Много тъмен ламинат

  • 5 060
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 957
Много ми харесва тъмният ламинат ( почти венге) и сложихме такъв в хола. Знам, че на тъмното по принцип всяка прашинка му личи, но не това е проблема. Искам да питам, тези от вас, които имат много тъмни подове (ламинат имам предвид), дали се драска лесно и дали си личи (най-вече около вратите и там, където се минава най-често).

# 1
  • Мнения: 8 999
Моят ламинат е малко по-светло от много тъмно и е много шарен /стил тъмно дюшеме орех антик/. Ние още не сме ходили по него, но тъй като се наложи да го монтираме доста по-рано, преди да са приключили останалите ремонтни дейности - плочки в банята, облицовка на стълби за второто ниво, градеж на стеничка, боядисване и т.н., мога да те успокоя, че, след като два месеца една сюрия майстори крачиха най-безотговорно по него с обувки с набити камъчета и мазилки по подметките, тътреха материали, рязаха върху него плочки за банята и въобще се отнесоха по най-вандалски начин към моята скъпоценност, се оказа, че само на няколко места има драскотини, но не си личат много и не дразнят претенциозното ми око. Нашият ламинат е клас А4 32, 8 мм. /препоръчва се за средно натоварени обществени помещения/. Надявам се да устои и на малките детски крачета и автомобилчета, както и на нашите стъпки.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 842
аз съм с доста тъмен ламинат /малко по-светло от венгето/, но как да ти кажа - според мен драскането си личи от качеството на ламината /респективно марката/, а не от цвета му
моят също е клас клас А4  8 мм - това мисля, че му беше достатъчно
а относно какво си личи на него - аз повече гледах не прашинките, а кучешките косми да не личат Simple Smile

 

# 3
  • Мнения: 3 164
Моят ламинат е малко по-светло от много тъмно и е много шарен /стил тъмно дюшеме орех антик/. Ние още не сме ходили по него, но тъй като се наложи да го монтираме доста по-рано, преди да са приключили останалите ремонтни дейности - плочки в банята, облицовка на стълби за второто ниво, градеж на стеничка, боядисване и т.н., мога да те успокоя, че, след като два месеца една сюрия майстори крачиха най-безотговорно по него с обувки с набити камъчета и мазилки по подметките, тътреха материали, рязаха върху него плочки за банята и въобще се отнесоха по най-вандалски начин към моята скъпоценност, се оказа, че само на няколко места има драскотини, но не си личат много и не дразнят претенциозното ми око. Нашият ламинат е клас А4 32, 8 мм. /препоръчва се за средно натоварени обществени помещения/. Надявам се да устои и на малките детски крачета и автомобилчета, както и на нашите стъпки.

 Shockedтова вЕрно ли ooooh!
каква е цената на този ламинат newsm78
ние сме със светъл от 5г. и вече е надран Tiredследващия ще е тъмен Grinning

# 4
  • Мнения: 8 999
[ Shockedтова вЕрно ли ooooh!
каква е цената на този ламинат newsm78
ние сме със светъл от 5г. и вече е надран Tiredследващия ще е тъмен Grinning

Вярно е. И аз не повярвах, а бях убедена, че е съсипан, но след като го измих, при това облазвайки всеки сантиметър /защото беше затъкнат с какви ли не строителни гадости и падна голямо търкане/ с облекчение открих, че няма да се наложи да го сменям. Цената не беше от най-високите - около 22 - 23 лева /с безплатен монтаж и подложка/. Много е релефен - не знам това дали има някакво значение, но в магазина ме посъветваха да не взимам гладък.

# 5
  • Мнения: 8 917
Зависи от ламината. В офиса ни е някакъв скъпарски и е тъмен, но досега няма и една драскотина.

# 6
  • В полето, под тепето.
  • Мнения: 928
Да всичко зависи от ламината. Моя във всяка стая е различен и в спалнята е доста тъмен. Втора година няма драскотина. А изтърпя  нанасянето ни- влизане на хамали в обувки, внасяне на мебели, ел . уреди, после мастори за монтаж на мебели- пирони,  инснтрументи по пода и един тежък  наложителен ремонт. И аз не мога да повярвам, че е толкова издръжлив.  Кофти на тъмния е, че праха много се вижда.

# 7
  • Мнения: 49
Нашия ламинат е тъмен и мога да кажа и много надранSad
Това е линк към сайта на фирмата http://www.alexfloor.com/color.html, нашия е модел 37346; цената му беше 25 лв. за квадрат; имахме гаранция от фирмата 20 години; ламината е за обществени помещения. Но не съм доволна, а ползваме стаята от 5 месеца.

# 8
  • Мнения: 4 509
Определено зависи от качеството! И в спалнята, и в хола съм с тъмен ламинат. В спалнята е по-релефен, но се надраска от колелцата на компютърния стол и сега под мен има един огромен бял кръг. Гадост и половина. Този в хола е по-гладък, обаче няма нито едно издраскване. А може и да го пазим повече, знам ли...

# 9
  • Мнения: 7 430
baibibi - би ли споделила какъв е вашия ламинат, т.е. има ли го на сайта, който е показала mdamz
И на мен ми харесва тъмния цвят, а също и този

# 10
  • Мнения: 1 102
И аз купих тъмен ламинат за хола от Практикер, 16,99лв/м2, клас 32 8мм дебелина АС 4.
Още не сме го сложили и нямам наблюдения.

Общи условия

Активация на акаунт