/2 4 олио
1 к.л захар
1 к.л сол
около 1 4аша вода
за плънката :
8 доматки( доматките в тунис са малки и се по4истват от семките, режат се на дребно)
2 твърдо сварени яйца
250 g риба тон от консерва
4ерни маслини
каперси
2 сварени картофа в солена вода с малко куркум
олио, сол, 4ер пипер, малко сок от лимон и разбита с вода кариса около л.
маята се разтваря в хладка вода, прибавя се брашното,солта, захарта, олиото и яйцето!
обърквате и добавяте полека вода за да се забърка тестото, да е леко лепнещо  и меко!месите докато стане гладко ,еласти4но,като ръцете а са винаги намокрени!набрашняват се ръцете после и мястото където ще работите, разто4ва се тестото, като за пица, после с една 4аша се нарязва на кръгове;след това те се се слагат в/у набрашнена плоскост, покрийте ги с кърпа и 1 1ас ги оставете да втасват!
като се надуят се  изпържват в фритьоза, дълбок съд с олио! с ножа се отделят питките от плоскостта и внимателно се потапят в олиото за да не спаднат! като се изпържат от двете страни, се вадят и отцеждат на  кискеса  или на хартия!хлеб4етата се разрязват по средата, донякъде! плънката се прави като се разпределя за вси4ки питки:картофеното пюре, овкусено с магданоз,сол и 4ерен пипер,малко лимонов сок, на едната страна , малко хариса от другата ; разрязаните на пар4енца яйца,домати, тон, маслините! и готово! топли4ко се яде, ама къде се залепя!  Mr. Green
има още един вариант, с мляко да се замеси,вместо вода, или смесено1/1 вода /мляко! вместо олио,да се  ползва меко масло за тестото около 30-40 гр и тогава се прави едно втасване до удвояване на обема, преди да се разто4и,като след това фрикасетата се пържат директно, само малко се поиз4акват да се отпуснат от разто4ването!
не съм пробвала с бг брашно ,тукашното нали е най-4есто домашно! но за мене маята трябва да е хубава за да бухнат добре!хубаво да се пресее брашното!

Последна редакция: сб, 14 ное 2009, 12:39 от marsy

# 609
  • Мнения: 610
Марси- мерси душа   bouquet ще се пробва .    chef

Хадил- тези дни ще правя и от твоите сладки- шакарлама . Simple Smile
  eat

# 610
  • Мнения: 171
близнаците - да ви е сладко - лесни са и трудно се обърква нещо при тях, затова я харесвам тази рецепта.

# 611
  • Popovo
  • Мнения: 219
hadil много ми хареса рецепта за Шакарлама.Но само да те попитам маслото една и половина чаена чаша ли е или аз нещо не съм разбрала? Няма ли да стане малко мазничко? И може ли да се замени с олио или зехтин? Тази рецептичка ми допадна и реших да я направя. Peace

# 612
  • София
  • Мнения: 7 815
Да знаете, че и марокански ресторант има в София. Сега го научих.

http://urbanzoo.bg/video/annette.html

# 613
  • Мнения: 171
hadil много ми хареса рецепта за Шакарлама.Но само да те попитам маслото една и половина чаена чаша ли е или аз нещо не съм разбрала? Няма ли да стане малко мазничко? И може ли да се замени с олио или зехтин? Тази рецептичка ми допадна и реших да я направя. Peace
толкова е маслото - стават като масленките, но малко по-ронливи. да си кажа честно с друга мазнина, освен масло, не съм пробвала.

# 614
  • Мнения: 657
Преди 2 години съм ходила в този марокански ресторант - много ми хареса.Всичко беше много вкусно приготвено.
Хадил да те попитам - маслото трябва ли да е разтопено или няма значение.

Общи условия

Активация на акаунт