Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 510
  • 726
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 104
Може да се сложи и нахут, разбира се, както и пържен дроб или шаварма ( подобно на нашата каварма или дьонер кебап)- но това, което съм дала е основната рецепта. Пина, встрани от темата, искам да ти благодаря страшно много- няколко пъти правих от рогчетата ти, обрах точките   bouquet А кус кус тук не съм виждала да се яде, малко сме встрани от Магреба. На почит са макароните и ориза. А най- големият деликатес са пълнените гълъби  Thinking
Faima, би  ли споделила рецептата за шавармата, един пьт ядохме в арабски ресторант, който скоро след това биде затворен, но си спомняааа, че беше много вкусничко ..

# 316
  • Мнения: 104
Шаварма

    * 800 гр. мяса (нежирной баранины или телятины, можно использовать так же филе индейки или цыпленка);
    * 1 чашка 5-процентного уксуса (мерная чашка = 230 мл);
    * 1 чайная ложка корицы;
    * 1 чайная ложка паприки;
    * 1 чайная ложка тертого мускатного ореха;
    * кардамон на кончике ножа;
    * 1 столовая ложка толченого чеснока (приблизительно 3-4 крупных зубчика);
    * соль по вкусу;

Для соуса:

    * 1 стакан негустой сметаны;
    * 1/4 стакана порезанного зеленого лука;
    * 2-3 зубчика чеснока;
    * щепотка карри;
    * небольшой маринованный огурчик;
    * растительное масло

Мясо нарезать на тонкие стейки и выдержать ночь в маринаде, приготовленном из уксуса, специй и чеснока (все компоненты, перечисленные до слов «для соуса»).

Затем вынуть стейки из маринада, слегка обсушить и обжарить на сильном огне в небольшом количестве растительного масла до полуготовности.

Мясо должно покрыться красивой коричневой корочкой. Слегка охладить, нарезать стейки полосками вдоль, чтобы получились ровные продолговатые кусочки.

Поместить мясо в огнеупорную посуду и накрыть ее фольгой.

Поставить емкость с мясом в духовку, разогретую до 180 градусов С, на 20 минут, через 20 минут снять фольгу и подержать в духовке еще 10 минут в открытой посуде.

Сметану смешать с толченым чесноком, мелко порезанными зеленым луком и маринованным огурчиком, прибавить специи и оставить настояться не менее 20 минут.

Разрезать питу пополам, положить внутрь ломтики свежего огурца и помидора, выложить на них мясную начинку и все щедро полить соусом из сметаны.

Приятного аппетита!

Аз междувременно открих в нета, сега остава да разберем дали е автентична - нещо ми се струва, че не се слага оцет, а лимонов сок, поне по спомени ...

# 317
  • Egypt
  • Мнения: 132
Значи рецепти за шаварма има много, тази, която е дадена тук на руски, е хубава за изпълнение в домашни условия, но ако може все пак някой да я преведе точно, че с руския не всички са ок.
Класическата шаварма представлява агнешко/ овче месо, мариновано и печено при постоянно въртене и обливане с мазнина, поднесено с домати. И в соса няма чесън, а е от тахан. Има варианти с пилешко, както и с няколко вида месо, и разбира се вариации от гарнитури. Аз правя това:
Кисна половин килограм пилешко или телешко , нарязано на лентички, в една кофичка кисело мляко с подправки, после пържа. Сос се приготва от тахан, малко кисело мляко, сок от лимон, сол. Тук го взимам готов, а в Бг правех сос от 1-2 пасирани картофа,  половин кофичка майонеза, 3-4 с. л. кисело мляко, чесън, сол, лимонов сок или лимонтузу ( в една дюнерджийница ми го бяха казали това). Гарнитурата ми е домати, краставици, лук на едри ленти и люти чушки

# 318
  • Мнения: 40
ШАВАРМА
800 гр. нетлъсто агнешко,телешко,пуешко или пилешко
1 чаша -230 мл- 5% оцет
1ч.л. канела
1 ч.л. червен пипер
1 ч.л. настъргано индийско орехче
смлян кардамон на върха на ножа
1 с.л. счукан чесън или 3- 4 скалидки
сол на вкус

за соса
1 чаша заквасена сметана
1/4 чаша нарязан на ситни зелен лук
2-3 скилидки чесън
щипка къри на прах
1 неголяма маринована краставица
растително олио

Месото нарязано на тънки пържоли се държи цяла нощ в марината пригоъвена от оцета,чесъна и подправките.
След като извадите месото от маринатата леко го подсушете  и запържете в сгорещено  олио до полуготовност.Месото трябва да придобие хубав кафяв цвят.Оставя се да поизстине и се нарязва на жулиени.Месото се поставя в тавичка и се покрива с фолио.Поставя се в загрята на 180 градуса фурна за 20 минути,маха се фолиото и се запича за още 10 минути.
Сметаната се смесва счесъна,подравката,лука и нарязаната краставица и се оставя да отлежи не по-малко от 20 минути.
Арабската пита се разрязва и се пълни с по една  супена лъжица прясна краставица,домати,месо и се пилива сус соса от сметаната

 Аз открих доста рецепти за този вид кебап,но никъде не видях пуешко.Приготвя се най-често с агнешко ,пилешко и има ис говейдо.Може да се ползва оцет може лимонов сок.За соса се ползва кисело мляко ,а не сметана.ПОднася се с салата от булгур, хумус и табуле. И в нито една рецепта не се  ползва къри.   

