Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 519
  • 726
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 657
Хадил,мерси мила  Hug Второто ястие беше подобно,само че не с топки от кайма а телешко филе.Ще пробвам непременно.
АЗ пък се обръщам  към теб.Търя една рецепта, ти ли беше пуснала незнам - приличаше на кюфтета отгоре с топено сирене от това за сандвичи.Оле как ти обясних...

# 466
  • Мнения: 171
сетих се за кой кебап говориш - с телешко филе, което предварително се маринова в в 2 с.л. соммак, 2 с.л. ябълков оцет и малко сол (за около 600 грама месо), а после леко ги задушаваш преди да ги сложиш в соса, останалата част от рецептата е същата. а за кюфтетата с топено сирене, май не съм ги пускала аз, но ако не ги намериш аз ще ти напиша от моите рецепти   bouquet.
междувременно ще пусна една забавна рецепта:
1 пакет спагети или друг вид паста (но да е с достатъчно дълга форма)
400 грама кайма (телешка, агнешка, пуешка или пилешка - предполагам, че и със свинска става или със смес)
1 яйце
1 с.л. галета
1 с.л. брашно
кимион, сол, черен пипер
1 връзка нарязан на ситно магданоз
Каймата, яйцето, брашното и подправките се замесват. Оформяте малки топки за тяло на октоподчетата и промушвате по едно снопче спагети през месните топчета или промушвате в различни посоки.Каймата се притиска към спагетите, за да се залепи добре, но без да се разваля формата. Слагате в подсолена вряща вода с малко олио вътре. Поставят се по едно в чиния и внимателно се оформят пипалцата им. За да изглеждат по-ефектни, им се слагат очички от черен пипер. Снимките не са на моите октоподчета, но идеята е ясна.

Последна редакция: ср, 07 окт 2009, 21:16 от hadil

# 467
  • Egypt
  • Мнения: 132
Тия октоподчета ме сразиха, много хитро  Laughing

Аз най- после докарах египетските сармички, които исках, но тези не са от Кайро, а от Александрия, каирските още не съм разучила. Правят се без месо, само с ориз.
Зелевите листа се попарват в подсолена вода съвсем леко, само да омекнат, да не се преварят, защото иначе се разпадат или късат. Нарязват се парчета приблизително 10/10 см за завиването, (сармичките трябва да са много малки). Плънката е сурова, от ориз, седемте подправки, кимион, магданоз, малко доматено пюре, може и без него, сол. Сармичките се завиват като се слага много плънка, и отстрани не се подгъват. Водата за варене в тенджерата не трябва да е много, само да покрива леко сърмите, подсолена. Вкусът не киселее, по скоро е сладникав.
Същото се прави и с малки патладжанчета или тиквички. Понеже нямам специален инстримент за вадене на вътрешността им, използвам дръжката на някоя вилица или лъжица.   





# 468
  • Мнения: 11 747
О, тези сърми изглеждат убийствено!  Crazy

# 469
  • Мнения: 239
Здравейте, момичета!
В събота ще се събираме на барбекю... и ми се иска да опитам нещо ново. Чувала съм че ливанската скара била страхотна. И си помислих, че с ваша помощ мога да опитам... Много ще съм благодарна на всички за помощта. Всъщност приемам и други рецепти не само ливански.  Simple Smile
Предвидила съм да има и месо и кайма за барбекюто. Предварително ви благодаря!
малко по-надолу има рецепта за кебап, който става и за скара, а беба е направила и едно съдържание на темата. ако все пак не си харесаш нещо - кажи пак и ще ти пусна и други рецепти.
Благодаря за отговора!   bouquet

# 470
  • Мнения: 24
Файма ммммммммм много вкусни изглеждтат тези сърмички. Като дойда към египетско ще дойда на гости да направиш  Joy   bouquet

# 471
  • Бургас
  • Мнения: 839
Страхотни неща показвате   bouquet faima !
Идеята със спагетите е  newsm10,  hadil    bouquet

# 472
  • Мнения: 24
Файма значи сърмите не са от кисело зеле а от прясно което се накисва за малко във вода
И ориза като е суров и не се завиват отстрани не се ли разтича като се завият отстрани? Или нещо аз не съм схванала рецептата

# 473
  • Egypt
  • Мнения: 132
Никито, да, от прясна зелка са, оризът не се разтича, тя плънката де факто е много суха, и се надува при варенето и опъва листата. Е, може да изпопада малко, но не е страшно. Тия на снимката ги докарах след 4 опита- първо ги направих по- големи и с плънка от ориз и кайма, и във водата за варене сложих лимонов сок, станаха много близки на вкус до нашенските сарми Sad Пък ти като дойдеш, аз ще ти направя, гостите са винаги добре дошли   bouquet Това е първия ми опит:

    Пинче, то и за тебе се отнася, а сега да видиш какви сухари съм открила, ама ще напиша рецептата като я разбера:

     

# 474
  • Мнения: 657
Хадил, направих тази вечер рецептата с каймата и дом.сос.За гарнитура набързо направих и един ориз с жълт отенък  Laughing
Когато имаш време,няма да се разсърдим на още рецепти,за което благодарим   bouquet

# 475
  • Мнения: 13 512
Файма значи сърмите не са от кисело зеле а от прясно което се накисва за малко във вода
попарват се листата, не се киснат
По този повод се сещам като  сготвих за първи път в Ливан нещо българско- постно  зеле. Много ми се смяха- каква била тази яхния от зеле! В интерес на истината изобщо не се получи по начина, по който го готвя в България...може би зелето е било някакъв друг сорт, не знам.
Та от зеле там правят само тези сарми. Или поне аз не се сещам за нещо друго, което да се приготвя от зеле.

# 476
  • Egypt
  • Мнения: 132
Точно така е, както казва Монда. Аз тия дни ще направя нашенското зеле, мисля с пиле, ама още докато го обяснявах на мъжа ми той  много се смя. Като му казах, че и в салатите редовно го слагам това зеле- направо... А това е въпросната тукашна зелка:
http://faima.snimka.bg/advertising/az.422238.15306233

# 477
  • Мнения: 171
 hahaha да не ви разказвам в Багдад като сготвих зеле с боб и гъби, как странно го гледаха. Ама наистина вкусът на тези рехавите зелки е различен. При нас се оказа, че в Северен Ирак (в Иракски Кюрдистан) има и такова "бяло зеле" като тук, та после направих още няколко научени тук рецепти със зеле и родата не им прости. Но рехавите зелки са по-удачни за сармички.. или поне аз повече ги харесах. А като казах, че тук се готви и кисело зеле едната ми леля каза: "Ааааааа, не така, то бива бива зеле, ама и туршия от зеле да готвите - не бива така. Какво ще кажат хората, толкова ли не можем да си купим пресни зеленчуци, бе деца."  Joy Не се впуснах да обяснявам ние колко кисели неща слагаме в някои ястия  Mr. Green .

# 478
  • София
  • Мнения: 7 815
Абе хора рецепта за тесто за брита (или брит) давали ли сте, че да не ровя. Много ми харесаха в Тунис.

# 479
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
не брита, бе, дядко, а брикове! малсука е кората,но при нас си се продават  и не се е налагало да се правят! ина4е са4ът  е  като срязана топка , обло и се маже с 4етка от тестото , сол,брашно и вода ,после с ръце се отлепя и суши на  пищемали!не знам на тефлон дали няма да стане ,но трябва да е плитко, без олио и да държиш на горещо!
аз си нося от тунис за бг,но в бг пробвай с кори за баница по тънки , с пове4е задушаване!

Общи условия

Активация на акаунт