Арабска кухня-изпитани рецепти

  • 264 626
  • 726
  •   1
Отговори
# 285
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хадил - сметаната течна сладкарска подсладена , дето се разбива или подквасена, дето прилича на кис. мляко ?

пп. Нямаше смисъл от няколко поредни заядливи поста. Каквото имаше да репликирате да го бяхте направили на лични. Не съм длъжа да чета по инерция нищо , което няма връзка с рецептата , нали?

# 286
  • Мнения: 550
Хадил, страхотна рецепта, зву4и лесно за изълнение (това е важно, защото и мен не ме бива много в сладкарството), а щом чух и Галакси, задължително трябва да го опитаме  newsm10    chef

Казваш, че и други Галакси рецепти имаш...ами може да хвърлиш насам  Whistling Heart Eyes
Само едно не разбирам, аз досега мислех, че Галакси е нещо като Марс или Сникерс (десертче в опаковка), поне такова ми донесоха от Аман (междудругото, и там това е най–популярния шоколад Mr. Green).  newsm78

Виждам, ле Миг незабравим ми е взела думите, предните постове са наистина много неприятни, и само развалят темата.  Peace

# 287
  • Мнения: 171
извинявай са постовете - и аз се отнесох малко. сметаната е по-добре да е заквасена, защото е по-гъста иначе течната трябва да я разбиеш хубаво. най-добре става с това, на което казват "кишта", ако се сещаш. Но ако си в бг можеш да вземе и от прецеденото кисело мляко на спитико - то е много маслено и не е никак кисело.
Галакси има и десертчета като Марс и Сникерс и има цяла такава серия продукти за приготвяне на лесни сладки. Ако се сещап като рецептите на Йоткер с продукти на Йоткер.

# 288
  • Мнения: 171
1 кутийка сметана
3 яйца
1 чаша захар
1 чаша кокосови стърготини
1/2 чаша олио или разтопено масло в зависимост от желанието и вкусовете ви
300 грама фино фиде
1 бакпулвер
ванилия
Всички продукти се смесват и се разстилат в тавичка или се правят на малки топчета или други формички по желание. Пекат се в предварително загрята фурна за 10 минутки само отдолу и след това отгоре за 3-4 минутки. Украсяват се с разтопен шоколад с добавена сметана и кокос.


# 289
  • Мнения: 4 380
В тези сладки брашно няма ли? Само фиде? Какво се прави това фиде? Натрошава се на дребно или как?

# 290
  • Мнения: 171
да, фидето се натрошава и се смесва с кокосовите стърготини, маслото, захарта и т.н.

# 291
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хайде пак аз с идиотския въпрос за вида на сметаната.
Слагай по едно "с."- сладкарска  или "з." - заквасена, моля те.
И дай нещо като заглавие , как ги наричате тези сладки..., че ще ги кръстя на теб Simple Smile

А и още нещо...сподели , моля те , дали са трайни , хубави ли са кото преседят няколко дена, стават ли за сватба....подготвям се с рецепти , че имам булка в началото на септември и е много капризна - иска нещо по така....офффф

# 292
  • Мнения: 22 867
А и още нещо...сподели , моля те , дали са трайни , хубави ли са кото преседят няколко дена, стават ли за сватба....подготвям се с рецепти , че имам булка в началото на септември и е много капризна - иска нещо по така....офффф

Мигче незабравимо, погледни ТУК, тези се правят предварително няколко дена преди свадбата. Ето и друг вариант.

Още един вариант

Копнала съм си тези сладки само като идея за оформяне, нямат рецепти.

Май стана спам в темата, извинявам се. Embarassed

# 293
  • Мнения: 171
сладките са трайни мисля... но най-много съм ги съхранявала до 6 дни. за сметаната най-добре е по-гъста сметана, тоест заквасена или гръцко цедено кисело мляко, което е като сметаната, но без киселия привкус. А за сватбата, кажи дали ти се прави нещо лесно или пипкаво и ще ти дам рецепти. Аз съм повече по готвенето, но имам някои добри сладкарски попадения.