# 319
  • Мнения: 40
Извинявам се за правописните грешки,нямам кирилица на компютъра и докато се оправя винаги правя грешки

# 320
  • Egypt
  • Мнения: 132
За градската ми redsea-   bouquet  chef
Пуешко при нас има, но е от скъпите меса, и не съм виждала нищо традиционно, приготвено от него. А като казват къри, може би имат предвид не индийското къри, а просто микс от подправки, знам ли.

# 321
  • Мнения: 40
има едни подправки -allspicе и mastic-които арабите слагат-по 1 чаена лъжичка .Не знам как да ги преведа на български,но няма къри има 2-3 зърна счукан  кардамон , щипка индийско орехче,черен пипер,щипка захар,4 с. л. ябълков оцет и сок от 1 лимон -всичко това е за маринатата.Има доста рецепти ,но те не се различават много една от друга.
  Simple SmileЗдравей Фаима,радвам се ,че се обади  bouquet.Аз много рядко пиша във форуми ,понякога чета,но харесвам много арабската кухня и понеже никой не преведе рецептата го направих

# 322
  • Мнения: 1 777
allspicе - бахар

# 323
  • Мнения: 171
mastic е наименование ползвано за анасон - обикновен и звездовиден. а allspice е т.нар. френски или чуждоземен пипер, т.е. бахар

# 324
  • Мнения: 33
Рецепта на един арабски сладкиш, знам я от приятел от Палестина.
Продукти: 1пак масло 125 г, 3 суп лъж какао, 1.5 ч.ч захар, 10 с. л . вода
Омесва се в малка тенджерка и се слга да заври за 2-3 мин, докато се стопи захарта. От тази смес се оставя 1 чаша за глазура. Към останалата смес се прибавят 3 жълтъка, 1 бакпулвер, 1ч. ч. брашно и се разбива с миксер.3 белтъка се разбиват на сняг и към тях се прибавя сместта.Разбърква се леко и се пече в намазна с манина тавичка. При печене не се надува. След като изтине се маже с отделената глазура. Нарязва се на ромбчета и се сервира студен.
 
Много съм благодарна за този сладкиш,вчера го направих вкъщи и много го харесаха.Да видим какво ще измисля днес.Успешен ден на всички!

# 325
  • Мнения: 171
я да ви пусна една рецепта за сладкиш
"Ум Али"

300 грама бутер тесто или варено тесто за еклери (с бутер тестото е по-лесно)
1/4-1/2 чаша ядки филиран или млян шам-фъстък
1/4-1/2 чаша филирани бадеми печени
2 супени лъжици лимонов сок
1 чаена чаша мляко
3 / 4 чаша захар
щипка канела
1 яйце
2 супени лъжици розова вода
1 чаена чаша лек крем (млечен или нишестен) или разбита сметана

поставяте тестото в леко намаслена тавичка и печете на 1900 да се запече тестото. като го извадите го натрошавате и го смесвате с ядките и лимоновия сок. загрявате млякото, захарта и канелата почти до кипене. след това добавяте тази смес (леко охладена) бавно към разбитото предварително яйце. заливате със сместа тестото, поръсвате с розовата вода (по желание, аз например не я ползвам, предпочитам ванилия) след това слагате крема и печете, докато порозовее (около 30 минути).



# 326
  • Мнения: 3 804
таские


продукти

арабски хляб -2-3 малки питки

нахут -около 150 гр

кисело мляко - 200 гр

хоммос-250 грама

Накъсвате хляба на дребни парченца и го оставятае да поизсъхне.Ако им а от къде да вземете готов сварен нахуд ,го вземете с водата в която е сварен,ако ли не накиснете го една нощ ,след това го сварете ,добавете сол и лим.киселина на вкус .С водата на нахута заливате хляба и поръсвате с нахуд.След това смесвате млякото с хоммоса и една лъжица тахан и с тази смес покривате накиснатият хляб и нахуда ,най-отгоре украсявате с нахуд и червен пипер ,запържвате малко масло и заливате.
Ако обичате месото може да запържите и месо и да сложите отгоре. Снимката се отваря

