Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 697
  • 726
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 171
всъщност турските кори са с нишесте, но и мляко и имат много хубав вкус, но различен. а сладкте с фиде имах предвид тези в средата и ще дам рецептата довечера. а за сладкиша може и бакпулвер, а може и сода, макар че аз често пропускам набухвателя и стават страхотни и без него.

# 346
  • София
  • Мнения: 338
момичета мога ли да използвам натурално нишесте на Йоткер за рецептата за кори за баклава

# 347
  • Мнения: 11 747
Да, с мляко са! Виж, този детайл ми убягна  Peace Ох, трябва да се разточа пак аз....  Crazy

Hadil, понеже записвам рецептата, баклава от коя държава е, да я запиша?

# 348
  • Мнения: 171
четете съдържанието - трябва да е само нишесте и нищо друго - ни захар, ни аромати, ни подсладители. а рецептата за баклава е иракско-сирийска.

# 349
  • Мнения: 11 747
Продават и натурално пшенично нишесте, не е на д-р Йоткер, някаква българска марка е, има го по супермаркетите, но не зная дали става!  Thinking  Мисля, че нишестето за баклава е по- друго, струва ми се  Thinking

# 350
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
в неделя бяхме в едно веганско ресторантче и ядахме едно патладжани с ядки - много вкусни  Crazy
патладжаните бяха на колелца, ядките на парченца.
имаше подправки.
незнам как бяха обработени патладжаните, но не бяха мазни  newsm78

някой да се сеща какво е това ястие и как се приготвя?

# 351
  • Мнения: 171
нишестето за баклава може да е чисто пшенично или оризово. а патладжаните са накиснати с вода и сол, после се мажат само със зехтин и се пекат. може и да се пържат, но после трябва да ги държите на кухненска хартия, за да се махне излишната мазнина. иначе ние ги правим с орехи. Нарязва се патладжана на шайби, като преди това е обелен на раета, т.е. оставя се по малко от кората, за да сържи патладжана. Кисне се във вода и сол (може и без сол, а после всеки да си соли) за около 20-30 минути. После се намазват с малко зехтин и се пекат на скара или във фурна. Ореховите ядки се слагат, докато патладжаните са още горещи, а понякога смесваме орехите с много ситно нарязан магданоз и ситно нарязани печени пиперки, може и люти. Това е, което аз се сещам, дано да свърши работа. Ако не е това, което сте яли  newsm78 ще птаме и някой друг.

# 352
  • Мнения: 3 094
ау, как обичам патладжани.какви подправки се слагат , Хадил, освен лютите чушки и магданоза - нещо черен пипер, кимион?

# 353
  • Мнения: 171
точно черен пипер и кимион. ако ще ги правите и с малко кайма, а не вегетариански, сложете и малко джинджифил. иначе с каймата леко за запържвате с орехите и чушките.

# 354
  • София
  • Мнения: 7 869
# 1 1 / 2 чаши пшеничен грис
#  1 / 2 чаша бяла захар
#  1 чаена чаша кисело мляко обикновено или по-добре прецедено
#  1 / 2 чаша олио
# 3 супени лъжици кокосови стърготини
#  1 супена лъжица сода на прах
#  според парчетата бадеми, разделени на половинки
за сиропа
#  1 1 / 2 чаши вода
#  1 3 / 4 чаши бяла захар
#  2 с.л. розова вода
# В  купа, разбърквате заедно грис, брашно, 1 / 2 чаена чаша захар, кисело мляко, масло, кокос, и бакпулвер. Оставете получената смес за 30 минути.
#  В малка тенджера на средно-висока температура, смесвате водата, 1 3 / 4 чаши захар и розовата вода. Оставете да ври 3-4 минути. Отстранете от огъня, и да оставете да изстине до стайна температура.
# Загрейте фурната до 175 градуса. Разстила се тестото в тавичка 18/26 реже се на ромбчета или квадратчета и се поставя половин бадемче на всяко парче.
# Печете за 20 минути в предварително загрята фурна до светло кафяв цвят. Извадете от фурната и залейте със сироп. Можете да сервирате топъл и студен.


Може би съм пропуснал нещо, но колко точно брашно се използва или се добавя само до получаването на определена консистенция ?

# 355
  • Мнения: 171
извинявай - половин чаша брашно, ако ще сиропираш и цяла чаша, ако няма да сиропираш (тогава набухвателят е задължителен). Пропускът е мой, съжалявам.  Embarassed

# 356
  • София
  • Мнения: 7 869
извинявай - половин чаша брашно, ако ще сиропираш и цяла чаша, ако няма да сиропираш (тогава набухвателят е задължителен). Пропускът е мой, съжалявам.  Embarassed

Благодаря ти за бързия отговор. Надавям се говорим за стандартна чаша от 240 грама.

# 357
  • Мнения: 171
да за стандартни чаши. но май е по-правилно рецептите да се пишат в грамове.

# 358
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
hadil , благодаря много  Hug
като изпробвам ще кажа дали същото съм яла  Mr. Green

# 359
  • Egypt
  • Мнения: 132
Beba, и на мене са ми любими тия сладки:
http://faima.snimka.bg/other/mandji-hapka-i-piyika.377050.14191594

Ще питам мъжа ми за рецептата, (разправя, че мъжете от семейството му им били големи майстори), да видим дали ще е като на Хадил, но предполагам- да. Тук по улиците ги точат тия кадаифи, казват им кануфа, и са доста по- фини от познатите ми от Бг.
Yummy, дай после отзиви как ти се е получило. И ако искаш и за соса с тахан ще дам рецепта как го правя.

Общи условия

Активация на акаунт