Отново за падащото легло

  • 9 874
  • 30
  •   1
Отговори
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте, видях че няколко пъти се е говорило за падащо легло тук във форума, но никой не се похвалил, че си е закупил, сложил и използва такова. Моля, ако някой вече има има опит с падащите легла, да го сподели.

За тези, които не са се интересували досега, под падащо легло имам пред вид това, което се повдига и се прибира в шкаф на стената.

# 1
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Никой ли не е решил да си слага такова?

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не ми се струва много удобно и практично, всеки ден прибираш чаршафи възглавници, прибираш леглото и вечер и евентуално на обед (ако се спи тогава) същата процедура. Бих го приела само ако детето евентуално няма собствена стая и се налага да спи в хола и за да не се разваля визията би могло да се използва такъв тип легло. Или сте изключително ограничени с пространството, но този проблем може да се реши и по друг начин. За детско легло ли става въпрос или за спалня???

# 3
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ами с едно изречение:
Имаме 1стая, която е кухня и дневна, и в нея спи баща ми;
имаме друга стая, която е 10 квадрата и беше детска стая за 1 дете, но то отказа категорично да спи там и сега е кабинет, и място където спи мъжа ми когато се връща късно /т.е. почти всяка вечер/;
и един хол, около 25кв.м.който е преграден на две с плъзгаща врата, едната половина съм я направила на детска стая за двете принцеси, а другата половина ще я правя спалня. Но такава спалня, че през деня да бъде хол, или най-малкото да има място за движение.

Ако сложа спалня, тя ще заеме почти цялото пространство и няма да може да се минава към детската "част"

Та затова питам за падащото легло. Дано да имате и други идеи.

Да допълня: прибираме с късно вечер и през деня една спалня ненужно би ограничавала пространството на децата, а то и без това е малко.

# 4
  • Мнения: 728
Родителите ми спят на такова падащо легло, откакто са се оженили. През деня се прибира в секцията и отваря пространство в хола. Свалянето и вдигането му отнема не повече от минута. Правено е, обаче по поръчка заедно със секцията преди близо 30 години, сега незнам дали някоя фирма изработва подобни легла. Удобно е за спане, матракът му не се различава много от този на обикновена спалня, но е персон и половина. Зад него има и две ракли и библиотека, т.е. събира доста "багаж".

Майка и до днес, обаче, си мечтае за отделна стая-спалня  Simple Smile

# 5
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Такова падащо легло ли ти трябва?

   

# 6
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996



Да,  t_ilieva,
точно такова, само че по-голям размер за да става за спалня.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
luda, сега ще потърся координати на фирмата, която ги изработва и ще ти пиша на лични!  Peace

# 8
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Много ти благодаря.   bouquet

# 9
  • Мнения: 5 593
luda, сега ще потърся координати на фирмата, която ги изработва и ще ти пиша на лични!  Peace
Моля те, драсни и на мен, защото може да ми се наложи да купувам такова легло. Благодаря предварително!   bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 978
luda, сега ще потърся координати на фирмата, която ги изработва и ще ти пиша на лични!  Peace
Моля те, драсни и на мен, защото може да ми се наложи да купувам такова легло. Благодаря предварително!   bouquet

Може ли да ми изпратиш координатите и на мен, благодаря

# 11
  • Мнения: 103
и аз искам координатите на фирмата  Mr. Green

# 12
  • Мнения: 2 220
Майка ми по едно време спеше на такова, само че единично. Удобно е колкото и останалите легла, а и оправянето не заема много време. Практично е.  Peace

# 13
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Преди време работех в детска градина-филиал, в която всички детски легла бяха падащи поради липса на достатъчно място. Веднъж извеждам децата на двора и докато проверявам в коридора дали няма някое дете, изостанало от другите, изведнъж се чува страшен трясък. Влизам вътре и виждам едно от падащите легла, което само си е паднало на пода. А уж се прибираха много стабилно и такова нещо никога не се беше случвало до момента. Само преди броени минути децата си играеха там. Не ми се мисли какво щеше да стане, ако някое дете се беше случило да е под него. От тогава ме е страх от такива легла.

# 14
  • Мнения: 1 426
В нашия вход едно семейство имат такава спалня и са много доволни. Разбира се, трябва да се заключва добре, за да не вземе не дай си боже да падне...

Общи условия

Активация на акаунт