# 327
  • Мнения: 171
я да ви пусна един лесен пилешки кебап (става и с телешко):

500 г пилешка или телешка кайма
половин глава кромид лук
2 стръка зелен лук
1-2 скилидки чесън
2-3 с. л. ситно нарязан магданоз
половин ч. л. лют червен пипер
половин ч. л. сладък червен пипер
половин ч.л. смлян бахар
половин ч.л. кимион
сол на вкус
смлян черен пипер на вкус
Нарязвате чесънът, кромидът и зеленият лук на дребно. Запържвате ги в малко олио за 3-4 минути. Смесвате с каймата и ситно нарязаният магданоз. Добавяте подправките и разбърквате добре. Посолява се и се подправя със смлян черен пипер на вкус.  Застилате тавичката за печене с фолио или хартия за печене и оформяте леко сплескани кебапчета или кюфтета, аккто ви душа иска, а иначе ние ги правим на шиш и леко ги посплескваме. Пекат се 4-5 минути отгоре, обръщат се и още 4-5 минути. Може и около 10 минути двустранно, но иначе стават по-хубави.

# 328
  • Мнения: 3 094
момичета, а някоя бърза рецепта за грис халва, ама такава с ядки и стафиди? благодаря предварително!

# 329
  • Мнения: 171
вариант 1:
    * 2 ч.ч. грис
    * 2 ч.ч. захар
    * 1 ч.ч. олио
    * 6 ч.ч. вода
    * настъргана кората на 1 лимон
    * 1 ч.л. канела
    * 1 прах ванилия
    * 1/2 ч.ч. счукани ядки
Запържва се грисът в олиото до златисто, при непрекъснато бъркане, сваля се от огъня и се прибавя захарта като се разбърква и отново се връща на огъня и се налива постепенно водата, отново при непрекъснато бъркане, прибавят се ванилията, канелата и ядките и така до сгъстяване на сместа. Разстила се в широка тава или формички и се оставя да изстине.

вариант 2:
    * 1 ч.ч. (200 г) грис
    * 1 ч.ч. (200 г) захар
    * 1/2 ч.ч. (100 мл) олио
    * 1 прах ванилия
    * щипка канела
    * ядки по избор
 В сух съд се загрява грисът, като се бърка непрекъснато до получаване на светло-златист цвят. В отделен съд се смесват захарта, 2 ч.ч. (400 мл) вода, олиото, ванилията и се слагат на котлона до кипване. С получената смес се залива грисът. Разбърква се и след като поеме сиропа се покрива със салфетка и капак. След 10 минути се изсипва в десертни купички и се ръси със счуканите ядки и канела.

вариант 3:
    * 500 г захар
    * настърганата кора на 1 портокал
    * 1 ванилия
    * 250 г грис
    * 1 л вода
    * 100 г кокосови стърготини
Водата се поставя на котлона. След като заври в нея се сипват захарта, портокаловите кори и ванилията. Разбърква се енергично, докато захарта се разтопи. В отделен със се смесват добре грисът и кокосовите стърготини. Прибавят се към врящата вода на порции (постепенно), като след всяка се бърка, така че да не се получават бучици. Когато сместа се сгъсти, се се пресипва в тавичка. Оставя се да изстине, нарязва се на малки ромбчета, след което е готова за консумация.

вариант 4:
    * 2 ч.ч. грис
    * 4 ч.ч. вода
    * 1 ч.ч. захар
    * 100 г мазнина - масло или зехтин
    * 50 г стафиди
    * 100 г ядки (за предпочитане микс от бадеми, лешници, шам фъстък, орехи)
    * 1/2 ч.ч. сладко от вишни
    * 1 ч.л. лимонов сок
    * 2 ванилии
В загрятата мазнина на струйка се прибавя грисът, като се бърка постоянно с дървена лъжица, докато придобие приятен кафеникав цвят. Отстранява се от котлона. Приготвя се захарен сироп от водата, захарта и ванилията. Оставя се да поври 2-3 минути, слага се 1 ч.л. лимонов сок и с него се залива грисът, като се бърка да стане хомогенна смес, без да има бучки.
Ядките, по желание, предварително може леко да се запекат. В красива форма за сладкиш, добре намокрена с вода, са слага един пласт грис халва. Отгоре се слага половината от стафидите, ядките и сладкото от вишни. Покрива се с нов пласт грис халва. Отгоре се слагат останалите стафиди, ядки и сладко от вишни и се слага последния пласт грис халва. Оставя се да се стегне поне 3-4 часа. Обръща се в поднос и се украсява с вишни от сладкото.
По желание може да се използва сладко от касис или боровинки - леко тръпчивия вкус е много подходящ за грис халвата.

Във всички варианти може да добавиш стафиди, а в последната сладкото може да го замениш с накиснати стафиди или просто не много сухи едри стафиди.

Общи условия

Активация на акаунт