# 294
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Хадил - ако знаеш нещо сочно , нещо с крем , нещо със сочно-креместа вътрешност , което не е трудно за правене и може да задържи от 1до 5септ. примерно  ,че и др. работи ще правя. И да може да се яде на крак, че нали така се черпи след ритуала.
Я кажи какви сладости се правят за сватба във вашето семейство например, във вашата общност така да се каже.

Лабрекс - не спамиш, арабите са прословути със сладостите си и 100% и тези сладки идват от техните ширини.
Към теб имам друг спешен въпрос , ще ти пратя лс.

# 295
  • Мнения: 4 380
Вчера правих катаеф. Ужасно ми хареса способността на залепване на тези "палачинки". Ще ги правя отново с различни плънки съвсем не по арабски. А самите катаеф в сиропиран вид не ми допаднаха много. Поредните сиропирани арабски сладки. Няма да сиропирам повече. Плънката ми беше от орехи, ядки, суш. плодове и кокос.
Ще ги пробвам в солен вид с месо или спаначено-сирени...



1-2 с.л. грис
1 ч. брашно
1/3 ч.л. суха мая
1/3 ч.л. бакпулвер
1/2 ч.л. захар
щипка сол

1.3 ч. вода

Съставките се разбиват на ръка до хомогенност. Сместта трябва да е като редичка боза. Налива се в каничка. От каничката директно се излива в нагорещения тиган като кръгчета с около 8-10 см. Пекат се само от едната страна. Отгоре целите стават на мехурчета и дупки. В момента в който горната страна засъхне се вадят на кърпа и не едно върху друго за да не се овлажняват. Като поизстинат могат да се пълнят и лепят. Горната повърхност става лепкава. И спокойно с пръсти се прави пакетче, което се пълни с нужната плънка.

Една чужда снимка за да е по-ясно лепенето, че аз процеса не снимах.




След залепването и пълнежа се мажат с масло и се пекат във фурната. Горещи се заливат със студен сироп или обратното.

# 296
  • Мнения: 1 777
Ксения много интересна рецепта ,само да питам като ги изсипваш в тигана колко мазнина има или така на сухо ги печеш?

# 297
  • Мнения: 4 380
Ксения много интересна рецепта ,само да питам като ги изсипваш в тигана колко мазнина има или така на сухо ги печеш?

То зависи от тигана. Така както си свикнала да си печеш палачинки. Моя буквално само е намазан с мазнина

# 298
  • Мнения: 1 777
Благодаря ти Ксения.  bouquet

# 299
  • Egypt
  • Мнения: 132
Ето една рецепта за традиционното египетско ястие Кушари, която е представена от Н. пр. г-жа Хеба Елмараси, посланик на АР Египет в България.
Това е „работническият обяд” на Египет, с който сигурно 50% от четиринайсетте милиона на Кайро се изхранват на крак. Разнася се от продавачи със сергии на колела, или се сервира в закусвални „кушари”, които продават изключително само това ястие.

1 ч. чаша леща, 1 ч. чаша ориз, 125 г макарони, 2 големи глави лук, накълцани, 2 супени лъжици мазнина, 2 чаши доматен сос чили (по желание), сол.

Приготвяне
Сварете лещата в подсолена вода, докато омекне. Прецедете. Сварете ориза в подсолена вода, докато омекне. Прецедете. Сварете макароните – по-добре да са дребни с кръгла форма, прецедете ги, изплакнете ги и отново ги прецедете.

Сложете съставките в тенджера. Запържете лука до златисто-кафяво, извадете го и го оставете на попивателна домакинска хартия. Прецедете мазнината от пърженето в тенджерата със смесените продукти. Сложете тенджерата на огъня и гответе между 7 и 10мин като често разклащате, за да не залепне.

Поднесете като залеете всяка порция с доматен сос и поставите отгоре пържения лук. Поръсете с люто чили.

Общи условия

Активация на акаунт