Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 518
  • 726
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 171
ще ти дам побългарения вариант на рецептата, когато нямаше сирене "халуми" в България, а и който не живее в София не може да го намери лесно. Пропорцията за тестото е лесна: 1:1:2:3 - 50 грама захар : 50 грама фина пшенична грис : 100 мл вода : 150 грама сирене (халуми или моцарела или неосолен кашкавал).
Ако няма откъде да си намериш неосолен кашкавал, процедираш по следния начин: за да получиш 150 грама за рецептата, взимаш 200 грама хубав кашкавал и го нарязваш на малки парченца. Заливаш с около литър вряла вода и оставяш да изстине - хем ще се обезсоли, хем ще се махнат мазнините с по-тежка миризма.
Слагаш водата и захарта на огъня до завиране и бавно, разбърквайки добре добавяш гриста. Като тази смес заври добавяш сиренето, нарязано на малки парчета (независимо на кой вариант сирене си се спряла) и разбъркваш, докато се разтопи и се получи хомогенна смес. Като сместа е готова я разстилаш върху хартия за печене или домакинско фолио на пласт с дебелина половин сантиметър и оставяш да изстине. Приготвяш си захарен сироп (чаша вода и чаша и половина захар с една чаена лъжичка лимонов сок като заври и за аромат портокалова или ванилова есенция или две чаени лъжички розова вода - вари се около 20 минути, за да се сгъсти). Като тестото е вече изстинало започваш да намазваш със сиропа (той се получава гъст като мед), както намазваш сладките с яйца преди печене. За плънката може да ползваш крема сирене, маскарпоне или рикота (вид извара, получена от сиренова суроватка чрез варене). Най-лесно е да сложиш плънката, да оформиш руло и след това да го нарежеш на малки парчета или предварително да направиш по-тесни лентички и да завиеш малки рулца. Като оформиш парчетата заливаш с останалия сироп и слагаш ядки за украса. Аз лично добавям ядки вътре и в самата плънка. Като чета рецептата, която марси е дала, виждам че в общи линии е същата.
Ако все пак вземеш сирене халуми, не забравяй, че то също предварително се накисва. Мисля, че не пропускам нищо.
Дано съм ти била полезна.
Благодаря на Марси за линка - оказа се, че си намерих други хубави рецепти там.

# 406
  • Мнения: 171
хомс е леблебия! а това не  ли е каквото си яла от дадения от мене сайт?
Марси - става въпрос за град Хомс в Сирия - доста известен с вицовете за гражданите си и превъзходните си сладки.  Grinning
Съжалявам, докато съм писала и ти си превела рецептата, дано не се сърдиш.   Embarassed

# 407
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
хадил,не се сърдя, аз изклу4их сирийската връзка!просто го намерих като ливански! но си права за произхода! сложно за доказване!  bouquet

# 408
  • Мнения: 171
важното е, че е вкусно. няма значение от къде е. макар че не съм любител на сладкото, заради "термитите" у дома все правя нещо сладко.

# 409
  • София
  • Мнения: 338
marsy, hadil,благодаря ви!   bouquet
Тези дни ще си набавя необходимите продукти и ще се пробвам да я сътворя тази халауа  Simple Smile Това беше най-вкусното нещо което ядох в Дамаск. Не толкова тежко и мазно като повечето арабски сладкиши. Продаваха я на по-дълги рулца нещо като тези по-долу.



И последен въпрос; къде в София мога да намеря сирене "халуми"?

Последна редакция: пн, 21 сеп 2009, 02:11 от Intifada

# 410
  • Мнения: 171
сирене халуми има в арабските магазини по Симеон - в супермаркет O'Reef и в месарницата до магазина за 1 лев със сигурност има. Аз също правя такива дълги рула и после нарязвам на малки парчета.

# 411
  • Мнения: 657
Хадил, искам да те попитам какво означава това в началото на рецептата 1:2;3- 50Гр  захар?

# 412
  • Мнения: 550
Не съм Хадил, но вс епак да отговоря – това са пропорциите  “захар :  фина пшенична грис :  вода :  сирене“ и след тях е дадена пример – почвайки с 50 гр захар, има нужда от същото количество грис, двойно количество вода и тройно(150гр) сирене
 Peace

# 413
  • Мнения: 171
благодаря беба - точно това имах предвид, но като съм писала не съм изяснила.

# 414
  • Мнения: 171
Специално за  nikito71 и за всички любители на паста - рецептите не са 100% арабски, но в арабския свят са доста известни.
Сос Соренто (за около 400-500 грама паста):
1 ч.ч. зехтин
400 г топено сирене
500 г домати
1 връзка босилек
сол, черен пипер
Доматите се измиват, обелват се и се нарязват съвсем на дребно. Оставят се в тенджера и добавяш зехтина, солта, черния пипер и босилека. Разбъркай добре и остави соса да престои така около два часа, чак след това го загрей, докато заври - да покъкри не повече от 2-3 минути, нарежи топеното сирене на кубчета и прибави към доматите - като леко се поразтопи (не изцяло) свали от огъня. Свари спагетите в подсолена вода, изцеди добре и сипи в съда със соса. Разбъркай бързо и сервирай.

Бърза паста на фурна (за около 500 грама паста най-добре спагети):
1 глава лук
2-3 бр. кренвирши или 200 г колбас или сварено пилешко месо
2 бр. чушки от буркан или туршия или 2-3 кисели краставички
300 г стерилизирани домати или сварен сос от около 500 грама домати
1/2 ч.ч. бульон или вода
1/2 ч.ч. олио или зехтин
50 г кашкавал
 сол, черен пипер и 1 ч.л. от сместа, която бях дала тук
Спагетите се сваряват в подсолена вода. Изцеждат се и се изсипват в намазана с олио тава. Ситно нарязаната глава лук, се задушава в мазнината. Прибавят се нарязаните на кубчета кренвирши или салам или накъсаното на парченца пилешко, ситно нарязаните чушки или краставички (или по малко и от двете  Laughing) и настърганите стерилизирани домати или готовия сос. Сместа се изсипва върху спагетите, разбъркват се добре и се подправят.Отгоре се настъргва кашкавала и се пече в предварително загрята фурна за 15-20 минути.

Класически спагети:
500 г спагети
1 глава лук
3-4 скилидки чесън
1 бр. морков
кервиз, магданоз, джоджен
2 с.л. доматено пюре
800 г домати
4 с.л. олио или зехтин
300 г телешка кайма
черен пипер
75 г кашкавал
75 г сирене
Кервизът, морковът, чесънът и лукът се нарязват на много ситно. Задушават се в зехтин. След като леко поомекнат, се прибавят доматеното пюре, джодженът и магданозът (ситно нарязани). Отделно се запържва каймата в останалия зехтин. Прибавят се задушеният зеленчук, обелените и нарязани домати и сосът от консервата. Така полученият сос се вари на тих огън, като от време на време се разбърква. Спагетите се сваряват в подсолена вода, разпределят се на порции и се поливат със соса. Накрая като сервираш слагаш настърган кашкавал и малко натрошено сирене отгоре.

паста Тоскана:
500 грама спагети
1 глава лук
100 г домати
50 г маслини
120 г гъби
100 г пилешко пушено филе
60 мл бяло вино или както аз правя 2 с.л. ябълков оцет + 1 к.л. захар
200 мл готварска сметана
босилек
сол
бял пипер или черен пипер
зехтин за запържване
Зехтинът се загрява на умерен огън и се добавят маслините и лукът, нарязани на кръгчета и доматите на кубчета. След 1-2 минути пържене се добавят гъбите, нарязани на едро, филето на ситно и подправките. Задушават се за около 2 минути, след което се прибавят виното (или сместа от оцет и захар) и сметаната, разбърква се добре и се слагат и сварените спагети. Разбърква се отново и след 2 минути се сваля от огъня. Отгоре по желание може да се поръси с настърган кашкавал или пармезан (докато са горещи).

Любимите ми спагети с патладжан (мисля, че рецептата се води сицилианска):
750 г патладжани
2 глави лук
2 скилидки чесън
6 с.л. зехтин или олио
400 г спагети
1 с.л. доматено пюре
Почистват се, измиват се и се нарязват на филийки патладжаните (белени). Натриват се със сол и се оставят, за да се изцедят или по-добре е да се накиснат във вода, без да се солят. Оставят се около половин до един час.Лукът и чесънът се нарязват на ситно и се задушават с малко зехтин. Пържат се патладжаните, а след това се оставят да се изцедят от мазнината и се смесват с лука и чесъна. Спагетите се поставят във вряща вода, заедно с 1 с.л. мазнина. Варят се 10 минути и се прецеждат. Прибавят се към спагетите доматеното пюре и сол. Оставя се да ври 5 минути, а след това се прибавят патладжаните с лука и чесъна.

Паста с риба тон (може и филе от друга не много тлъста риба):
200 грама риба
5-6 бр. големи домати (може и доматен сос)
2 скилидки чесън
1 бр. морков
сол
щипка черен пипер
3-4 с.л. зехтин
босилек
щипка захар
Ако рибата не е от консерва просто я сварете на пара.
В подсолена вряща вода се пускат доматите и моркова за около 5 минути. Изваждат се, изчаква се малко да поизстинат и се обелват. Добавя се чесъна и се пасира с пасатор, докато се получи пюре. В по-голям тиган се слага зехтинът да се загрее и се добавя полученото пюре. Добавя се 1/3 ч.ч. вода. Добавя се сол на вкус, захарта и черният пипер. След като поври 15-20 минути на слаб огън се добавя рибата. Оставя се да поври още 5 минути и на края се поръсва с босилека. Сваряват се спагетите или макарони по избор, прецеждат се от водата и в подходящ съд се обърква всичко. По желание може да се поръсят с пармезан/кашкавал и малко зехтин.

Във всички рецепти мазнината може да е зехтин и/или слънчогледово олио и във всички можете да пропуснете чесъна и във всички можеш да добавиш от нашата подправка.
Имам и още много други с гъби, зеленчуци, с и без месо, с бели сосове, с доматени сосове - та ако искаш друго само кажи.




Последна редакция: пт, 25 сеп 2009, 00:40 от hadil

# 415
  • Мнения: 24
Хадил   bouquet Много ти благодаря за рецептите ще опитам непременно.

# 416
  • Мнения: 657
Беба Момо,Хадил  Hug благодаря ви за помоща.Направих го сладкиша,а з подобен съм яла в Иран,но не помня името и рецептата.Оставих го малко в хладилника да стегне.Ще го опитаме по късно.
За съжаление незнам къде сбърках,но сиропа стана рядък защото го правих 3 пъти.Постоянно ми се захаросваше още докато го смъкна от котлона.
Ако имате други рецепти с грис и ви се пише ще съм благодарна.  bouquet

# 417
  • Мнения: 171
сложи ли лимонтозу или лимонен сок, докато го вареше ? като е рядък просто добавяш по малко захар, за да може да се разтопи на огъня.

# 418
  • Мнения: 657
Сложих лимомен сок колкото си пише в рецептата,но след като смъкнах от котлона и после розовата вода.
а първоначално вода и захар сложих заедно.май съм оплексала всичко,а Embarassed

# 419
  • Мнения: 171
розовата вода се слага заедно с водата за сиропа в началото или в самото тесто на сладкиша, а лимоновият сок след като стане сиропа го слагаш, но оставяш да поври 2-3 минути с него. може би аз не съм обяснила, както трябва. ако си правила сладкиша с грис, той става за ядене и без сироп. можеш да сложиш малко мед или готов глюкозен сироп.

Общи условия

Активация на акаунт